Jump to content
Naz

Какво и колко струва прехвърляне на кола?

Recommended Posts

Какво се изиква, какви такси и какви са процедурите за прехвърляне кола в КАТ и издаване на нови номера? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи колата дали има бг номера или е нов внос.Таксите са същите, но процедурата е различна.ако е нов внос:-превод на документите на български език;-отиваш в кат и отиваш на гише рагистрация, подаваш си документите и те оскубват около 60 лв.-след това отиваш в данъчното ;-понеже трябва да мине преглед там носи си триъгълник,жилетка,пожарогасител.....ако има бг регистрация:-отиваш пирво в данъчното и я регистрираш, там й казваш ако е минала преглед и е платен данъка за да ги плащаш на ново.-в данъчното ти дават ч бележка и отиваш в кат.-пак гишето за регистрация те там ти казват какво да правиш.-пак е около 60 лв , слагат ти номера и изчезваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

70 кинта ми излезе на мен всичко трябва ти договора за покупкопродажба правиш мисля че беше заявление караш колата на преглед да я видят и ти слагат новите номера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуф, аз изобщо не се занимавах... за 300лв.:-Гражданска отговорност за една година-Всички документи за регистрацията /табели, талони, технически/Можеше да ми излезне 210лв., но реших да не се занимавам и платих на човека от автокъщата 90лв. да я вземе и с едно пълномощно да я регистрира на мое име. За точно 12 чАса колата беше при мен докато правех други по-приятни неща из София, вместо да кибича на опашки и гишета цял ден в КАТ. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами може,ама аз за 1 час и нещо вече палех гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с Български номера и искаш само да прехвърлиш собственост т.е без да сменяш номера:1. Носиш старите талони- големия и малкия.2. Копие на Договора за покупко-продажба (натариално заверен).3. Щом прехвърляш само собственост значи трябва да имаш гражданска. и да нямаш, мисля че не я искат.4. Изобщо няма да ходиш на канал, НАПРАВО ПОДАВАШ ДОКУМЕНТИ ЗА РЕГИСТРАЦИЯ в сградата след каналите.Приготви си 4лева за заявление и 17лева за новите талони.После чакаш около 1 час за да те извикат по-микрофона и си взимаш новите талони :PСлед това може да отидеш до общината да си регистрираш колата за 2% от стойността на Договора за покупко-продажба.т.е за Кат ти трябват точно 21лева и максимум 2часа.Аз за един ден мойта я купих, заверих при нотариус,регистрирах, застраховах,маркирах, в общината ходих и даже ми остана време да си купя пожарогасител, аптечка и чистачки от Метро. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да сменям номерата, задължително е. Т.е. колко пари са номерата:- гражданска имам, - договор имам, - годишен данък имам,- технически имам,- зимни гуми имам, трябва да взема елек, аптечка и триъгълник, колата е в перфектно документно и техническо състояние и си я карам всеки ден, та понякога и с вратите напред ... какво и колко пари ще е смяната на номерара?

Редактирано от Franklin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излезе точно 20 лева. Във Видин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам доста прясна информация - в самия кат - малко над 60 (май 64 беше) лв за нови талони и номера :lol: - минах през канала с едни летни гуми направо сликове дето с много зор излязох от барабана с предните гуми (беше мокър ;) ), не се заядоха само защото този преди мен им загуби много време докато му разчетат номера на рамата ;) След това в общината ме обрулиха към 60 лв "местен данък" каквото и да значи това плюс 12 лв данък за колата за месец декември

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NASAKOTO.YAKATA

На мен ми излезе точно 20 лева. Във Видин.

Къде си сменил номера за 20лв? Що не четете темата преди да пишете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам доста прясна информация - в самия кат - малко над 60 (май 64 беше) лв за нови талони и номера :) - минах през канала с едни летни гуми направо сликове дето с много зор излязох от барабана с предните гуми (беше мокър :P ), не се заядоха само защото този преди мен им загуби много време докато му разчетат номера на рамата :P След това в общината ме обрулиха към 60 лв "местен данък" каквото и да значи това плюс 12 лв данък за колата за месец декември

Оф, дано е само тази сума, а някои знае ли при скоро написан акт, трябва ли първо да го платя преди да си регистрирам колата? Дано 15о лв. ме оправят че иначе лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще те оправят 150 :P освен ако не те върнат за нещо като мен за волана :) , а за процедурата горе долу как става може да питаш моя човек като се видите тея дни- тои беше с мен като сменях номерата

Аз пък си дадох 110лв и изобщо не съм стоял повече от 5мин в кат. Имам един агент дето само това прави. Давам му документите и той си обикаля навсякъде, само накрая идвам да си ударя един подпис и си прибирам колата :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...