Jump to content
Nasakoto.Yakata

Автомат на шофьорското ел. стъкло.

Recommended Posts

Здравей Колега. Снощи до късно оправях инсталацията на елстъклата щото някой "мяйстор разбирач" я беше вързал към акумулатора и имам пресен спомен. Ако стъклата си бачкат и само задържането на шофьорската врата не е ОК значи ключа се е скапал. Там има едно реленце което вероятно се е прецакало. Не съм разглобявал моят ключ да дам повече подробности, но най-добре си вземи нов ключ, щото моя го хванах 2-3 пъти да не изключва и събаряше цялата инсталация като че съм включил електрожен към нея :) Друг вариант е крайният изключвател на машинката на стъклото. Отделен бушон за автоматичното вдигане и спускане няма, всяка врата си е с отделен предпазител (включително релето което подава + към предпазителите на елстъклата). В момента схемите не са пред мен, но утре ще пусна методика за разрешаване на проблама. днес след бачкане ще правя второто ел стъкло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи съветът ми е да потърсиш с търсачката някъде тук имаше описание защо се получава това и как се оправя. Мисля че трябваше няколко пъти да свалиш и пуснеш стъклата до долу и до горе и се оправяше... но не съм сигурен...потърси имаго някъде тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan_m

Машинката трябва да се превключи в автоматичен режим. Това става като държиш бутона натиснат докато прозореца се отвори до край и след това го държиш натиснат до пълно затваряне. Ако не стане от първия път, повтори, като задържаш допълнително по 1-2 секунди. При всяко сваляне на акумулатора контролера се разпрограмира и тази операция трябва да се повтаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машинката трябва да се превключи в автоматичен режим. Това става като държиш бутона натиснат докато прозореца се отвори до край и след това го държиш натиснат до пълно затваряне. Ако не стане от първия път, повтори, като задържаш допълнително по 1-2 секунди. При всяко сваляне на акумулатора контролера се разпрограмира и тази операция трябва да се повтаря!

:) Само да поясня - отваряш прозореца държейки копчето натиснато през цялото време и задържаш така 5-6 секумди след като е слязло до долу. Същата процедура и на обратно.Споко нищо не е изгоряло просто трябва да се обучават всеки път след като е разкачан акумулатора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така са англичанките. Няма се пуашиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ти, виж ти, разпрограмирало се е значи.Благодаря колеги!След работа веднага ще пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така са англичанките. Няма се пуашиш ;)

Моят Сивик е японски, но автомата работи само за сваляне, а Акорда е английски и работи в двете посоки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проработи със задържане.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря конкретно за английски сивик като от аватара на колегата който попита. Така че той ме разбра.

Проработи със задържане.Благодаря!

;) Редактирано от BurZz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега разбрах точно! Е надявах се да е развалено нещо че да го оправя щото ме дразни честно казано ама кво пък, ша държа там като трябва ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...