Jump to content
puma_v_London

шум в скоростната кутия!

Recommended Posts

Здр. колеги искам да питам нещо ако някой е имал подобен проблем да помага!! От едно извесно време насам имам един много дразнещ шум в скоростната кутия!!! когато колата е на скорост го чувам постоянно когато я освободя също се чува и най вече сутрин като не е загряла!!! Шумът изчезва моментално щом натисна съединитела!! сменях съединител смених и всички лагери на съединителя и пак го има ако някой има идея????? Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Лагер на паразитния вал в кутията. Или ти се е запалил лагера на съединителя и пак е за смяна.ПП. Няма кво да разпитваш за подобни проблеми. За сваляне е кутията при всички случаи. Само ще четеш кви ли не теории. Така и така ще сваляш кутията.....

Редактирано от Mark Antoniy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с колегата.Ако си сменил съединител и лагери и не си го запалил вече(още новичък лесно става) сваляй кутията.Първичен лагер или нещо там ще да е.Внимавай с майстора и си смени задължително маслото на скоростната кутия(по ринцип се прави профилактично на около 80-100 000км)Обикновенно е 10W40 двигателно масло.Само скоростните кутии на ХОНДА са направени за такова масло а не диференциално или друго гъсто.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на първичен вал,имал съм същия проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагери на първичния вал :cool: Но лошото е че мисля, че колегите във форума вече писаха, че много трудно се намирали :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам абсолютно същия проблем и още не съм тръгнал да го решавам. Мислех, че е аксиален лагер на съединителя, един колега същото нещо ми каза, като го чу веднъж - вероятно аксиален лагер. Но ако е в скоростната кутия ... май не е много добра идея да карам по-бързичко, а? :cool: Инак като заговорихме за цени - намерих тук в Габрово японски аксиални лагери за Honda 6 gen. (вземат ги от Nipparts). Оригинален (дали да вярвам - не знам) Honda - 127лв. Лагер японски, Nachi - 50 лв.

Редактирано от Калоян Кателиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е аксиалния лагер шума би трябвало да се 4ува само при натиснат съединител! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)Zdrasti,Imam problem s kolata. Pyrviq val na lagera na skorostnata kutia e precakan i 6umi mn zdravo, ot tam e precakan i tozi zad nego i ve4e vtora sedmica ne mi opravqt kolata za6toto ne mogat da namerqt taiva lageriMoje li da mi kajete ot kade da namerq ili da mi gi dostavqtMersi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам. При мен МЛЪКВА при натиснат съединител. :thumbs1:EDIT: irina, попълни си напълно профила (града, например) и пиши на кирилица.

Редактирано от Калоян Кателиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest irina

Много лошо. От каде да си намеря лагер ти как се справи с проблема или все о6те не си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emod

Много лошо. От каде да си намеря лагер ти как се справи с проблема или все о6те не си

Ирина в София също има филиал на Нипартс (Nipparts) ето ти телефона - 978 18 98, звънни едно телефонче и питай :thumbs1: Щом колегата Калоян казва, че в Габрово ги вземат от Нипартс, може да имаш късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...