Jump to content
Guest stanislav_stz

Запотени стъкла

Recommended Posts

Guest stanislav_stz

Здравейте! Вече втора зима ме тормози тази работа. Като се запотят стъклата и се опитам да пусна парното да подуха малко, няма никакъв ефект. Оправя ги само по краищата, но в центъра на предното стъкло и на шофъорското място видимостта става почти нулева, ако не се хвана да ги прибърсвам. Искам да ви попитам, някаква идея ако си имате? Значи свалих и почистих филтъра който е под жабката, но не мисля че той ще помогне за стъклото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провеи да не ти е заседнала клапата за вътрешния въздох в затворено положение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

гогато си пускаш парното на топло и си го насочиш да ти духа на прозорците,направи да ти вкарва въздуха от вън а не да ти върти въздуха от вътре :thumbs1: можеш и да открехниш прозореца за да ти излезе влагата по-лесно.успех

:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А един глупав въпрос да задам... не е ли по-добре когато въздуха е студен, т.е. по-лесно се размразяват? Нали и за това като си сваля прозореца, веднага се оправят стъклата, или и с топло може?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно каза колегата по-горе, вкарвай въздух от вън. Не знам защо така става но има ефект, явно има нещо общо с повишаване на налягането в купето по тоя начин, не съм сигурен че е само заради по-хладният въздух... :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nikolcho

Правилно каза колегата по-горе, вкарвай въздух от вън. Не знам защо така става но има ефект, явно има нещо общо с повишаване на налягането в купето по тоя начин, не съм сигурен че е само заради по-хладният въздух... :ph34r:

Няма общо с налягането ами просто студения въздух изравнява температурата на влагата по стъклото и самото стъкло, докато топлия въздух от парното трябва да загрее стъклото до степен че да изпари влагата,което става по-бавно. :blink:

И в същото време ако има теч от парното, колкото повече духа то, толкова повече се изпотява стъклото.

 

Както каза toto_spa за клапата, провери дали идва въздух до духалките на стъклото.

Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С топъл въздух , затоплен от парното става по-бързо . Помислете и ще се сетите защо !Причината общо взето се покрива с положението при което пуснете климатика .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С топъл въздух , затоплен от парното става по-бързо . Помислете и ще се сетите защо !Причината общо взето се покрива с положението при което пуснете климатика .

колега на всички е ясно че с топлия въздух водата от прозорците се изпарява малко по-бързо :ph34r:остана само колегата утре да тества всичките идеи които му бяха дадени, т.е. да не си затваря клапата на парното за да върти въздуха вътре, ами да си пусне въздух от към двигателния отсек...ако и така не стане, да провери дали не му се е блокирала клапата ... малко WD40 и е като ново :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите които дадохте! Днес като се прибера в родния град ще тествам препоръките ви и ще видим какво ще стане :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Освен всичко друго пробвай и един стар шфоьорски трик.Намажи стъклата от вътре със сапунена вода и остави да изсъхне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продава се и спрей против изпотяване на прозорците но незнам до колко върши работа Аз ще си вземам такъв но ще видим дали деиства . Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продава се и спрей против изпотяване на прозорците но незнам до колко върши работа Аз ще си вземам такъв но ще видим дали деиства . Успех

Ще останеш разочарован от този спрей сигурен съм ;) Пробвал съм го и ефекта е никакъв! Но ако толко си се навил да го пробваш и имаш излишни пари вземи си. Мисля че не беше мн скъп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно каза колегата по-горе, вкарвай въздух от вън. Не знам защо така става но има ефект, явно има нещо общо с повишаване на налягането в купето по тоя начин, не съм сигурен че е само заради по-хладният въздух... ;)

;) ;) 1. по никакъв повод не пипай стъклото с ръка ( за предното става дума ) след като си го измил качествено ;) , оставиш ли дори малко мазничко - няма да се отървеш от конденза ... причината е в химичната природа на мазнините ( някой колега химик да ти го обясни , на кратко - те имат хидрофобна и хидрофилна част и за това изолират водата от едната страна като образуват тънак еднопосочен филм ... ) 2. причината да пускаш въздух отвън не е в налягане , наставане и други такива , а това че влажноста в купето по принцип е много по-голяма от тая на вън - мокри обувки които бършеш в стелките , парата от дъха ти и др. подобни - като завъртиш влажния въздух през отоплителната система на колата и го набиеш върху мазния джам който е с температура около и под нулата и ефекта е ясен - още конденз ;) 3. топлия въздух е принципно по-добър от студения за изпаряване на конденз , но пак принципно носи зъс себеси повече влага и това преоменя обстановката надявам се да съм бил полезен и тази тема май се обсъжда всяка година ;) някой да й сложи часовник и да изниква сама на есен вместо да се почва все занова ...П.П. джам се мие с препарат и се чисти само с вестник ... Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може да имаш спукана тръбичка на парното, като се изпоти стаклото , мацни на изпотеното с пръст и след тва оближи пръста ако е сладко търси каде е спукато

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, хайде слизам долу да я потя и ближа :)

Вече си официално дипломиран хондаменталист :) Същата тема имаше и миналата година и я следях с интерес, защото имам същия проблем и с мойта англичанка. В общи линии отговорите бяха същите, само дето никой не спомена (като миналата година само че ноември ;) ) да се почисти стъклото от вътре с парцалче и спирт да се разкарат мазнините. Аз само да добавя оттогава винаги си нося по едно пакетче с кухненски парцали за почистване/попиване на стъкло, компютърни монитори и плочки, по левче пакета с 3-4 парцала в него. И при дъжд помага да си оправя страничните стъкла и огледала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
отговорите бяха същите, само дето никой не спомена
Сигурен ли си? Я порови малко и виж колко пъти е откривана топлата вода :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговорите бяха същите, само дето никой не спомена
Сигурен ли си? Я порови малко и виж колко пъти е откривана топлата вода :)
еее това с близането на стъклото е ново :) не си честен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето като включа на топличко да духа и да пусна да влиза въздух от вънка, работата се стабилизира. Май така ще е, че инак не се живее. А относно близането :) ми май не е сладка, сладка не сладка взели сме се вече... ще я караме все някак си :) хайде със здраве и благодаря много за мненията, ще прегледам и старата тема. Май ще се въоражавам с парцалите и ще атакувам стъклата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувайте спрейове,никаква работа не вършат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувайте спрейове,никаква работа не вършат!

вършат :) ако си чистиш стъклата и имаш някаква мръсотийка :)но иначе против изпотяване, все още не съм попадал на спрей който върши работа за повече от 2 дни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си пусни климатика за малко :)и ще ти се изсушат стъклата..Айде със здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...