Jump to content
Guest r2d2

проблеми с с двигател D15b2

Recommended Posts

Guest r2d2

Сегменти! (по-скоро масления).Но като разглабя6 смени и гуми4ките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emski

благодаря :offtopic: определено не е изгубила никаква мощност... а и ремонта маи ще е в приемливи граници :love::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Масло може да гори по 2 причини ( синкавия дим значи че го гори) заминали маслени сегменти ( поради което имаш добра компресия защото компресионните сегменти са ОК)или заминали гумички на клапаните. Мнението ми е че ще се разминеш със смяна на гумички на клапаните. Марша на нивомерната щека за масло на моята хонда е много малък-около 300-400гр и е на долният белег. а това количество не е фатално за 3000 км. Тя и моята като я гоня над 5000 об. продължително и ми го гори по малко.Аааа, забравих...лампата на маслото ще ти светне ако ти са заминали лагерите на коляновият вал.

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

мойто мнение е вобще да не се занимаваш с гумички на клапаните. Просто си смени сегментите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

събота неделя сам на маистор. Ще видим какво ще излезе :offtopic: а ако комплект сигменти наистина е около 130 лв . съм навит да ги смена само след това да нямам други проблеми :love:.. а иначе сам от Пловдив накои ако знае добър маистор може да сподели благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойто мнение е вобще да не се занимаваш с гумички на клапаните. Просто си смени сегментите.

+1Но покрай тях се снемят - гарнитури, биелни лагери и гумички. Не се блазни с тези 130лв. Горе-долу около 500лв приготви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък ако е надрала блока и трябва шлайфане, по-големи бутала и т.н. станаха 1000 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги защо стресирата колегата :blink:сипи една добавка за спиране на маслени "течове" може и да закърпиш положението само с 15 лв :)мойта карца изхарчи 1 литър масло за 4000км (1 месец)долях това което беше останало в тубата, сложих една добавка на Cyclon и положението се успа ;) не е барнало и милиметър от тогава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не видях с какво масло я караш, Ако е калпаво менте-ще го гори и пушек се вдига и без да ти е виновна колата. Опитай със СЕЛЕНИЯ-ГОЛД в метални туби от по 2 л. около 11лв/л. От това масло съм най-доволен, двигателя утихна и свали температурата, и не го пипа грам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в интерес на истината съм карал с такова и не съм се оплаквал, колата си работеше и не гореше (много) маслотосега се прецаках явно с некво менте на MOTUL или се прецаках че сипах много тънко масло (10W40 мисля че трябваше да е поне 15W40 )колегата е прав, виж маслото какво ти е но все още карам тънкото масло и не ми е мръднало изобщо след като сипах добавката (около 1000 км съм минал от тогава) ...

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в интерес на истината съм карал с такова и не съм се оплаквал, колата си работеше и не гореше (много) маслотосега се прецаках явно с некво менте на MOTUL или се прецаках че сипах много тънко масло (10W40 мисля че трябваше да е поне 15W40 )колегата е прав, виж маслото какво ти е но все още карам тънкото масло и не ми е мръднало изобщо след като сипах добавката (около 1000 км съм минал от тогава) ...

кажи поне точно от коя добавка си доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс,тва за Мотула менте го провери.Ще изкараш пари ако намериш Мотул-менте.Досега има 3-4 случая на доказани измами от автосервизи които наливат Шел или ОМВ и Мотула си го запазват за собствените коли.......Така че не поствай такива изводи ако не са доказани.ЛИчно аз си смених маслото на 22000км и ми беше жал ,защото не беше за смяна......!Колко ли може да издържи????

колега заяждаш ли се сега ? :thumbs1:ако ми разгледаш поста съм сложил едно "ИЛИ" което не е за благозвучиеколата като сложих мотула се разтракаха повдигачите и така над 2000 км вече ...ИЛИ маслото не е качествено ИЛИ съм сложил много тънко масло 10W40 ти сам казваш че има доказани случаи на фалшиви мотули и ми казваш да не казвам че има вероятност маслото да ми е менте нито съм видял тубата забечатана, нито нищо, просто оставих колата и отидох на кафе

кажи поне точно от коя добавка си доволен

колега не искам да правя реклама, но до сега каквото съм сипвал на Cyclon (намирам ги най-вече по бензиностанции OMV)винаги съм оставал доволен ... но след като го налееш веднага запали мотора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...