Jump to content

Recommended Posts

Аз доколкото знам дизелите които слагат в Хондите са същите като на Роувър, поне тези до 98. За дизелите на роувър съм чувал че са доста сполучливи. Сега вече и Хонда си имат собствен дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, дизеловите двигатели на Хонда кой ги произвежда? Надеждни ли са, дали са толкова издържливи като бензиновите и дали са достатъчно мощни? Аз съм чувал, че тези двигатели са на Исузу, но само толкова.П.П. Аз имам хонда 2.0is (136к.с.). Може ли някой с този двигател, който си е слагал газов инжекцион, да ми даде малко инфо, относно това как се държи колата, колко дава разход на Газ и също да сподели ако нещо му е направило приятно или неприятно впечатление.Благодаря предварително.

Здравей .карам със същия двигател с газова уредба слагана в Италия-Ланди със стъпков мотор,ламбда сонда контрол и т,н, Разхода на газ ми е 9-10л смесен цикъл с климатик ,скоро имах проблем и се оказа че изгорял електронният блок на уредбата и намерих такъв втора употреба и за късмет стана но ми казаха че няма проблем и да се елиминира ламбда сонда контрола ако изгори пак, въобще колата се държи много добре ,разбира се ускорението е малко по бавно но не ми пречи при изпреварване.На бензин разхода ми е същият за най голяма моя изненада,имал съм други 2 коли също на газ но там разхода на газ винаги ми е бил малко по висок,,Трябва да си намериш читави газаджии и да знаеш че колата и ел уредбата ти са добре преди слагането на газ, Дизелите на Ровър са си Ровър 105 кс-не са Хонда и съответно можеш и да случиш на двигател но няма да е същото със сигурност,а за новият 2,2 140кс от 2003г няма какво да говорим-супер е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има един дизелов мотор слаган на Сивик който е 1.7 и е на Исутзу.само че хонда преди да го сложат на колата са го преправили почти напълно,като след това за него се говорят само суперлативи.един познат ме питаше за такъв сивик и се позапзнах доста с конкретния модел.на сивик 7-ма генерация около 2000-та година го слагат.мощността му е 100 конски сили ако не съм забравил точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2002г. се вгражда във Сивик-а.има Астри след 2004 със същият двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на "bob" за изчерпателната информация. Относно дизела, интересувам се от двигателя на Хонда Акорд 2.0 TDI. Ако може малко повече инфо за него и впечатления от колеги с такава Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RATAMAHATA

Аз само да напомня за моята тема, че изчезна с времето :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Аз съм с Акорд 2.0 ТД Интерколер.98-година.Вярно карам я от скоро но съм с много добри впечатления.Вдигал съм 220 и не се осеща.Разход на гориво 5/100 с клима /извънградско/.Ускорението е много добро особено след 2000 оборота като се вкл. турбината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на "bob" за изчерпателната информация. Относно дизела, интересувам се от двигателя на Хонда Акорд 2.0 TDI. Ако може малко повече инфо за него и впечатления от колеги с такава Хонда.

Това е двигателя на роувър. Ако е читав, е с много добра динамика и е много икономичен. При скорост до 120 пада под 5, а ако искаш да се по накефиш и да го понатиснеш, няма да те разочарова и разхода на гориво не минава 6-те литра дори и с климатик! Както знаем всички Хонда е абсолютния фаворит по отношение на двигателите и няма да си рискуват реномето, щом са избрали роувър и после исузо, значи двигателите са си заслужели да бъдат поставени :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...