Jump to content
Shadow^Dancer

Центровка на фаровете, Civic 5gen Hatch

Recommended Posts

Така, имам чувството че фаровете на сивика ми бият много нагоре. Особено дългите светлини. Не знам дали трябва да е така, но не виждам пресечната точка на фокуса на светлините с пътя. Не знам дали се изразявам правилно, но ще се опитам да обясня какво имам предвид. Значи другите коли които съм карал, дългите им светлини се фокусират някъде в/у пътя. Когато колята се натовари отзад примерно, разстоянието м/у пресечната точка на фаровете с пътя и колата се увеличава, т.е. пресича се по-далеч. На сивика ми обаче не е така ... първо мислех че вероятно неговите светлини не се фокусират по този начин, само че после забелязах че като се спускам от някъде и следва равен път, фаровете ми се фокусират в/у пътя в определен момент. Също така като мина през някоя неравност (примерно дремващ полицай) и когато задницата ми се качи, фаровете пак се фокусират в/у пътя и започва да се вижда по-хубаво, или поне така ми се струва. Как мислите, дали са ми разцентровани, защото са сменяни, колата е имала лек удар отпред. При вас как е, фокусират ли се в/у пътя светлините? Мога ли да си ги центровам сам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, и при мен има подобен ефект въпреки че колата ми не е удряна. На къси фаровете светят долу, на дълги горе и не се фокусират върху платното. Явно японеца е решил че трябва да е така :cool: Имай в предвид че наште (оригинални) фарове се регулират на къси а не на дълги. Тоест когато са регулирани на къси-дългите сами си идват на мястото. И на мен късите ми бият малко ниско но не смея да ги вдигна че дългите ще светнат в облаците :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...