Jump to content
ivorpetkov

Странно дрънчене

Recommended Posts

Даже прочетох и старите теми по въпроса - дано да се окаже датчика за накладки - само да каже някой възможно ли е от него да става гореописаното, защото все си мисля, че той щеше стърже при спиране?То е ясно, че ако продължи ще се ходи в сервиза.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още - болта с който е хваната главината нормално ли е да е малко сплескан в едно като каналче, че изглежда наскоро чукнат?

За болта е абсолютно нормално макар и да не знам защо се прави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % е от датчика на накладките! Просто накладките се изтъркват до такава степен,че вече започва да се търка и една метална пластинка ( въпросния датчик ). Сменяй накладките , вкарай друг лев повече , но си сложи " меки" накладки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една предпазна ламарина до диска, виж да не се е закривила и да стърже по диска

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % е от датчика на накладките! Просто накладките се изтъркват до такава степен,че вече започва да се търка и една метална пластинка ( въпросния датчик ). Сменяй накладките , вкарай друг лев повече , но си сложи " меки" накладки.

И аз така си мисля.Веднъж на таксито така се радрънчаха,че ме беше срам да карам по улиците.Ама провери ги и ги сменяй ако трябва,че да не отидат дисковете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една предпазна ламарина до диска, виж да не се е закривила и да стърже по диска

Аха да, един път тази ламаринка ми скъса нервите след каране през локви с газ се беше закривила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Засега спря да дрънчи, така или иначе до месец ще сменя накладки и дискове.Благодаря на на всички за информациите.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както споделиха колегите вариантите са 2 - датчика за накладките (една ламаринка) или предпазната ламаринка до диска. При мен стържеше датчика и се направих на отворен и свалих колелото и спирачния апарат за да го видя този датчик. При интервенцията изкривх другата ламарина която и тя почна да стърже :unsure: И при мен с натискането на спирачките стърженето изчезваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...