Jump to content
chopper1969

Случи се нещо

Recommended Posts

Здравейте фенове, днес ми се случи нещо необяснимо поне за мен с колата. Карам по нанадолнище на 5 скорост без газ, натискам съединителя (без да съм подал газ) и колата изгасна. Включих на скорост, отпуснах съединителя и запали без проблем. Карах я няколко километра, палих, гасих двигателя-нямаше проблем. Когато загасна колата, двигателят беше изтинал-бях отворил парното а при отворено парно загрява много бавно моята колица. Та въпросът ми е на какво може да се дължи това загасване? да поясня-нямам газово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен се е случвало .не съм търсил причина,отидох до OMV И зареди за 30лева 100 октана .от тогава нема ядове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво временно запушване може да е било.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, ако ти загрява бавно, и изстива двигателя като се спускаш по надолнище, си за смяна на темостат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Загрява бавно само ако ми е пуснато парното, иначе си загрява нормано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за термостатче си колега моиота беше същата 35лв и си решаваш проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колега, незнам какво да ти кажа. От това което си написал разбирам, че си се спускал с много ниски обороти на мотора.(освен ако не си карал с висока скорост). Та миселта ми е следната. В момента в който си отцепил двигателя, оборотите са му били твърде ниски, за да може ECU-то да ги превъзмогне с подаването на по-богата смес. Особено ако си имал малко бензин в резервоара. От наклона помпата може да не е могла да засмуче достатъчно за целта. Иначе незнам. :cool:

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вобще не го мисли.. случва се чат пат.обикновено е при точно такива странни режими ( "тамън почва да загрява" или "аха да истине")леко късна и не много точна реакция на компютъра, леко замърсено IACV, незнаен бензин и си готов, особено ако са се събрали повече от 1 от тези варианти :eat: хич не го мисли ами си карай колата загряла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969
:eat: Много благодаря за вниманието, няколко дена я карам вече и проблемът не се е повторил(за сега) :eat: да чукна на дърво ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен се е случвало .не съм търсил причина,отидох до OMV И зареди за 30лева 100 октана .от тогава нема ядове

:cool: от кога ги караш тия 30лв 100 октана ? колко ти харчи колата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...