Jump to content
gydi

Въпрос за задни спирачки...

Recommended Posts

Ходих на технически преглед и там ми разправят "задните спирачки въобще не държат".Питах в специализиран Хонда сервиз -те ми казват че проверяващите нищо не разбирали. Задните спирачки се задействали когато се натоварели. Не разбрах какво точно имаха предвид.Някой може ли да каже нещо по въпроса ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на технически преглед и там ми разправят "задните спирачки въобще не държат".Питах в специализиран Хонда сервиз -те ми казват че проверяващите нищо не разбирали. Задните спирачки се задействали когато се натоварели. Не разбрах какво точно имаха предвид.Някой може ли да каже нещо по въпроса ?

Съотношението в спирачното усилие предни/задни спирачки е около 70%/30% за да се избегне риска от блокиране на задните колела и загуба на управление. Задните спирачки задействат на 100% само при опъната ръчна, ако не се лъжа. Може и да бъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, задните спирачки задействат също напълно, но малко по-късно от предните. При натоварена кола става едновременно защото е отблокирано кантарното устройство към задните колела (ако имаш такова защото на моя Сивик не мога да го видя къде е). Задните ти накладки или са износени или не са натегнати достатъчно, трябва да отвориш барабаните и да ги видиш как са, ако са износени по-добре ги смени защото може да ти излезе някое цилиндърче и да блокира колелото при натискане. Спирай внимателно докато не ги ремонтираш... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...