Jump to content

Recommended Posts

здравейте колеги искам да попитам нещо ако някой е имал такъв проблем да даде съвет!!колата е сивик 5г и когато свалям и дигам съклата вървят много тежко и скърцат уплътненията жасно!!!! а като вървят тежко ме е страх че ще изгоря моторите на ел машинките??? пръсках с някакави контактни спрейове и граси дето уш трябвало да даржът чаркалъците омаслени но пак същото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може ли и аз да кажа за мойте стъкла в тематаами на моята 6ген също много бавно се вдигат.. за свалянето долу горе добре, ама взема ли да ги вдигам.. маалее 100 часа чаками на всичкото отгоре както са 2те свалени и започна да ги вдигам едновременно лявото се вдига по-бързо от дясното :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен само дясното ми се бечи... Слиза си нормално, но се качва по-бавно от лявото, скърца и претриса даже... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглабяте вратите , чистите всякви лайнотии дето са се натрупали с годините , пръскате моторчетата с wd40 , смазвате механизмите и краищата на стъклото с няква хубава смазка . Ако тресат може да имат нужда от реглаж също така . За мен това е решението .... няма гаранция ,че ще ги направи като нови , но поне по-зле няма да стане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще правите ремонт не смазвайте с нищо сръклото, ще стане по-лошо. Смазката разяжда гумените коловози, те омекват и става грозна картинка, стъклото почва да тресе докато се движи. Аз си изпатих лятото, предпочитам стъклата да се движат трудно отколкото да набират уплътненията и да излизат от колковозите както се получи при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има спрейове специално за смазване на стъкла виж по бензиностанциите аз така гилекувам моителошото е че искарва месец и после пак, но с течение на времето стават все по добре и по рядко се налага тая процедура :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги-относно спрейовете- на вюрт са най ефикасниима спрей за гумените уплътнения който пречи да залепват за стъклото и по този начин те не тормозят хода на стъклото нагоре и надолу и имат също смазващ ефектима и спрей за смазване на подвижните части на механизма отблъсква влагата и има невероятен ефект запчват да се движат като нови и тази смазка остава не се бършр с нищо само със спирт-така че дерзайте- откакто ги напръсках моите нямам никакви проблемип.с. като ги смазах моите с вюрт вече 7 месеца без никакви проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талк :)......но след 2-3 автомивки го няма вече. Иначе смазка осоено масло е лоша идея....незнам как е със спрей, но мисля да го тествам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех някакъв спрей на HOLTS за уплътнения, движещи се механизми и стъкла. Пръскам като се сетя п малко и всякакви проблеми изчезват. Най-големия проблем идва от уплътненията, в които се движи стъклото- 80%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги кажете откаде ги взимате тия спрейове че в нашия роден Ямбол гледах на ОМВ ама не намерихмного ще ме улесните ако ми кажете каде да търся че не ми се обикалят всички бензиностанции :cool::cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikolai_fox

спрейовете на вюрт ги взимаме служебно от киров и бош в стара загора но предполагам ги има и в други магазини за ямбол се сещам за един магазин за маркови инструменти - малък е и мисля че беше към циганската махала някъде,а там има и един магазин за бои и железарии ако не се лъжа провери там може да има-но са малко скъпи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Софето и го взех от магазин ХИТ-Младост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest boko

Аз разглобих мойте моторчета на съставни части махнах ръждата, смазах ги добре но при мен проблемът беше с изтъркване на зъбчетата на металния механизъм на който се държи стъклото, подмених на дясната страна и сега определено е по добре. Имай предвид, че и гумените уплатнения по които върви стъклото се втвърдяват с времето ако не са поддържани както трябва

виж ми мнението в е този постhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=8603&hl=но все пак си мисля че ако ти се изхабяват металните забчета в които зацепва двигателя требе да провериш онзи голям чепат алуминиев нит в средата на крастошката която вдига стъклото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...