Jump to content
323f-fan

ПРЕЛЮД 2.0 136к.с../КАЛИБРА 2.0 136кс.

Recommended Posts

Колеги,мой приятел се колебае между тези две коли.Как да го убедя да си купи хондата.И двете коли са аналогични като години,екстри и техническо състояние.Като здравина и поддръжка на ходовата част опела е по-добре според мен.Хондата е по-добрият автомобил като цяло,но моя човек го интересува главно вървенето и разхода на гориво,при положение че като дизайн и двете му допадат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,мой приятел се колебае между тези две коли.Как да го убедя да си купи хондата.И двете коли са аналогични като години,екстри и техническо състояние.Като здравина и поддръжка на ходовата част опела е по-добре според мен.Хондата е по-добрият автомобил като цяло,но моя човек го интересува главно вървенето и разхода на гориво,при положение че като дизайн и двете му допадат.

Някога карах Astra GSI , която в интерес на истината беше като излязла от завода.Но въпреки това когато видях в нета първата си Honda , всички плюсове на настоящата ми тогава кола просто вече нямаха никакво значение! Дори не търсих конкретно кола от марката,случайно я видях и на момента разбрах че това е колата!И стана каквото стана...Вече няма отърване,но това състояние предполагам е всеобщо за всички фенове на Honda.Това си е Емоция,която с Опел трудно може да се изпита.Хайде умната с избора,да няма после ''къде сбъркахме''! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Как да го убедя да си купи хондата....

Няма какво да го убеждаваш.Хонда не се купува с убеждаване.Да взема калибрата ще видиш после,че ще супер доволен от избора си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тя Калибрата е просто Вектра с две врати.ако ще взима опел-да е вектра:blink:да взима опела ако има познат добър бояджия дето е спец по веждите.иначе са си неудобни за каране каруци-всички опели.като караш и лоста ти мърда като жив,щото е на прът и двигателя все се опитва да избяга от отговорност:blink:таблото на всички опели е еднакво,без значение на модела и винаги е адски грозно.материалите са евтини,тапицерията също....абе кенеф е от всякъде според мен калибрата.беше много на мода сред гъзарите киселяци в началото на 90-те ама вече даже и на външен вид не го докарва....за хондата няма да коментирам.тя е всичко което този опел не е и никога няма да бъде.а относно разхода на гориво.....опела със сигурност ще яде повече от хондата.F20А е сигурно най-здравия и издръжлив на уродии мотор.баща ми имаше такъв и му харчеше на Акорд-а 9/100 градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се качи да покара и което му лепне на сърцето :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да кажа:blink: 4е прелуд 136 коня няма:blink:има 133hp/135psнещо такова ама няма зна4ние прелуда си гори около 10-11 на 100 градско(калибрата и тя)-е екоТЕК.ка4ество на изработката според мен хондата е ниво нагоре.(само да кажа без да обиждам някои) на калибрите в софиЯ им викат (циганско ферари)прелуда е за 9.2 до 100 и калибрата ще е някъде там.;Pp въпрос на вкус е кои коя ще избереприятеля ти Трябва да ги покара и двете 4е да реши:lol: избора си е негов.:lol:)))))))))))))))))))ТИ може да искаш тои да си купи хонда а тои може да иска ОРЕЛ.:blink:и тъка :lol:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел ме е возил в неговата калибра 150 коня беше 16 v и на първа като я натиска неостанах много впечатлен ;) или по-точно казано нищо особенно :lol: .Сега незнам как е прелюда :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Бе то е ясно че хондата е класи над опела като качество на изработка и като ергономия,ама човека като чуе че шарнира му е 13лв и везната се накланя.Най-го интересува кое по-добре върви.Аз несъм карал такъв прелюд,но с акорд с тоя мотор се гонихме на магистрала и не останах очарован ор вървенето,та да не стане човека да се качи в опела и да каже че хондата не върви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чесно казано не съм карал нито Прелуд нито Калибра. Но съм карал и карам Хонда и съм карал Опел. Единственото което мога да кажя че опела е кенеф.Говоря обаче за марките не за моделите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с моя човек,ходил е на оглед и при двете коли и май ще взема калибрата.Останал очарован от салона и стабилността на прелюда,но калибрата му харесала повече като вървене на градско,пък прелюда поизпушвал при форсаж.Е може би и евентуалната поддръжка натежа на везната,щото е разпитвал из магазините и всички части са взаимо заменяеми с на астра,вектра и т.н.Язък че не взе хондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с моя човек,ходил е на оглед и при двете коли и май ще взема калибрата.Останал очарован от салона и стабилността на прелюда,но калибрата му харесала повече като вървене на градско,пък прелюда поизпушвал при форсаж.Е може би и евентуалната поддръжка натежа на везната,щото е разпитвал из магазините и всички части са взаимо заменяеми с на астра,вектра и т.н.Язък че не взе хондата.

то беше ясно 4е ще вземе нея като..спомена за ЕфТИНИте 4асти някои като ми каже така и млъквам напрво и на др-гата страна:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..тва сравнение между Калибра и Прелюд е адски смешно от всичките си приятели които имам без да са фенове на японските автомобили като видят Калибрата и казват егати смешната кола и с цигански тунинг(повечето са с такъв),а за Прелюда всички го признават са супер красив и стилен автомобил,Просто ако искаш да си различен и спокоен за качеството Прелюда е колата,ако искаш да се слееш с всички останали и да се запознаеш с сервизи и майстори Опелчето е твоята количка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еди Ведър, true true, което си е така си е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest al3x

Калибра? :):) Сиганското ферари? :):):):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Тия калибри 115 коня да ви кажа чесно не варвят особено не искам да обидя никой който карта такава кола ама аз с мойта д16- бившата сьм бягал такава калибра, жалко че не е взел хондата жалко жалко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си избира кола която малко или много да му пасне на манталитета и характера :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...