Jump to content
Krelion

Стеидж 2 разпределителен вал..

Recommended Posts

Та да попитам и аз...имам Стеидж 2 разпределителен вал на ЗЕКС.Обаче в брошурата им пише,че иска пружини на клапаните(ЗЕКС естествено)Мисля да си взема,но все пак...Първо - без моднато ецу има ли смисъл да го слагам,ще помогне ли вала при принудително пълнене и някой слагал ли е такъв бвз пружини....имам си на идея как може да стане белята,но все пак... :)Гледал съм дино графики на кола със същия вал,моднато ецу и смукател - ефекта е добър...!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та да попитам и аз...имам Стеидж 2 разпределителен вал на ЗЕКС.Обаче в брошурата им пише,че иска пружини на клапаните(ЗЕКС естествено)Мисля да си взема,но все пак...Първо - без моднато ецу има ли смисъл да го слагам,ще помогне ли вала при принудително пълнене и някой слагал ли е такъв бвз пружини....имам си на идея как може да стане белята,но все пак... ;)Гледал съм дино графики на кола със същия вал,моднато ецу и смукател - ефекта е добър...!

сТаге 2 го дават задължително с прожинки 4е даже и с подложки сигурно не слу4аино са го написали ;)и без моднато Ецу трябва да имаш ефект . ;))(до колктоо съм 4ел за едновалките ефекта се равнява на 7-8 коня ;);) с моднато ЕЦУ ще вдигаш пове4ко обороти това е (ама трябва да е настроено за вала ) :) според мен си купи и поне прожинки ;):) има по голям лифт и пове4е градуси да не стане някои беля . :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно клапаните ще се отварят малко по-бързо,и ще стоят малко повече отворени.Разликата при Стейдж 2 е тва,че на моята Д16 вала дава + коне (14 според производителя :) ) дори и след 8000 оборота.И хората вероятно са преценили,че трябва да ти е махнат прекъсвача за тва....но съответно пружините оригиналните пружини са измислени да връщат клапаните до 7200 оборота нормално...след тва може и да не насмогват....Другото е,че по-голямата гърбица смачква оригиналните пружини малко повече.....Кирил,ти има6е вал нали?Сеидж 1 ли е?Как е разликата с него...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не моята кола няма вал, А stage 1 едно не бих си сложил никога..или пари за него да давам.за мен ТОВа е хвърляне на пари на вятъра за 4-5 коня.... ....не си струва.!! (на цената на na Stage 2 )stage 2-е си струва ама о4евидно тия произиводители пак са се изхвърлили доста аз не сам виждъл никъде stage 2 да вдига 14 коня хахахахах -6 може тоест ~7.5 на колеалта това е към 9-10 на мотора .при положени 4е stage 3-ри които е много рошав(БОЕН) .и вдига 13-4 макс..а :) електроника ще ти трябва незнам за твоита моита сток изклю4ва на 7700-800 оброта. 100% с ТОЯ вал ще вдигаш над 8000 !! :) за това 4е и електрника приговти (може и по кусно да я сложиш)вала наи много ще го усетиш в крити4ни оборти ;) след 7500;) там намаля рязкото падане на мощноста и прави кривата с по плавен пад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите ти го казаха,но и аз ще ти го натъртя............този вал се слага задължително с други пружинки и ритейнъри :unsure: И аз ще те посъветвам да си вземеш ЗЕКС щом и вала ти е такъв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружините които съм намерил са точно за този вал...гледах ги по каталожен номер...:starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,за принудителното пълнене,първо мислех някой китайски комплект и вече щях да го имам,ама се разубедих...сега се целя малко по-високо(в смисъл малко по-истински неща)ама за тва се иска време:starwars:Затова за сега атмосверка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е щом не говориш за компресор, отговора ми за спортен вал е твърдо против, просто защото става дума за едновалка и турбо.ОК, ако ще е спорен вал за едно известно време - супер, вземи пружини и после продай комплекта на някой NA ентусиаст, но не разчитай спортния вал особено stage 2 да се върже добре със турбо..... Повечето отваряне бива, но по-голямото застъпване ще те прецака според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще ПРавиш турбо тоя вал не е подходящ да !има за турбо STAGe 2 :lol:които е създаден с тази цел.!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,колеги за изчерпателните отговори!Много ми помогнахте... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със валове Stage 2 но, на брошурата на валовете пишеше че трябват и пружини и не задалжително ретейнъри,Аз сложих валовете, сложих си и пружини но ретейнъри не си купих и до момента нямам проблеми.Фирмата на пружините е CRESPOCAMS, Валове ми не са една съща фирма с пружините но нямам проблеми ,поне за сега .Минал съм около 20000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...