Jump to content

Recommended Posts

Гледах клипчето, много яко колега , за което ЕВАЛА, но не видях за грешките на ЕЦУ-то да ли се показват, помня че се говореше нещо за това. :P

За сега не, защото я имаш тая опция от ECU-то като дадеш на късо service check connectora (буксата с 2-та изхода). По нататъка ако много хора кажат, че им е необходима тая екстра, ще я добавя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега искам да те питам това може ли да работи и на други автомобили с OBD комуникация и моноинжекция?И един приятелски съвет от мен:Провери дисплейте които ползваш до каква температура издържат. Лятото забравих един мултицет в колата при това беше в жабката на сянка и дисплея му се спомина целя стана черен и не се оправи след като се охлади. На работата ми имаме устройства с подобни като твойте LCD дисплей и лятото при температура около 45 - 47 градуса в помещението дисплейте станаха на големи черни петна и се наложи подмяната им както и на климатика в помещението.Ако човек си остави колата лятото на слънце температурата вътре може да стане дори над 50 градуса и дисплейте могат да почернеят ако не издрържат на такива температури.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам да прередя наи от пред на опашката за чакащи тоя "infoboard"(шегувам се). Колега Informer няма да е лошо ,а да не кажа и задължително да пуснеш подробно описание на това как се инсталира уреда за хората които искат да го имат но нямат вазможност да доидат при теб ти да им го поставиш и тия като мен които са скарани с електротехниката(науката)П.С колегата baibradar зададе много адекватен вапрос за температурните влияния върху дисплея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

аз искам да прередя наи от пред на опашката за чакащи тоя "infoboard"(шегувам се). Колега Informer няма да е лошо ,а да не кажа и задължително да пуснеш подробно описание на това как се инсталира уреда за хората които искат да го имат но нямат вазможност да доидат при теб ти да им го поставиш и тия като мен които са скарани с електротехниката(науката)П.С колегата baibradar зададе много адекватен вапрос за температурните влияния върху дисплея

Аз пращам подробно описание и инструкция за инсталация и работа на всеки който си го вземе. Както вече казах, всеки с елементарни познания по електротехника може да си го монтира. Самия монтаж отнема не повече от има няма...20 секунди :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз инсталирах джаджата в понеделник, но нямах възможност да пиша- не само че си струва парите, но и е далеч по-ценна! Само трябва да измисля как да я поставя на мястото на пепелника в Прелюд 4 ген, че сега виси...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарах нови благинки в торбата с екстрите на борд компа :)1. При изключване от контакт освен спиране осветлението на дисплея се претърсват всички активни страници за часовник и се изобразява страницата в която е намерен, ако е намерен.2. Запомняне на последната избрана страница. Възстановява тази страница при влизане - излизане от конфиг меню-то и при изключване от контакт и включване (палене).3. Добавих нова страница в която се чертаят графики. В момента съм сложил графика за ламбдата, за моментен разход, за мап сензора и за VTec-a. Тя се конфигурира както другите страници и може да бъде активна или не в зависимост от конфигурацията.4. Вдигнах честотата на опресняване на информацията по дисплея. Така има по-малък лаг при промяна на данните.Скоро ще пусна и малко снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос ;) Като закупя чудото има ли възможност да се прави упдейт, и кажете как става монтажа (закачането към компа). Колко е крайната цена и колко време се чака да си получа тхниката? :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Ще се опитам да го възпроизведа при мен това с големите цифри. Това може да стане ако стойността е прекалено голяма и не се събира на екрана, не е нужно да се рестартира. Ако стане пак се опитай да запомниш при какви условия и на кое показание се е получило и ще го оправям.Иначе събраната информация за текущия преход се изчиства 15 минути след изключване от контакт.

Мисля че беше показанието за разход като цяло, не беше голяма цифрата... още същата вечер когато го закачих, малко по късно го разкачих за малко.. и след това стана така. Опитах като загася/запаля колата, но си остана така... затова откачих захранването на .... (трябва да му се измисли име) за няколко секунди, и се оправи. От тогава не е правило проблем.. може би нещо не се е инициализирало както трябва?Благодарско :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да го възпроизведа при мен това с големите цифри. Това може да стане ако стойността е прекалено голяма и не се събира на екрана, не е нужно да се рестартира. Ако стане пак се опитай да запомниш при какви условия и на кое показание се е получило и ще го оправям.Иначе събраната информация за текущия преход се изчиства 15 минути след изключване от контакт.

Мисля че беше показанието за разход като цяло, не беше голяма цифрата... още същата вечер когато го закачих, малко по късно го разкачих за малко.. и след това стана така. Опитах като загася/запаля колата, но си остана така... затова откачих захранването на .... (трябва да му се измисли име) за няколко секунди, и се оправи. От тогава не е правило проблем.. може би нещо не се е инициализирало както трябва?Благодарско :)
Хванах го. Просто в началото когато започне да мери постоянния разход, числото е много голямо, трябвало е да го оставиш още малко и само щеше да се оправи. Аз съм сложил проверка за голямо число, но не е била достатъчна. Сега вече е добре. Мерси за помоща. Тествам графиките в момента и ги настройвам така, че да са полезни и като изкарам стабилна версия, може да дойдеш за ъпдейт :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова откачих захранването на .... (трябва да му се измисли име)

Има си име - Infoboard, пише го в инструкциите за инсталация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е направо като борд комп. на Е-класа 2005 (само, че с малко подобрения).Много ми хареса!!!!Може ли да се сложи на Акорд като моя? Каква му е цената? И ще ги правите ли още такива?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пусни да видим някоя снимка с графиките как изглеждат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пусни да видим някоя снимка с графиките как изглеждат

колегата е пуснал и клипче даже,виж на страница 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клипчето няма графики аз поне такива не видях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пусни да видим някоя снимка с графиките как изглеждат

Ще снимам и ще пусна, аз като гледам ти си с VW, съвсем скоро ще имам борд комп и за теб :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest val1

И аз съм имам интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нтърпение го чакам и за VAG автомобили, само искам да знам ще работи ли и на моноинжекциони? При VAG е добре да предвидиш и вариант за четене на грешки, дори без описание на грешката а само номера и, защото няма как да се познават грешките по миганията на лампата а и някой автомобили изобщо нямат фабрично такава лампа /моя например/. Още една идея - сложи му едно зумерче което да издава предупредителен сигнал ако някой от параметрите излезе извън норма например двигателя повиши много температурата си или пък спадне или се повиши напреженето на акумулатора. Все пак човек не може непрекъснато да следи уредите докато шофира а звуковия сигнал може да предотврати много бели. Е все пак трябва да има и възможност и за спиране на зумера, че иначе може да те побърка докато отстраниш причината. Би било добре и да има датчик и за външна температура, а при падане на външната температура под нулата пак да има звуков сигнал - предупреждение за поледица - това зимата сигурно ще е много полезно.Иначе си направил чудесна машинка продължавай все така мога да ти кажа само ЕВАЛА !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Да ще работи и на моно инжекцион, моноинжекциона също се управлява с ECU. В момента тествам и настройвам варианта за VAG групата. Идеята за предупредителния зумер не е лоша, ще мисля над нея, въпреки, че тя е свързана с прекалено усложняване на менютата и настройките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли развитие с графиките ако има пусни да ги видим че ми е интересно и евала за свършената работа до тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже има доста желаещи, се хванахме да правим масово производство. Скоро ще има сайт за поръчки, ще осигуряваме гаранция, монтаж и всичко необходимо за да може човек спокойно да си поръча подобна глезотийка. Ще има още екстри за които не съм писал в темата, така че ще си заслужава чакането :lol: Надявам се най-късно до месец всичко да е готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Ето това е новина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За OBD-0 някакви изгледи да излезе версията...... ?Не са изобщо малко като численост и те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега направи ли го за мястото на часовника на 6ген ? ако да, може да сложиш някоя снимка как изглежда монтирано и още повече ще луднат да си купуват тая джажа :bounce: включително и аз :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много се запалих по компа който си изобретил :bounce: БРАВО лошото е че съм от варна и ще трябва аз да си го монтирам но щом според теб човек с елементарни познания не би се затруднил значи няма да има проблем. ще се радвам да се чуем и да уточним как ще стане всичко, стига да имаш една бройка и за мен :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много се запалих по компа който си изобретил :thumbs1: БРАВО лошото е че съм от варна и ще трябва аз да си го монтирам но щом според теб човек с елементарни познания не би се затруднил значи няма да има проблем. ще се радвам да се чуем и да уточним как ще стане всичко, стига да имаш една бройка и за мен :cool:

Монтажът е от мен!Свилене, има ли някакви ъпгрейди за мен, че моя беше първия :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пазите и един за мен,ще си го търся към август-септември когато се прибера в БГ. Сивик 6 ген. Вти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko

За англичанка снимки от мен... скоро... надявам се... засега карам разглобен, без конзола и най-вече без музика !!! и чакам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баткосьо твоето наистина е станало МадаФака ПРО!!! Някой не е направел някаква подобна конзолка и за 5 ген??? Че и аз искам такава газариика ама не искам да ми седи като нов касетофон в стар москвич !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме е срам но имам един тъп въпрос.Къде ми е порта за OBD ? Карам сивик d15z6 96 хечбек.Уж трябва да е вляво под таблото но не мога да го видя.Ако някой може да ми прати снимка на този порт ще съм много благодарен. По принцип знам че трябва да е 16р,и да се стига лесно до него, но уви..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не би трябвало да стърчи, както при мен. Трябва да повдигнеш мокета на колата за да го видиш в краката на пасажера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dumbeca

Ами не би трябвало да стърчи, както при мен. Трябва да повдигнеш мокета на колата за да го видиш в краката на пасажера.

На пасажера ли? Аз мислех,че е от страната на шофьора.Ще проверя..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"informer" колега каква е окончателната цена на компа без кубтииката, защото мисля да го вградя, и има ли една бройка и за моята хубавица.поздрави Иво :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"informer" колега каква е окончателната цена на компа без кубтииката, защото мисля да го вградя, и има ли една бройка и за моята хубавица.поздрави Иво :rolleyes:

В момента подготвяме сайта и чакаме доставка на части. Паралелно с това вкарваме един куп нови и много полезни екстри. Само ще загатна за четене и триене на грешки, предупреждения за проблеми, засичане на времена от 0-100, 400 метра и т.н.Когато е готово всичко, ще обявя официално сайта за да може да си поръчаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента подготвяме сайта и чакаме доставка на части. Паралелно с това вкарваме един куп нови и много полезни екстри. Само ще загатна за четене и триене на грешки, предупреждения за проблеми, засичане на времена от 0-100, 400 метра и т.н.Когато е готово всичко, ще обявя официално сайта за да може да си поръчаш.Здравей колега.От Фиат форум следим с интерес темата и очакваме в най-скоро време да има модел който съответства и за нашите коли .Браво,Брава и Мареа са най-разпространени в форума.Предлагам една Мареа 1.6 16V за тестване на устроиството.Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Devil_RX

Ееее тъкмо събрах пари и то ново въведения, нов сайт и сигурно на нови цени.Е хайде чакам и аз с нетърпение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сме доста запалени, скоро ли ще е готова джаджата или ще се наложи да почакаме повече от месец?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

ше има ли една такава джаджа за мен... не ми трябва кутия за дисплея... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее тъкмо събрах пари и то ново въведения, нов сайт и сигурно на нови цени.Е хайде чакам и аз с нетърпение.

Цените ще са същите, спокойно, вече имаме всички части, в момента правим по-сериозни тестове за да сме сигурни, че няма да има проблеми и съвсем скоро ще излезем на пазара. Произвеждането на каквото и да е в нашата мила родина е трудно както знаете, за това всеки се е хванал с търговия и спекулации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...