Jump to content
Guest vti

леко хълцуцка

Recommended Posts

абе хора всички почти го имаме този проблем ,при мен понякога го прави понякога не. цялата работа идва от жилото на газта.сменете си жилото и готово. аз като съм на 2ра или 3та скорост и съм пуснал газта и реша да подам съвсем лекичко и се получава това хълцукане . Реших проблема радикално не давам лекичко газ а силничко :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замерих Ламбда сондата, при загрял двигател на празен ход напрежението е ~ 0.4V , интересното е че като увелича оборотите напрежението намаля вместо да се увеличава. Факт че с гас, без гас напрежението не минава 0.45 V , това означава ли че ламбда сондата ми е заминала ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам и аз смених бензиновия филтър и се оправиха нещата... на сивик 6г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално за Хонда. По принцип или е запъващо жило, или като дадеш газ не е в ред горивната смес... възможно е, и в много случаи е въздух в входящия колектор. Бтв - компютърът не ти ли показва грешка?При мен беше тръбичка към входящия колектор :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено е от жилото на газтана мен ми се появи от няколко дни след като си измих двигателя смазах жилото и се оправи дано и при вас стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vlaladim

определено е от жилото на газтана мен ми се появи от няколко дни след като си измих двигателя смазах жилото и се оправи дано и при вас стане

:cool: Има логика ще взема да го направа... Мерси Винги съм си мислил, че е от "запекъл" чарк. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest veno

някой има ли идея как се сваля цялото жило и как се смазва ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, обяснявам какъв бе ефекта на моето хълцукане или по-точно кога се проявяваше, за да дам по-точна представа и да не объркам някой. Ефекта при мен бе, че при плавно потегляне (не винаги обаче) двигателя просто започва да се тресе и единствено натискане на съединителя и тръгване с повече газ решаваше проблема. На мен ми приличаше все едно колата се дави. Смених с нови: съединител, палец, капачка, ламбда сонда, кабели, свещи, бензинов филтър. Ефект нулев. Преди седмица си смених спирачната помпа и докато обезвъздушавах спирачките реших да обезвъздуша и хидравликата на съединителя, защото педала леко веднъж ми пропадна. И, о чудо. Вече седмица карам и си потеглям плавно без газ и специални чълъми. Ако някой има същия проблем нека пробва.

Редактирано от Jonini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми братле всичко е мноо просто не мъчи колицата с 1500 об/мин. и всичко ще е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, обяснявам какъв бе ефекта на моето хълцукане или по-точно кога се проявяваше, за да дам по-точна представа и да не объркам някой. Ефекта при мен бе, че при плавно потегляне (не винаги обаче) двигателя просто започва да се тресе и единствено натискане на съединителя и тръгване с повече газ решаваше проблема. На мен ми приличаше все едно колата се дави. Смених с нови: съединител, палец, капачка, ламбда сонда, кабели, свещи, бензинов филтър. Ефект нулев. Преди седмица си смених спирачната помпа и докато обезвъздушавах спирачките реших да обезвъздуша и хидравликата на съединителя, защото педала леко веднъж ми пропадна. И, о чудо. Вече седмица карам и си потеглям плавно без газ и специални чълъми. Ако някой има същия проблем нека пробва.

от колко време съм му се наточил на този смотан съединител да го обезвъздушавам ... ще пробвам в близките няколко дни, защото почнаха да ми писват тези капризи на този двигател ... накрая ще си взема един Гоуф 2 и пей сърце ;)колегите който са сменяли бензиновите филтри (без ефект на подобряване), от бултрако ли сте ги взимали или от симеон ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda_Civic_LSI_1.5_16V

И според мен тези хълцукания се дължат на съединителя,даже си мислех,че най вероятно е от притискателя или счупена демферна пружина на феродото и поскача колата при плавно тръгване както и с малко газ.Изводът който направих от поста е:Обезвъздушаване хидравликата на съединителя,смяната жилото на газта с НОВОТова явно е болното място на Сивиците от 5 б клас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) а ти какво очакваше да стане бе Стассе ;) Сякаш имаш кондензатори по 5Ф, че така ги третираш. Това за грешки натрупани в кондензатори ... абе малко ми е смешно, ама айде и 1net да си каже думата ;):P:P

офф, аман от разбирачи ! ти изобщо имаш ли представа колко е 1 Фарад дори ?! Но да питам аз някой знае ли дали ако се спре захранването на ЕЦУ-то няма да му се нулира и паметта или та се пази в някакав си епром, дето не се нуждае от захранване за да "помни" .И ако е второто , как се изтриват тия епромове ?
http://store.picbg.net/pubpic/66/A3/b222c15a069266a3.png
различно......., ако знаеш какво пише в/у корпуса на епрома напиши та да ти кажа как точно се изтрива и програмира :P , най-вероятно е енергонезависима памет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проверете си състоянието на предните два тампона на двигателя.Намират се горе долу зад предните фарове. :P Те не са плътни ,а са нещо като оребрена гума и някои от тези така наречени оребрения се прекъсват в следствие на годините по одухотворено шофиране и мотора се тресе повече от нормалното особенно при по рязко подаване на газ и се получава това "халцукане" :P:P Разбира се не изключвам и изброените от колегите причини : жило на газта,делко,свещи,положение на дросела,не обезвъздушен съединител и други...... :P

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

За всички колеги писали и чели по темата- при мен се оказа въпросния тампон ,зад предният фар.Сеги си карам с кеф без придърпване. :cool: Ето и снимка на въпросният тампон: http://www.picvalley.net/v.php?p=u/95/23604_733.JPG :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest veno

аз съм си купил същия тампон от преди 2 месеца, и все не ми остава време да го сменя, колега къде ходи да го смениш ?И лесно ли се сменя ?

Редактирано от veno

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано е на три болта. :lol: Нищо сложно.Само се внимава с пластмасовите щипките и болтове на долната кора.На мен ми го смени моят майстор(в Пловдив) за около 5-10 мин.Само се внимава да не го сложи грешно,на самият тампон има букви и е описано със стрелка посоката-въпреки че се самнявам че има вариянт да се обърка.А също да не ти продадат срещуположният от другата страна(тоест десният) май беше малко по плътен.Ефекта при мен се осети веднага. :lol: Сега ми е много готино без това прихълцване при леко подаване на газ :cool: . :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...