Jump to content
Димитър Коев

Най-древното доказателство за Японската прецизност

Recommended Posts

Никой не оспорва уникалните качества на Катана, но нека не забравяме, че това все пак е супер закалена висококачествена стомана, а повечето куршуми са от сплави на мед, олово, бронз и др. "меки" метали. ;) Куршума излиза от цевта след експлозия а и самата механична енергия от движението преминава в кинетична, което загрява метала още повече и го прави още по-мек. :unsure: При скоростта, с която се движи куршума, ако меча е от качествена стомана резултата е лесно предвидим. ;) Дори при проникване в човешкото тяло, което е доста по-податливо от стоманата, куршума се деформира... Представи си при сблъсък със заточено като бръснач острие от закалена стомана какво се случва. ;) Но пак повтарям - не оспорвам уникалното качество на тези мечове. Наистина са невероятни. ;) Ако 7,62мм куршум със стоманена риза удари такъв меч - резулата ще се обърне в плачевен за Катана. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, който си има елементарно понятие от механика и (или) съпромат може да предвиди изхода от опита без много да се замисля. Даже немога да се сетя с каква цел е заснет този клип, все си мисля, че тези мечове нямат нужда от реклама, а и доколкото знам не всеки може да го притежава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да припомня кво става при сблъсък на две тела?Деформация и поражения и при двете.Къде тука е поражението за меча и в каква степен...Това показва клипа,а не кое тяло е по меко и т.н..П.П.А като се удари куршума в кевлара кво ще стане бре :P или пак ще ми говорите за кинетична енергия....... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе впечетляващо си е .. особено за пациенти като мен :) ... на мен пък ми стана интерсно нещо друго което наскоро разбрах ... когато блокират удара с катаната - използват задната дебела страна страна :) само си го представете .. завърта меча за да блокира и веднага след това пак върти и контраатакува е*ати нинджите , опа те са си нинджи :)

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение от какви сплави е куршума. Въпроса е в импулса, който той притежава. Ако ви щъкна с хартиено топче летящо със скорост 300м/с мисля ще успея да ви направя прилична рана...При анализи на тези мечове е установено, че повечето от тях са разстилани и сгъвани по над 1000 (хиляда) пъти! Представихте ли си го? Разстилаш го като ламарина, сгъваш на две и пак почваш да ковеш. Е точно там им е силата! :o:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........При анализи на тези мечове е установено, че повечето от тях са разстилани и сгъвани по над 1000 (хиляда) пъти! Представихте ли си го? Разстилаш го като ламарина, сгъваш на две и пак почваш да ковеш. Е точно там им е силата! :(:P

По Дискавъри гледах предаване за японската катана. Там казаха, че катаната е с 4000 пласта, т.е. разстилана и сгъвана 4000 пъти. Освен това се правели само на ръка. Навремето са тествани като са използвали осъдени на смърт престъпници. Ако катаната не може да го разсече на две с един замах, не ставала. Добрите мечове могли да разсечат на две по 3-ма човека застанали един до друг :P Докато други подобни оръжия правени по това време, не са били особено остри и здрави. Казаха, че удара с един друг меч, не можел да разсече противника ти, но благодарение на заострената форма и тежестта на меча убивали. С две думи, няма по-съвършено хладно оръжие в света!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...