Jump to content
ManiaK

Как да си направим Shift Light

Recommended Posts

Ами като гледам на същия принцип може да си направиш лампа за втек-а. А някой знае ли дали има такова нещо в българия въобще(сменяне цвета на таблото при включване на VTEC-а)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като гледам на същия принцип може да си направиш лампа за втек-а. А някой знае ли дали има такова нещо в българия въобще(сменяне цвета на таблото при включване на VTEC-а)

eee тва пич изглежда много добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като гледам на същия принцип може да си направиш лампа за втек-а. А някой знае ли дали има такова нещо в българия въобще(сменяне цвета на таблото при включване на VTEC-а)

Да наистина някой ако знае как се прави да пише, че и аз искам много да си направя така таблото. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш при включване на ВТЕК да ти се сменя цвета на таблото трябва да използваш едно диференциално стъпало от прав и обратен транзистор като базите им се управляват от сигнала, който влиза във ВТЕК соленоида. При 0 е отпушен единия транзистор, а при 1-ца другия. На изходите им са свързани съответно сини светодиоди и червени светодиоди + по един кондензатор за всяка група светодиоди, за да не е супер рязка смяната на цвета. Можеш да използваш темата на колегата ...TEMA... и да залепиш още една лента със червени светодиоди до лентата със сините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
добре де оригиналните шифт лампи с оборотомерите как са вързани? аз съм виждал по маршрутки отделни оборотомери с лампи макс спиид :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...