Jump to content
Guest TYPE-S

Xenon Въпрос...?

Recommended Posts

Guest TYPE-S

Здравейте колеги след дълго боравене с търсачката се принуждавам да напиша тема тъй като съм решил да си слагам Ксенон но не намерих конкретно коя фирма е добра и има добри отзиви, моля който си е монтирал на своята кола да даде мнения не искам този от 250-300 притеснява ме качеството приятели са се напарили от евтини Ксенон китове така че аз съм се насочил към 450-600 лева но това е максимума който бих дал и бих искал да е BI-Xenon има в този ценови диапазон, така че ще съм благодарен ако ме насочите към хора или фирми които монтират читави Ксенони,не искам на 2-3 месеца да копувам газоразрядни крушки.Благодаря предварително.

Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предимствата и качествата погледни този клип има много ясно и точно разяснение

http://www.vbox7.com/play:a8902847

Относно фирмите погледните тези два сайта и останалото оставам на теб да си прецениш и решиш

http://xenon-bg.net/

http://www.xenon.free.bg/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз имам желание да сложа ксенон на една хонда сивик 6-та генерация, хечбег, бихте ли ми казали какъв модел да гледам: 35W 12V или 50W 12V, и H1.2.3.4.5.6.7.8.9....кои е точния модел. Съжалявам за офф топик-а но тази тема е актуална и за мен. Благодаре предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От три месеца ползвам 30W Vertex китайски за 350лв и съм много доволен за сега.До колкото знам 50W са нелегални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От съфорумеца sladura.

Мерси колега но искам и други мнения и предложения ще го имам в предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xakera

аз си поръчах от usa! стана вече четери месеца го ползвам за сега нямам проблем около 200$ ми излезе!

Редактирано от xakera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми е интересно...* колко струва 1 крушка и колко често се налага смяна в реалния живот* при монтаж в наще фарове, как е осветеността на пътя - питам защото на 4/5ген сивик, фаровете не са им най-силната черта.* има ли Н4 ксенонови крушки? тоест ако сложа такъв и късите и дългите ли ще са ми ксенон?хората с ксенони, разкажете малко повече моляяяяя :whistle: аз ако слагам ще са моделите под 400лв - тази цена трябва ли да ме притеснява като прекалено ниска?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, колега, "това го знае всяко хлапе" :whistle:- крушката е 100тина лева, издържат обаче по 2000+ часа, много повече от халогенните- осветеността е драстично по-висока, стига до 2 пъти- има Н4 - т.нар биксенони. Недостъка е, че не можеш да присветнеш с тях, защото им трябват 10тина сек да си достигнат номиналната сила на светене.

и на мен ми е интересно...* колко струва 1 крушка и колко често се налага смяна в реалния живот* при монтаж в наще фарове, как е осветеността на пътя - питам защото на 4/5ген сивик, фаровете не са им най-силната черта.* има ли Н4 ксенонови крушки? тоест ако сложа такъв и късите и дългите ли ще са ми ксенон?хората с ксенони, разкажете малко повече моляяяяя :music: аз ако слагам ще са моделите под 400лв - тази цена трябва ли да ме притеснява като прекалено ниска?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недостъка е, че не можеш да присветнеш с тях, защото им трябват 10тина сек да си достигнат номиналната сила на светене.Това е интересно не се бях замислял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги...аз доста поразпитах и реших да сложа точно този тип ксенон на старата ми кола, на 6-та генерация. Мисля да сложа H4, би-ксенон, 6000к. цвят, с електромагнитен плъзгач(или нещо подобно), говорих с хората, разгледах доста коли, и останах приятноизненадан от ефекта. Единственото което ме притеснява е дали ще се получи добре тъй като моите фарове са така да се каже обикновенни, не са с лупи, като на по новите коли, може би това ще окаже влияние. Но все пак ще видим като ги сложа какъв ще е ефекта.Поздрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, във фарове с лещи ксенона изглежда "по-на място", но, повярвайте ми, няма опасност да ви объркат колата с тези, които слагат сини крушки от илиянци. Разликата е драстична и от страни и зад волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз си търся ксенони. Един приятел има връзка с една китайска фирма и търси възможност да докара тука conversion kit за 200-250 лева макс, но доставката отнема две седмици. Чакам да видя дали има хляб в цялата работа, дали ще може да дойдат тук на добра цена ???, за да си взема едни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- има Н4 - т.нар биксенони. Недостъка е, че не можеш да присветнеш с тях, защото им трябват 10тина сек да си достигнат номиналната сила на светене.

Чувал съм че ако са с нормална раб. температура не е никакъв проблем да присветнеш с дългите. Вярно ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем с присветването.Ако сте забелязали,при включване на фаровете за около 1 сек светват силно/точно като светкавица/ и тогава започва процесът на палене.

Редактирано от koki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

Здравейте колеги, дайте малко хелп че явно всички слагаме. :angry: На прелюд 4ген. знае ли някой с какви крушки е(дали са H4 късите) и също ако са сменяни фаровете, не са сток, има ли нещо промяна(би трябвало да няма). Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми е интересно...* колко струва 1 крушка и колко често се налага смяна в реалния живот* при монтаж в наще фарове, как е осветеността на пътя - питам защото на 4/5ген сивик, фаровете не са им най-силната черта.* има ли Н4 ксенонови крушки? тоест ако сложа такъв и късите и дългите ли ще са ми ксенон?хората с ксенони, разкажете малко повече моляяяяя :lol: аз ако слагам ще са моделите под 400лв - тази цена трябва ли да ме притеснява като прекалено ниска?

еми пичове слагаите ксеноните не му мислете много е яко,свети много добре поне двапати по добре от обикновенната крушка,изван града си карам на каси, далги почти на вклучвам вижда се перфектно! аз сам от четери месеца с тях и нямам никви грижи, тука крушката струва 100-тина лева. значи за H4 крушките има и само на каси има и на каси и на далги с каквито съм аз излязохами не повече от 200$ би ксенон от usa!!! трябва да направя едно клипче да ви стане по ясно :lol: мойте са 8000к малко синеят ама такива си ги избрах аз:lol: Редактирано от xakera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, колега, "това го знае всяко хлапе" ;) - крушката е 100тина лева, издържат обаче по 2000+ часа, много повече от халогенните- осветеността е драстично по-висока, стига до 2 пъти- има Н4 - т.нар биксенони. Недостъка е, че не можеш да присветнеш с тях, защото им трябват 10тина сек да си достигнат номиналната сила на светене.

и на мен ми е интересно...* колко струва 1 крушка и колко често се налага смяна в реалния живот* при монтаж в наще фарове, как е осветеността на пътя - питам защото на 4/5ген сивик, фаровете не са им най-силната черта.* има ли Н4 ксенонови крушки? тоест ако сложа такъв и късите и дългите ли ще са ми ксенон?хората с ксенони, разкажете малко повече моляяяяя ;) аз ако слагам ще са моделите под 400лв - тази цена трябва ли да ме притеснява като прекалено ниска?

Има и само ксенон h4, като дългите са си халогени но не ми се мисли какво става ако ти изгорят само на дългите (това е малко вероятно поне според мене)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Ей гадове , знаете ли колко ги мразя аз тия с ксенон на нормални фарове . Късите светят в очите все едно си карат на дълги ! . Нормалните фарове не са мислени за толкова силни крушки и определено заслепяват и то много !Откакто се навъдиха тоя за по 350лв и стана много модерно сякви бакшиши , голфаджии и опелджии да си слагат ксенон Н4 ... ужасно е ! Още не са се усетили ,че трябва да се забрани , но .... мислете и за другите на пътя !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей гадове , знаете ли колко ги мразя аз тия с ксенон на нормални фарове . Късите светят в очите все едно си карат на дълги ! . Нормалните фарове не са мислени за толкова силни крушки и определено заслепяват и то много !Откакто се навъдиха тоя за по 350лв и стана много модерно сякви бакшиши , голфаджии и опелджии да си слагат ксенон Н4 ... ужасно е ! Още не са се усетили ,че трябва да се забрани , но .... мислете и за другите на пътя !

Проблема е в настройката,не в крушките!А тези с голфовете,те нарочно си вдигат левия фар,вместо десния...не се коси.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

добре, примерно аз държа ако ще е ксенон, да е би-ксенон, за да може на Н4 и къси и дълги да са си ксенонки. Кажете някаква ориентировачна цена на всичко ( би-ксенон джунджурията с крушки и евентуално монтаж)примерно може ли накой да препоръча конкретен продавач от който е доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xakera

добре, примерно аз държа ако ще е ксенон, да е би-ксенон, за да може на Н4 и къси и дълги да са си ксенонки. Кажете някаква ориентировачна цена на всичко ( би-ксенон джунджурията с крушки и евентуално монтаж)примерно може ли накой да препоръча конкретен продавач от който е доволен.

пич нали ти казах ще ти излезе около 200$ ако си навит да говоря с момчето и да ти ги прати! аз от него си взех заедно с едно приятелче и за сега нямаме проблеми, а за монтажа ще си ги монтираш сам много е просто крушките се слагат на мястото на оргиналните без проблем,а за самите устройта сам си избираш каде да ги сложиш,в комплекта има всичко необходимо и кабели с буксите има абе както си му е реда :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За заслепяването не е прав колегата.Фокуса на фара не се променя при подмяна на крушката с ксенонова и от това не произлиза проблем.Колкото до такива светещи в очите мога да кажа, че скоро се бях запътил да ошамаря един селядур с прочутия слески споретен автомобил опел калибра, който беше насочил скапаните си ръчно добавен халогени за мъгла да светят право в очите на хората ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опел калибра, който беше насочил скапаните си ръчно добавен халогени за мъгла да светят право в очите на хората ..

Aми трябва КАТ да направят поредната акция светлина и да приберат некой лев

в бюджета,та да дигнат заплатите на даскалите.... :blink:

Няма контрол има псевдо шофьори!

 

Опа,щях да забравя:

Емо не ти трябва би ксенон,защото колко секунди караш на дълги,дори

на извънградско!

Ксенона най добре се усеща и има голям ефект когато фаровете са с лупи,

за по добър и точен фокус.Останалото е малко нагласено и H4 биксенон е с

плъзгач за дългите и може да се повреди....

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона най добре се усеща и има голям ефект когато фаровете са с лупи,

за по добър и точен фокус.Останалото е малко нагласено и H4 биксенон е с

плъзгач за дългите и може да се повреди....

И аз съм на това мнение. Ако ще е би-ксенон - то тогава, да е както трябва - смяна на фаровете със секционни - една секция за къси с 1 крушка и друга секция за дълги с друга крушка, като за дългите си се слага 2ра ксенонова инсталация - отделно на тази за късите. Като цена - ще излезе над-двойно, заради цената и на новите фарове, ама кефа и гъзарията край нямат! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, присветва се. Аз съм с биксенон H4 - в момента, в ко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...