Jump to content
FreekManiak

видове спирачки

Recommended Posts

Пичове, имам един много интересен въпрос. Ако някой може да даде мнение ще съм много благодарен. Значи, на задните колелета на хондака спирачките са дискови, но ръчната спирачка към дисковевете ли е или има отделен барабан с челюсти за нея. И всъщност има ли избщо модел или марка която да е така - за спирачките да са дискове с накладки а за ръчната да е барабан едновременно. Един зад друг защото аз все си мисля ,че от някаде съм чел за мерцедес 124,че бяха така и сега като гледам моето хонде може има такъв предпазител ама нямам канал или по точно не съм лягал под нея да го разгледам подровбно. Та ако някой знае нещо по темата ще съм много благодарен да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може и да греша не според мен повечето коли които са с дискове от зад трябва да имат и барабан само за рачната спирачките са хидравлични а рачната е с жило.Пак казвам може и да греша аз сам само с барабани от зад несам много запознад но според мен така трябва да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към дисковата спирачка си има механизъм с който се прихваща жилото. :P

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към дисковата спирачка си има механизъм с който се прихваща жилото. :P

Е това отнася ли се до всички коли с дискове отзад или има и такива с барабан и дискове ? Редактирано от FreekManiak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това отнася ли се до всички коли с дискове отзад или има и такива с барабан и дискове ?Еми досега не съм виждал кола и с дискова и с барабан на едно колело, но не знам светът е широк, а инжинерната мисъл е необятна :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе Ем Ве-то на едно аверче е така, отзад е с дискове но за ръчната има малко барабанче на вид като на кола с барабанна спирачка но в умален размер. За пояснение, колата е 6 цилиндров турбодизел 325.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има мерцедеси с такива спирачки, барабан за ръчната, дискове за спирачките ... хондата ти е с допълнителен механизъм в буталото, и само с дискови, мисля че и ауди ползват подобна система ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има мерцедеси с такива спирачки, барабан за ръчната, дискове за спирачките ... хондата ти е с допълнителен механизъм в буталото, и само с дискови, мисля че и ауди ползват подобна система ...

А, това е супер. Точно ауди исках да разбера дали ползват такъв механизъм. Колега ако можеш да ми кажеш нещо марка и модел ще съм ти супер задължен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с диск и барабан са волво 740, 760 , 940, 960 ... за други не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с диск и барабан са волво 740, 760 , 940, 960 ... за други не знам

Благодаря много. Еи сега ще ги проверя и ще си сваля малко ИНФО! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от Мерцедесите са с комбинирана ръчна и крачна спирачка,крачната действа посредством накладки на спирачния диск,а ръчната от вътрешната страна,като барабан посредством отделни челюсти.Ръчната се задества посредством жило,което се регулира механично...За Хондата ми,все още не съм запознат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от Мерцедесите са с комбинирана ръчна и крачна спирачка,крачната действа посредством накладки на спирачния диск,а ръчната от вътрешната страна,като барабан посредством отделни челюсти.Ръчната се задества посредством жило,което се регулира механично...За Хондата ми,все още не съм запознат!

Мога да добавя BMW 518 и 520. Те са по същия начин. Спирачната система е с дискове а ръчната спирачка е с накладки който се намират след диска (от задната страна) в кухата част на главината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя велосипед пък е със едни челюсти и като натисна едно жило дърпа челюстите и те натискат 2 гумички към джантата и така спира.Обаче трябва да се внимава защото ако много грубо се натисне ми блокира джантата и се пада много лошо.Да ползвам темата да поитам ???Как точно действа ръчната на велосипед Школник ???Татко ми е убещал Украйна но още не ми е купил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно действа ръчната на велосипед Школник ???

Школниците нямат ръчна :oops::) Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...