Jump to content
M.Honda Civic

вапрос за катализатор

Recommended Posts

здравейте ! искам да питам колко литра се качва разхода и качва ли се въобще ако е запушен катализатора? и още един вапрос- ауспуха ми е почернял а колата не гори масло-това лошо изгаряне ли е или нещо друго и знае ли някой от какво става? мерси на всички за отговорите предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип черното означава богата смес, ама на инжекцион..... незнам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е да е богата смес . Хондата ми харчи 12-13 литра градско и около 6.5-7 литра извънградско какво не и е наред?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е да е богата смес . Хондата ми харчи 12-13 литра градско и около 6.5-7 литра извънградско какво не и е наред?

Съвсем нормален разход за градско в София !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяташ ли че е нормален този разход от 13литра в София? аз се рових из форума и четох доста теми но чак за такав разход никаде не пишеше, до 10/100 да ,но повече?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяташ ли че е нормален този разход от 13литра в София? аз се рових из форума и четох доста теми но чак за такав разход никаде не пишеше, до 10/100 да ,но повече?

За София е нормален разход, все пак зависи и от това колко ти е тежък кракът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не я настапвам много обикновенно до 3000-3500 оборота ама ми се вижда голяма разликата пежду градско и изванградско все пак е 1.5 90hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени бензиностанциятапровери си налягането на гумите и въздушния филтър , сега с тези мъгли и кален прах може да се е запушил нормалния разход е около 8-10/100 градско за колко време колата ти стига нормална работна температура ?

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяташ че проблема е в бензиностанцията а колата си е наред звучи добре дано да е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяташ че проблема е в бензиностанцията а колата си е наред звучи добре дано да е така

ами чесно да ти кажа на една и съща бензинонастанция на различните колонки давам различен разход при общо взето един и същи маршрут всеки ден ...провери останалите неща който бях написал ...най-честата причина за по-висок разход е запушения въздушен филтър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи сменил сам всички филтри но ауспуха ми е черен имам чувство че е богата сместа и колата каточели се дави на ниски обороти а може и от катализатора да е не вярвам да е сменявян някога

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от къде си купи въздушния филтър и за колко пари ? и аз преди време си мислех че катализатора е проблема на всички световни проблеми , свалих го и кво да видя ... перфектен ...богатия разход идваше от филтъра преди 3 години се беше зацапал въздушния филтър на хонделата, купих си нов за 15 лв... филтрон ли ... не помня марката ... колата вървеше по същния начин... зле ... с мъка отделих 55 лв за филтър от Бултрако ... разликата беше голяма ... все едно да се кача в друга колаПП: горе си бях написал разхода 8-10/100

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M.Honda Civic

да може и да е така филтара ми е от тези от 20лв. ще взема да и направа едно крагче без филтар и ако е голяма разликата ще бягам в Бултрако мерси за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох лошко и аз сам със Филтрон от 20лв. и тези дни д15б2 ми гори 15/100 газ. Казаха ми че е от катализатора но утре ще видим какво ще стане.Тогава ще пиша пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

черния ауспух много лесно можеш да разбереш от какво е. бъркаш с пръст вътре и се оцапваш хубаво и след това почваш да търкаш с пръсти черното. ако е сухо и се маха, значи е кофти изгарянето. може да е въздушен филтър, може да са свещи, кабели или нещо друго по тока. ако черното е мазно, значи гори масло. катализатора няма как според мен да ти направи ауспуха черен, ако е задръстен, най-много да не ти върви колата. ама то него когато и да го махнеш, няма да е прекалено рано :(

Редактирано от Shadow^Dancer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...