Jump to content
GINDAHOOD

Халцукането на д15б2

Recommended Posts

здравеите. зная че на много д15-ки имат странна черта - това халцукане. има ли някакъв чалъм да се оправи ,освен с пълна инжекция? много ме дразни това.не искам всеки път да се старая с трагването ,а да си потеглям спокоино се едно че не карам кола :blink: . зная че има някои компетентен и му благодаря за отзивичивоста предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Чистене на ЕАЦВ, добавка за прочистване на горивната система и реглаж празен ход, в тази последователност, или вместо добавка демонтаж и почистване на инжекторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, проблема не е на Д15 двигателя, а моно-инжекциона. Чистене на дюзите според мен е достатъчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, проблема не е на Д15 двигателя, а моно-инжекциона. Чистене на дюзите според мен е достатъчно.

къде го правят това чистене и за колко пари ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами взимаш си 2,3 бирички и разглобяваш. не е много голяма философия. само тря да внимаваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а е тва АЕЦВ какво значи. малко сам неграмотен. а и аз си бях взел от онова STP-ама бялото шишенце. незмнам дали то трябваше да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лесно ще го разглобя, но предполагам че не мога да ръчкам в дюзата с тел, както се чистеха жигльорите по карбураторите едно време :cool:нали уж има някакви ултразвукови вани и тем подобни простотии :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а е тва АЕЦВ какво значи. малко сам неграмотен. а и аз си бях взел от онова STP-ама бялото шишенце. незмнам дали то трябваше да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да се уточня малко., само при трагване ми праи тия фасони ама не всеки път.аз ще я закарам на доктор рама да не кажат или изредят няколко раоти да сменям лщот аман от разбирковци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми 4е някъкъв вакуум ако не бил наред то него можело да е.каде се намира тая система вакуумната.и като е на празен ход,подавам газ много и пак прихълцва.

Редактирано от GINDAHOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите. зная че на много д15-ки имат странна черта - това халцукане. има ли някакъв чалъм да се оправи ,освен с пълна инжекция? много ме дразни това.не искам всеки път да се старая с трагването ,а да си потеглям спокоино се едно че не карам кола :P . зная че има някои компетентен и му благодаря за отзивичивоста предварително

Може да се оправи но, едва ли с напътствия тип направи си сам през форума :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите. зная че на много д15-ки имат странна черта - това халцукане. има ли някакъв чалъм да се оправи ,освен с пълна инжекция? много ме дразни това.не искам всеки път да се старая с трагването ,а да си потеглям спокоино се едно че не карам кола :plane: . зная че има някои компетентен и му благодаря за отзивичивоста предварително

Може да се оправи но, едва ли с напътствия тип направи си сам през форума :)
на шега беше. аз там не пипам а ко ще и една каса бира да има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи като го оправиш, че половината са с такъв проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи като го оправиш, че половината са с такъв проблем

ами всички казват че с пълна инжекция са оправяло.,но се пак не мисля 4е самата кола е така.няма начин да не става .ама кои да знае хм.Дидо от миамото в варна (факира на нашите возила) каза че някои се оправят от едно .др от друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И то си е точно така :P След 6 месечна заигравка с всякакви експерименти и замени и четене и мерене и мислене и пак смени и пак не можах да докарам доказателство за това от какво се оправя :P Каквото и да пипнех се оправяше (в моя случай за една седмица-точно :P ) и после, пак старата песен ;) Който си мисли че подобни мъки си заслужават .... ;) А за тези които искат да разберат защо съм щаслив през последните 2 години, да погледнат тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за тези които искат да разберат защо съм щаслив през последните 2 години, да погледнат тук

Да там е щастието :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

"Резултатът е: Повишаване на мощността - приблизително 13кс. Повишаване на върт. момент – приблизително 8Nm"-това е част от текста в края на статията на Емо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BatVill

Около 600лв. е удоволствието,има и кой да я направи....кончетата са малко над 100.Ако имаш други въпроси-питай :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За парите е много относително :thumbs1: А за кончетата, може и повечко :rolleyes: Емо ако не го мързи, да ми качи графиката от диното :thumbs2:п.п. А варненския майстор, ейго де е :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въпросното хълцукане не може ли да се оправи ако на колата и се сложи агу и се кара на газ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва решение е малко от типа "като ти е счупено дясното огледало, чупи си и лявото да ти е еднакво" ;) тука става дума за съвсем друг вид "оправяне". проблема е че колата от време на време не върви, т.е. от време на време върви. като я спънеш централно и я направиш постоянно да не върви, няма да е много решен въпроса :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...