Jump to content
krasio

колеги спешно помагайте моля ви

Recommended Posts

вчера сваршвам работа беше -8 градуса и колата си пали без проблем, прибирам се в къщи и я оставям , на сутринта кам 10:30 не иска да пали , до сега съм се мъчил , колата е акорд 2.0 тди , свещите подгряват , гориво има , акомулатор има , но се къса да върти и не ще и не ще да пали , моля ви даите някои полезен съвет или да се обадя на някои да ми каже от какво мойе да е , някои с подобни проблеми, също казваите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера сваршвам работа беше -8 градуса и колата си пали без проблем, прибирам се в къщи и я оставям , на сутринта кам 10:30 не иска да пали , до сега съм се мъчил , колата е акорд 2.0 тди , свещите подгряват , гориво има , акомулатор има , но се къса да върти и не ще и не ще да пали , моля ви даите някои полезен съвет или да се обадя на някои да ми каже от какво мойе да е , някои с подобни проблеми, също казваите.

[/quoteак

 

 

ако е дизел,вчера на един познат му беше замръзнала нафтата!Може и при теб това да е проблема!!!:P :P :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikolai_fox

ако всичко ти е наред има вариант да си изтърва горивото и да смуче въздух . но при яко въртене требе да запали.за друго се сещам само едно - да ти е замръзнала нафтата - на мен ми се е случвало с друга кола обаче- с тия фалшиви горива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat'koko

Просто ти е замръзнала нафтата колега.Един съвет:никога през зимата не зареждай от съмнителни бензиностанций и ще си ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Prelude_2.0

пробвах с нов горивен филтър,поне почни от него защото е най евтин,ако не е той търси другъде повредата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нафтата има парафин, който при по-ниски температури замръзва и запушва най-често горивния филтър. Предлагам ти да го смениш в някой гараж на топло и да изчакаш известно време и тогава да я пробваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и вода и вода :angry: и тя замръзва ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни познати останаха на пътя с ново Паджеро, замръзна им нафтата. В бензиностанцийте( поне някой) продават присадка против замръзване на нафта (поне те така ми казаха след като си изпатиха) Ако не си я оправил още, вкарай я в гараж да и духа топло някой калорифер за извесно време от долу и би трябвало да се оправи. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) не е от вода , :) нито от замразнала нафта , получи се нещо много неприятно :) , според мен е от много ама много гъсто масло , щтото колата стоя към 12-16 часа на -17 до -12 градуса и след като започнах да въртя нещо е станало , днес я отворих , махнах разпределителния вал и ужас , мамата си е..ла , клапаните маи са наред , но имам 4 счупени чашки , или незнам там как се наричат , тези работи които са над клапаните , и едната малко е позадрала , дано мина само с леко шлаифане и нови чашки , някои знае ли колко може да струват тези "чашки" , и от къде да ги намеря.ПС. Ако знаех как да поствам снимки щях да ви покажа какво се е случило, някои ще ми каже ли как да ги постна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай ги по скайпа веднага ги качвами по скайпа ще ти обесня как става качването на снимкитеdrago_rip :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги , можете ли да ми кажете къде да питам за клапани , там тези чашки и други части по двигателя , за наличност и цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангренаж и ролки скоро сменял ли си? Да не е от там че мамата си трака. На един приятел му се случи миналия месец на Роувъра. Не пали не пали после 3 километра бутане и се оказа че бил скъсал ангренаж. От там нататък вс. е ясно- напилени клапани на сол и др. поразии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече видях какъв е проблема , но все още не съм свалил главата , да видя как са клапаните , но маи те няма да имат проблем, само тези чашки отгоре дето са , но не знам къде да питам за части , ангренажа и ролката ги смених преди 6000 км. нови са ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава успех с ремонта. Дано да не е мн. сериозен проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...