Jump to content
REDASI

Скърцане на накладки от дясното предно колело на Акорд

Recommended Posts

Здравейте, на всички почитатели на марката! Има проблем , който е още неразрешим и затова се нуждая от вашата помощ. Става въпрос за неприятен шум (метален звук от триене на накладки) от предно ляво колело на Хонда Акорд при това , че са сменени предните накладки с нови ( втори комплект ).С първия комплект накладки "Кашияма" , звука го имаше пак.При натискане на спирачки ,даже и при движение се чува звука - всякаш при определено място при въртенето на колелото нещо закача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.При мен се получава същият ефект.Дори на предна дясна и лява гума. Модела е Хонда Акорд 2004г. Случвало ми се е 3-4 пъти и според мен е от попаднали камъни във вентилираните дискове. Проблема отминава след няколко секунди.Опитвам да корегирам проблема с рязко натискане на спирачките и като гледам помага. При теб симптома постоянен ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDASI

Здравей.При мен се получава същият ефект.Дори на предна дясна и лява гума. Модела е Хонда Акорд 2004г. Случвало ми се е 3-4 пъти и според мен е от попаднали камъни във вентилираните дискове. Проблема отминава след няколко секунди.Опитвам да корегирам проблема с рязко натискане на спирачките и като гледам помага. При теб симптома постоянен ли е?

При мен сиптома е постояннен.Все едно накладките остават ,понякога, в контакт.За уточнение нямам загуба на инерция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wesson

А дисковете, как са?Не е новост , за кривенето на дискове на акордчетата. :) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да потриса при спиране от криво дискче или не добре раздвижен спирачен апарат другия вариянт е да е крив щита зад спирачния диск и да опира някъде за това се сещам в момента :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При спиране няма проблем.Не тресе предницата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Сменяй накладките с по-меки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...