Jump to content
Guest pesho2

Abs наличност

Recommended Posts

Guest pesho2

Здравейте, Честито рождество Христово. Желая ви безаварийно каране.А сега въпроса - хрумна ми, че не знам дали имам ABS. Как да разбера, ама без рисковани опити?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikolai_fox

няма ли лампа за абс-ако няма под капака има едион разпределител в който влизат 5-6 метални тръбички - не можеш да го сбркаш с друго-и на колелетата има индуктивни датчици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли лампа за абс-ако няма под капака има едион разпределител в който влизат 5-6 метални тръбички - не можеш да го сбркаш с друго-и на колелетата има индуктивни датчици

Nikolaj, ако го имаш снимано, го изпрати, иначе аз когато имам възможност ще снимам под капака какво има, ще го кача тук и ще умуваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли лампа за абс-ако няма под капака има едион разпределител в който влизат 5-6 метални тръбички - не можеш да го сбркаш с друго-и на колелетата има индуктивни датчици

Nikolaj, ако го имаш снимано, го изпрати, иначе аз когато имам възможност ще снимам под капака какво има, ще го кача тук и ще умуваме.

 

Лесно :P засилваш колата с 50-60 км/ч и набиваш педала на спирачката колкото можеш. Ако имаш АБС и ти работи ще усетиш как те "рита" педала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя разпределител с металните тръбички не е за АБС-а ....Принципно като погледнеш под капака може да се разбере ..... ако пратиш снимка ще ти кажем . Ако колата ти е до 97ма най-вероятно е да няма . Иначе наистина най-сигурния начин е просто да набиеш яки спирачки ..... ако педала почне да рита - имаш .... ако блокират колелата - нямаш . А принципно както каза колегата има и лампичка , която светва на контакт и на нея си пише ABS :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя разпределител с металните тръбички не е за АБС-а ....

А за какво е!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спирачките.Загледай се ,че го имат и тези коли без ABS :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спирачките.Загледай се ,че го имат и тези коли без ABS :P

бъркаш го със спирачната помпа ;) -за абс е четвъртито и е по голямо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята няма абс и не мога да кача снимкки - иначе щях да ви го покажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бъркаш го със спирачната помпа :P -за абс е четвъртито и е по голямо

За да не стават обърквания - говоря за това :

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Също така, под предния капак в ляво, трябва да има още една кутия с бушони (продълговата) само за ABS-a.

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дадеш контакт и имаш АБС ще светне една жълта лампичка с надпис ABS ако не светва или нямаш или лампата е изгоряла. Другия начин е както казаха колегите да набиеш рязко спирачка но има шанс и тогава да не го осетиш, затова пробвай на място което си съгурен че ще почне да се пързаля колата. Тогава няма как да не го осетиш. Ако имам възможност после ще гледам да ти кача снимка на АБС-а какво представлява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза, че имам (вижте снимката), но лампа не светка - трябва да я проверя дали е здрава, нито съм набивал така спирачка, че да усетя.

 

undefined

 

 

Този маслен филтър дали ще стане на шестицата-хеч. Не го знам къде е върху двигателя - извинете некомпетентността ми

 

undefined

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Niakoi

Излиза, че имам (вижте снимката), но лампа не светка - трябва да я проверя дали е здрава, нито съм набивал така спирачка, че да усетя.

 

undefined

 

 

Този маслен филтър дали ще стане на шестицата-хеч. Не го знам къде е върху двигателя - извинете некомпетентността ми

 

undefined

Това на първата снимка не е ABS, а е същото като на снимката по-горе (от Rust). Предполагам, че щом имаш този разпределител, нямаш ABS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да запитам, защо не тестваш ABS-а, като просто.... спреш ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да запитам, защо не тестваш ABS-а, като просто.... спреш ???

Много правилно - но това - ако АВS-а работи. При сегашните зимни условия дори не е необходимо да "набиваш" спирачките! На сняг и/или лед се включва доста често.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата просто Няма ABS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...