Jump to content
honda_huliganka

Къде застраховате колите си?

Recommended Posts

Започвам с извинение . Знам че подобна тема е пускана преди 7 месеца, но застрахователите си сменят политиката толкова често, че вече не е актуална.И така молбата ми е да споделите къде си правите каското и доволни ли сте?На мен ми предстои каско+гражданска сега. Предишната ми кола беше в евроинс и не съм доволна. В момента съм се насочила към дженерали. При щета си плащали до един ден /споделено от трети лица/. :) Предварително благодаря за всички мнения по темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е в уника засега съм имал един малък инцидент(дано да нямам повече) и ми я оправиха перфектно в техен сервиз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Лев Инс има бонус безплатен преглед,но предпочитам Алианц, защото плащат без увъртане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата и тази година всички в ДЗИ, доволно за сега. Преди бях в Булстрад, но нещо се оакаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам в каско на колите в БулИнс и в Алианц, доволен съм и от двете. Гражданската пък ми е в Булстрад и ДЗИ. Според мене трябва да си избереш тази компания, която ти е най-близо до мястото в което живееш или работиш. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от няколко години съм в булинс. не задават въпроси много и обикновенно си плащат прилично..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от уника съм много доволен, но си имам и брокер, който ми защитава интересите пред тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да чуеш еднозначен отговор. Всекие имал различни преживявания със застрахователите и е различно (не)доволен от тях. Понеже се занимавам със застраховане мога да ти кажа, че няма такова нещо като доволен клиент след като се е стигнало до изплащане на обезщетение. Като цяло обезщетенията който се получават за дадени вреди върху МПС в различните компании са еднакви, понеже са регулирани от КФН и за да може регресните искове между компанийте да се "уреждат" по-бързо. За това не очаквай ако отидеш в друга компания да ти плащат повече, а по скоро търси по-добра цена на застраховката и по-кратки срокове за изплащане на обезщетението, а ако от застрахователя се наемат и да отремонтират автомобила ти - това е перфектен за теб вариант. Отново казвам че компаниите се различават само по цената на застраховката и самото обслужване, което получаваш.Успех в търсенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ognyan

PoweRG, не мога да се съглася с теб. Доволен съм от застрахователите си в момента, може би е заради брокера, но от булИнс и армеец съм изключително разочарован, докато с уника имам доста продуктивни взаимоотношения.Доколкото ремонта на колата в оторизиран сервиз е плюс... ако говорим за тенекии - няма качествен сервиз, поне не съм чул за такъв в София. И всички са пълни до дупка и я оправят минимална щета до месец я не.Също така не мисля, че трябва да се скъпя за парите, които ще дам, ако застрахователят, на който ги давам е коректен. Пак казвам - доверявам се на свестен брокер и до тук нямам оплаквания.Сигурен съм, ще се съгласим само за това, че е по-добре да не ти се налага да ползваш застраховка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Plevelcho

Всичко опира,до това,дали застрахователя е твой човек,и дали ще те уреди с изплащането на щетите.Поне аз така процедирам. Застрахователната компания не е от значение.Поне за мен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest muggerud

На мен и каско и гражданска са ми към ДЗИ и чесно да ви кажа не искам да разбирам дали си плащат!!!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Ой.. и на мен сега ми предстои застраховка а като не знам къде... давайте, повечко мнения, че да избирам. Уф

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

и аз като policeman съм доволен от БгИмоти.Миналата година - пу да не чуе дявола, двойно ми изплатиха в/у застрах-уловката - се от дребни неща като жулване (по моя вина - отнех предимството на учебна кола....), одиране на паркинг, разбиване на паркинг :DНещо което брfкерката ме светна - бгимоти, виктория и май армеец, са единствените в момента които предлагат ремонт в сервиз не на база колко годишна е колата, а колко е оценката й - примерно ако колата е над 10години, но оценката е над някаква сума - пак може да поискаш обслужване в сервиз като правиш договора.Хората са коректни, е 10-15 работни дни, ама това си е нормално.Другото което ми хареса, че в центъра им в Хладилника(на 50м от магазина на МартиЛТД) има фенове на Хонда ;), веднъж мацката която обработва документите ме издърпа по опашката "щото Хондите са много бързи", а и сред правещите огледи има поне един който е с хеч 4-5ген, даже ме питаше откъде да се сдобие с лепенка на клуба ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември си направих гражданската в Дженерали за ок. 147-8 лв,на 4-ри вноски,сега я анулирах(следващата вноска трябваше да е на 15.12) и си направих нова,валидна до 12.2008, за 93лв,като незнам до кога им е тази оферта,в смисъл само за сега празнично ли е или... 93лв е за обем на двигателя до 1.8,нагоре е 100лв.Каското ми е също в Дженерали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека САМО ако някой има преки впечатления да пише че темата пак се окъка. >90% имат застраховка някъде и ако всеки каже: "направил съм си еди къде си застраховка, дано да не ми се наложи да я ползвам" не смятам че с нещо помага.По горе Restless спомена че е доволен от Български Имоти. Като изключим готините каки там аз не съм на това мнение. Досега не бях имал вземане даване със застрахователи, но и това време мина :rolleyes: Вече 2-ри месец чакам да се произнесат по щетата какви пари ще дават. Друго което ме отврати е че през празници да ги намериш по телефона е абсурд. Спасяваш се сам, и после като отидеш да завеждаш щетата - "туй що не си направил и т.н."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

А това с гражданската за 93 лева е само защото имаш и каско там, и застрахователната ти премия е голяма. Не важи за всички граждански в дженерали. !!! За мен колебанието е между Дженерали и БулИнсДженерали защото изплащат щети бързо.БулИнс защото работят с много сервизи и те пращат там без значение колко струва/друг е въпроса на какви майстори ще те пратят де/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest toto_spa

на всякаде другаде само не в лев инс тази година ще ги сменям нищо не плащат. за сега чувам добри отзиви за дженерали и армец .имам време до март да мисля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих препоръчала Булстрад. Имах огормна щета на колата - CRX - a ми, целия набит от зверска градушка, демек всички тенекии са или за смяна или за много кит и нова боя; бях също за нов преден прозорец (след като градушката го направи почти на сол); нов заден ляв мигач (който както повечето хора тук знаят е едно цяло със стопа); и за капак една лайсна беше изкривена (седи в началото на задния капак). :D Та защо не Булстрад?Всички неща, които трябваше да се сменят с нови оригинални (стъкло, мигач, лайсна) в Бултрако струват към 1000 лв, ако не и повече ... Изплатиха ми малко повече от 1000 за цялата щета! Знам че CRX 90` е стар, но частите му не са евтини и повечето неоригинални за турски и некачествени. Радвам се, че не трябваше да я закарам в някой измислен сервиз, където щяха да я направят на нищо ... :D А, да! Трябваше да минат около 2 месеца за да ми изплатят щетата - в това време ако не си бях оправила сама поне предното стъкло, щях да съм без кола. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

абе аз си мисля че има някакви коефициенти - и за коли над 10г се изплаща % на база застрахователна сума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всякаде ни клатят.Никога вече в HDI.2 години ми скъсаха нервите.Сега съм в ДЗИ.Дано са по-добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз като policeman съм доволен от БгИмоти.Миналата година - пу да не чуе дявола, двойно ми изплатиха в/у застрах-уловката - се от дребни неща като жулване (по моя вина - отнех предимството на учебна кола....), одиране на паркинг, разбиване на паркинг :)Нещо което брfкерката ме светна - бгимоти, виктория и май армеец, са единствените в момента които предлагат ремонт в сервиз не на база колко годишна е колата, а колко е оценката й - примерно ако колата е над 10години, но оценката е над някаква сума - пак може да поискаш обслужване в сервиз като правиш договора.Хората са коректни, е 10-15 работни дни, ама това си е нормално.Другото което ми хареса, че в центъра им в Хладилника(на 50м от магазина на МартиЛТД) има фенове на Хонда ;), веднъж мацката която обработва документите ме издърпа по опашката "щото Хондите са много бързи", а и сред правещите огледи има поне един който е с хеч 4-5ген, даже ме питаше откъде да се сдобие с лепенка на клуба :)

Тоя е заместник-директор "ликвидация" там :):P иначе - за Хонди - аванта никаква! :hondarulez:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм в Generalli и съм много доволен за една одраскана броня и то нищожно на паркинг само за седем дни ми платиха пълно пребоядисване което бе6е за 280 лева и в сервиза я направиха бронята като нова. За по сериозни 6тети не мога да говоря как е вапроса дано не ми се налага и да узнавам. Бъдете здрави и да покараме докато сме млади.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Roskata

За мен Generali са добър избор и предишната кола ми беше застрахована при предшественика им Орел -много са коректни, оценките по щетите ти ги правят в http://bgmaps.com/map.asp?sid=0dbd54a45149...ix=55&iy=47 , удобно е няма хора не се чака ,а и плюс е до 500лв. щета ти я изплащата на следващият ден-което е предимство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз реших да са Дженерали, вече имам гражданската за 2008, тия дни и каското ще си направя там. Малко ниско ми я оцениха и няма да получа пътната помощ , ама здраве......дано не се налага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знае ли някой дали ако имаш гражданска в Дженерали ще ти направят отстъпка от каското. А и дали ще важи, ако е направена не в офис на Дженерали, че мойта я направих в интернет - http://www.sdi.bg/onlineInsurance/ . Иначе пак си е в Дженерали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ще има отстъпка. Има много схеми за каско в дженерали и за една и съща кола могат да ти кажат 5 различни цени, направо отиди на място. Още по-добре ако агента си е твой човек и ти предложи най-добрата схема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Geue

Булсрат щото уж плащат без проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pavpav

от мен едно рамо за HDI, коректни са и плащат добре :) п.п. макар че вече сигурно имаш всички необходими застраховки хулиганке :P:):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Български имоти платиха добре, но с 3 месеца закъснение и 300 зора :thumbs1: Единият от оценяващите щетите в аутомотор във Варна е много точен и май заради него няма да сменям компанията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Фирмата няма значение,важното е да имаш човек да ти свърши бързо работа като стане беля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знае ли някой дали ако имаш гражданска в Дженерали ще ти направят отстъпка от каското. А и дали ще важи, ако е направена не в офис на Дженерали, че мойта я направих в интернет - http://www.sdi.bg/onlineInsurance/ . Иначе пак си е в Дженерали

Правиш си гражданска,ако имаш жилище застраховаш и него за 53лв и от там каското ти поевтинява с 35%. В моя слу4ай спестих около 200лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа към тази тема. Така значе колата ми е Аккорд застрахована сума 8000лв. В БулИнс е защото като е купих едната вноска беше там респектовно си платих втората. Преди около месец един дъртак в зона Б-18 собственика на ресторант Жули случайно даваше на зад и хоп огъна ми дясната шофиоркса врата. Добре че бях в колата че иначе щеше да се измъкне нямаше как да реагирам толкова бързо че да му сигнализирам. Както и да е. След което разправиите с БулИнс. Пратих си колата зад картинг пистата в Студентски град че ми е най близо там има един сервиз които уж е тяхен Иве и ко мисля че се казваше. Там един месец ми е бавиха а дори боята не ми беше одрал само леко вдлъбната. След голяото ми търпение направиха е беше супер ама...... ебаси чакането 4 пъти ходих до с

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...