Jump to content
Guest Diablo_83

КАКЪВ АНТИФРИЗ?

Recommended Posts

Guest Diablo_83

Колеги моля ви помагайте. Какъв антифриз ползвате? Има ли значение български ли е или не? Искам да го смения целия,а като питах в бултрако ми казаха цена 59лв :lol: . Искам да сложа хубав,но чак пък 59лв. не мога да дам. Другото не6то за което искам да ви питам е дали някой е ходил в сервиза ЮБИ-КО в Горубляне и дали сте доволни от там. Искам да сменя и маслото за скоростната кутия и ми казаха,че там има ХОНДА-МТF. Разкарвам се 2 пъти до бултрако и все няма. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера купих 2л Антифриз-концентрат от Петрол за 5,50лв/л. Концентрата замръзва при -60 значи като добавиш и 2 л вода си защитен до -30. Май около 4л поема системата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма значение какъв е важното е да е правилно разреден(да не замръзва или да не е само концентрат)Слагал съм и български, като при него си имам едно на ум и слагам малко повече концентрат :lol: В момента съм с антифриз от OMV- 2 литра концентрат около 20 лв мисля че струваше а относно сервиза в София някой от колегите да каже какви са им впечатленията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

До колкото си спомям от химията антифриза е МОНОЕТИЛЕНГЛИКОЛ тоест всичко различно от това е измама и не би трябвало да има никаква разлика от антифриза за 5 и за 55 лева. Аз лично ползвам най евтиният концентрат на Верила вече трета година и нямам оплакване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

дърти хондаджии са и знаят какво правят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля ви помагайте. Какъв антифриз ползвате? Има ли значение български ли е или не? Искам да го смения целия,а като питах в бултрако ми казаха цена 59лв :thumbs1: . Искам да сложа хубав,но чак пък 59лв. не мога да дам. Другото не6то за което искам да ви питам е дали някой е ходил в сервиза ЮБИ-КО в Горубляне и дали сте доволни от там. Искам да сменя и маслото за скоростната кутия и ми казаха,че там има ХОНДА-МТF. Разкарвам се 2 пъти до бултрако и все няма. Благодаря предварително.

Препоръчаха ми един доста добър антифриз на Приста Ойл, ако искаш опитай с него, за цени незнам, но лично аз ще си купя такъв другата седмицаХайде на Антифриза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Приста -нямам забележки.4л-20лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на модераторите,че повдигам стара тема,но претпочетох това,вместо да пиша нова. 1net мерси за отговора. Аз си купих антифриз от ОMV. До тук хубаво,ама още не съм го сменил,поради това,че като тръгнах да го правя видях,че пробката за изпускане на стария е счупена и част от нея е останал вътре. Вече писах за този проблем. Притеснявах като сложа новия антифриз да не изтече от там. Оказа се че нетече. Но всъщтност за какво пиша - реших само да долея антифриз и така да карам. Това добре,ама за 3 дни колата е изхабила 300ml антифриз. Това ме притеснява и затова искам да ви попитам на какво може да се дължи. Сигурен съм,че не изтича от никъде. Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на модераторите,че повдигам стара тема,но претпочетох това,вместо да пиша нова. 1net мерси за отговора. Аз си купих антифриз от ОMV. До тук хубаво,ама още не съм го сменил,поради това,че като тръгнах да го правя видях,че пробката за изпускане на стария е счупена и част от нея е останал вътре. Вече писах за този проблем. Притеснявах като сложа новия антифриз да не изтече от там. Оказа се че нетече. Но всъщтност за какво пиша - реших само да долея антифриз и така да карам. Това добре,ама за 3 дни колата е изхабила 300ml антифриз. Това ме притеснява и затова искам да ви попитам на какво може да се дължи. Сигурен съм,че не изтича от никъде. Благодаря !

моли се да изтича от някъде или да си въобразяваш ,че е заминал ...

 

 

 

въпросче ??? някой написа че не е добре да е концентрат ?? някакви конкретни причини има ли или само финансови ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на модераторите,че повдигам стара тема,но претпочетох това,вместо да пиша нова. 1net мерси за отговора. Аз си купих антифриз от ОMV. До тук хубаво,ама още не съм го сменил,поради това,че като тръгнах да го правя видях,че пробката за изпускане на стария е счупена и част от нея е останал вътре. Вече писах за този проблем. Притеснявах като сложа новия антифриз да не изтече от там. Оказа се че нетече. Но всъщтност за какво пиша - реших само да долея антифриз и така да карам. Това добре,ама за 3 дни колата е изхабила 300ml антифриз. Това ме притеснява и затова искам да ви попитам на какво може да се дължи. Сигурен съм,че не изтича от никъде. Благодаря !

моли се да изтича от някъде или да си въобразяваш ,че е заминал ...

 

 

 

въпросче ??? някой написа че не е добре да е концентрат ?? някакви конкретни причини има ли или само финансови ?

 

1 Цената не е от значение.

2 Гъстотата спрямо водата е по-голяма /може би затруднява движението си в системата/.

3 Държи по-висока температура и по-бързо згряване от водата при продължително каране на по-високи обороти или градско.

Изпитано на собствен гръб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Diablo_83

Сгреших цената в бултрако.Не 56,а 59лв ,ако трябва да бъда точен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какъв е проблема да си вземеш концентрат? Нали ще го разредиш с вода и си готов. Защо да даваш грешни пари за готов разреден като процедурата по разреждане не изисква сложни химични познания. А що се отнася до загубата ако наистина не тече както казваш просто може да не е била обезвъздушена системата и като си покарал въздуха да е излязъл и нивото на охладителната течност да е спаднало. Доколкото знам при смяна доливане или др интервенции с водата/антифриза се оставя да поработи малко за да се обезвъздуши системата. Долей малко вода и следи колата в следващите дни. Ако ти се стори намаляла пак значи има някакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...