Jump to content
CryoGen

5-та скорост 2900 -> 2500 Rpm

Recommended Posts

случката :cool:карам си кибичето извънградско ... направи ми впечатление че оборотомера е към 2800-29000 RPМ при скорост 100 км/ч ... което леко ме заинтригува и започнах да следя малко по-внимателно оборотомера, защото преди около 2 седмици имаше тема кой с какви обороти кара при 100 км/ч ... и аз тогава си направих тест и при 100 км/ч, подържах 2500 точно ...та както си карам с въпросните 2900 RPM. виждам лека бабунка на пътя (колата сириозно се разстресе) ... минавайки през нея гледах в оборотомера, стрелката се качи с 50 RPM и падна и закова на 2500 RPM за съжаление бях с отворени прозорци и не чух промяна в работата на двигателя. при тези обороти двигателя е прекалено тих и от силния вятър нямаше как да усетя слухово разликата и второто е че дупко-бабунката си беше сериозна, така че не усетих да придърпа двигателя при промяна на оборотите някакви идеи ? предложения ? догадки ? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нещо да ти е повреден оборотомера... при мен 100км/ч - малко под 3000, по-малко от 2900 бих казал, но повече от 275090км/ч ~ 2500

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересното е че като я "нагазя в лютеницата", ограничителя си ме реже където трябвана 7200 ... това поне показва вярно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест ? какво да правя сега с оборотомера ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cK1

правило №1 в блок-схемата за вземане на решения "работи ли - не го барай " :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест ? какво да правя сега с оборотомера ?

Засечия как похарчва при това положение.

Питах Омбре и той каза че въпросното отклонение е на уреда за отчитане за не за подаването на инфоррмацията. Аз си мислех че като ми паднат оборотите и сместа се регулира като за тези обороти което при различна скорост си е кофтаж и определено когато оборотите ми паднат с 500 надолу не върви толкова готино както си е оригинално, оборотите съм ги виждал отведнъж скачат +500 и се ококорих а то било сверка с оригинала

 

 

пс Пробвай докато ускоряваш и колата е още студена на 20-25км/ч да мушнеш 3-та и да настъпиш здраво до към 60км/ч, кажи после резултата но гледай таблото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест ? какво да правя сега с оборотомера ?

Засечия как похарчва при това положение.

Питах Омбре и той каза че въпросното отклонение е на уреда за отчитане за не за подаването на инфоррмацията. Аз си мислех че като ми паднат оборотите и сместа се регулира като за тези обороти което при различна скорост си е кофтаж и определено когато оборотите ми паднат с 500 надолу не върви толкова готино както си е оригинално, оборотите съм ги виждал отведнъж скачат +500 и се ококорих а то било сверка с оригинала

 

 

пс Пробвай докато ускоряваш и колата е още студена на 20-25км/ч да мушнеш 3-та и да настъпиш здраво до към 60км/ч, кажи после резултата но гледай таблото

в моя квартал няма как да го направя този тест, защото докато е студен двигателя имам 3 светофара в 1 км, и много пешеходни пътеки и трафик, и просто няма как да стане да си гледам оборотомера само

но сега си показва на 5-та 2900 RPM при 100км/ч

не знам от къде идваше проблема чесно казано ... няма и да разбера ;) най-вероятно хлабава връзка по-трасето ... братовчед ми заради хлабава връзка на акумулатора му играеше оборотомера на нисана ... така че приемам и ел. проблем от общ характер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...