Jump to content

Recommended Posts

Здравейте и Честита Ви Нова Година!Въпросът ми е кой с какво масло си кара колата(търговска марка масло).Имам следният проблем.Сложих на рекса Мотул 6100 10в40 уж 85 процента синтетика.Резултатът е около литър и .... през аспуха за няма 4000км. в не особено екстремни режими на работа.Първото което си помислих след като отчетох синкавия дим отзад ,естествено работа по буталната група.ОБАЧЕ тъй като в един слънчев ден установих че маслото е под минимума и единственото което можех да долея бе Циклон 10в40 изведнъж синия дим изчезна.мотора поутихна ( в сферата на вероятностите).Но наистина спря да пуши синьо поне.Нямам нерви да изчакам още поне 1000км за да видя колко ще дръпне пак но,имам надежда че може да спре толкова много да го гори.Може ли да не си е харесала шибаното Мотулче и да иска нещо друго?Някой има ли подобен опит? И вие какво масло слагате на любимата си кола?Какво бихте ми препоръчали а и ако някой каже от къде да си го купя във Варна ще е супер.Един пич ми препоръча МОБИЛ каза че имал същият проблем с ЦРВ и благодарение на маслото си редуцирал разхода до минимум.Ясно ми е , все ще си харчи ама тва дето ми го гори е доста.Пък искам най-доброто за Нея. :P Благодаря ви предварително! Поздрави от снежна Варна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично карам с Mobil Super S 10w/40 Semi-Synthetic Motor Oil Very High Performance (но си го купувам от Бултрако) и за момента съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обидя колегата emod но аз лично не съм доволен от Мобил-Супер S

Редактирано от iasho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

колега ти сам си казал защо не си доволен от маслото си, ако не си "рацер" сигурно ще ти е перфектно, защото няма да ти го харчиако си "рацер" си даваш пари за качествени консумативи за колата, така че да издържа "рацерския" тормозза мен всички масла са си еднакви, отговарят на едни и същи спецификации, едни и същи стандарти, покриват ги, някои дори ги "превишават" като характеристики (според думи на дадения производител)колкото шофиори спреш на улицата и ги питаш какво масло ползват, толкова и на брой различни мнения ще получиш ...на мойта мръсница също бях сипал мотул 6100 10в40, изяде го за 2-3 седмици ... сега съм си взел мобил ... ще видим какъв ще е резултата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Castrol TXT 5w40 пълна синтетика и засега съм много доволен за 3 смени и 24000км

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, прав е колегата CryoGen че ще получиш много различни мнения...та ето го и моето :huh: И аз имах твоят проблем (самоче без пушенето)...карах с Репсол 10/40 полусинтетика(колата ми е над 150 000 и не е за пълна синтетика) та ядеше го тоя Репсол.....както аз кюфтета:huh: Долях 1 литър със Селения-Голд 10/40 дето е в метални кутий, и...о, чудо...колицата ми спря да го яде изобщо. Сега съм решил като го сменям цялото масло след 3000 км. да купя пак Селения, 12лв. е литъра, вярвам че ще остана доволен. Успех :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз за 2ри път сменям все с мотул 6100 и няма такива проблеми . Виж си по-скоро нещо клапанчета , сегментчета :P ....Ти винаги можеш да сложиш дебело масло и да спре да го гори , но това не ти решава проблема , който вече се е създал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омръзна ми от теми " с какво масло?", "с какви джанти?", "с какви гуми?" и т.н.Не сме открили топлата вода, нали? Смятам темата за приключена, най-малко защото има няколко подобни вече!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...