Jump to content
Hronos

ВЪЗДУХ В РЕЗЕРВОАРА ?

Recommended Posts

Всеки автомобилен горивен резервоар не е херметически затворен съд а има отдушник.При разширяване от температурни разлики горивата са летливи и се отделят изпарения,също така при изпразване на пълен резервоар е необходимо празното место освободено от течността/горивото/да бъде запълнена със въздух за да се избегне образуване на вакум и да не може горивото да се засмуква нормално от помпата към двигателя.

 

Та Отдушника ти е запушен!

Или си поиграй с една тел да го отпушиш или не си стягай напълно капачката на резервоара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и при мен се получава същото..... като отварям капачката на резервоара се получава това изсъскване ...... аз си го обяснявам така: в тая жега бензина се разширява (малко или много)....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceco85

И при мен също се чува това...като, че ли поема въздух отвън при отваряне на капачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същата работа,откакто имам колата си прави така,тъй че не се притеснявай колега,мисля че е нормално :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Отдушникът има клапан който отваря на по-голямо налягане...няма за какво да се трвожиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , и тъй като и аз съм с същия проблем с изпускането от капачката .. т да попитам все пак . ако е запушен ?-сния клапан .. даневземе да стане вакъъм и да прееба я помпа я нещо друго или тоест как да го отпуша или да си карам еи тай пъкк каквото стане .. 10Х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , и тъй като и аз съм с същия проблем с изпускането от капачката .. т да попитам все пак . ако е запушен ?-сния клапан .. даневземе да стане вакъъм и да прееба я помпа я нещо друго или тоест как да го отпуша или да си карам еи тай пъкк каквото стане .. 10Х

не почвайте да фантазирате :D вакуум може да се получи ако увеличиш едно достатъчно празно пространство , достатъчен брой пъти , а в случая с резервоара - дори когато е пълен до горе , той пак има 10% въздух отгоре , който се раздува 10-пъти до изпразване на резервоара , т.е. налягането пада 10 пъти - което е мноого далеч от вакуум ,а така или иначе бензина се изпарява и запълва частично мястото което се е освободило :P съответно въпросния клапан е средство за изкарване на налягане или внасяне на въздух при достигане на големи разлики , които могат да навредят целостта на резервоара и не се отваря заради пръдничка ... иначе се създава опасност при напичане от слънцето , бензиновите пари да излязат , някой да си хвърли фаса и да стане заря ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страш - и аз съм тъй. Хич ми не дреме. ;) И на други коли съм го виждал, споко, така трябва да е. :P По-лошо е, ако няма съскане - върви си търси дупки и течове по системата ... ;) ... мани-мани, да не дава Господ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

Абе що не си карате колите ,а се занимавате с глупости?! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нета е по ефтин от бензина :D

Та Отдушника ти е запушен!Или си поиграй с една тел да го отпушиш или не си стягай напълно капачката на резервоара.

Тонко, къртиш миФки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Мойта миФка съм я бетонирал от давна :D Имам някой друг свален резервоар в актива си.Но щом казваш че мнението ми е за канализацията пращай го там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDASI

Имам ACCORD 1.8 I LS 97. При отваряне капачката на резервоара също съска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Според мойте скромни знания ще кажа че ако този отдушник работи като на мивка ще зареждате всеки ден по 45л. и ще изминавате има няма 20-30км мнооо яко :):D а затова този отдушник се влияе от по-голямо налягане за да изпусне само при опастност а не постоянно да се изпарява бензина през него и да шмърка въздушец като дръпне помпата бензинеца.Казано накратко не барай нищо в рамките на нормалното е "болката" ти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...