Jump to content
krezo

Въпрос за смяна на крушка

Recommended Posts

Става въпрос за 5-та ген D15B2.Изгоряла ми е крушката на десния фар.Но проблема не е в това,че е изгоряла,а в това че става въпрос за ДЕСНИЯ фар.Между кутията на въздушния филтър и пластмасовото казанче за антифриз има черна пластмасова тръба,(предполагам,че през нея дърпа въздух) която ми пречи да бръкна до фара.Та въпроса ми е как да сменя тъпата крушка без да счупя нещо? Как се разглобява? БЛАГОДАРЯ :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за 5-та ген D15B2.Изгоряла ми е крушката на десния фар.Но проблема не е в това,че е изгоряла,а в това че става въпрос за ДЕСНИЯ фар.Между кутията на въздушния филтър и пластмасовото казанче за антифриз има черна пластмасова тръба,(предполагам,че през нея дърпа въздух) която ми пречи да бръкна до фара.Та въпроса ми е как да сменя тъпата крушка без да счупя нещо? Как се разглобява? БЛАГОДАРЯ :huh:

трудно е и неудобно, но става. Трябва да потренираш на сухо как да си нагласиш ръцете - примерно със изгорялата крушка, за да не стане фал да пипнеш новата по стъклото :huh:, но е възможно.Аз два пъти сменях на десния - първия път леекинко докоснах крушката и тя изгоря на втория ден :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега дръпни тръбата на горе ! излиза без проблеми ... защо си усложнявате живота ? японеца го е измислил, всички подобни неща който пречат могат да се преместят или махнат така че да не пречат, със всеки изминал ден се убеждавам колко елементарно е всичко по тези автомобили и колко лесно се подържат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите за информацията,знаех че мога да разчитам на вас.Оказа се,че тръбата просто се дърпа нагоре и готово.А иначе проблема ми беше не в изгоряла крушка,а яко клеясали клеми.Позачистих ги и сега всичко е OK :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...