Jump to content
Guest komsho

Какво стана с "гумения " спор ?

Recommended Posts

Guest komsho

... кое е по-добре да караш нови дебика,сава и подобни ... или 2-3 годишни бриджстоуни ???:lol: а ако сте за новите ... на коя година трябва да ги изхвърлиш и да си купиш пак нови ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или 2-3 годишни бриджстоуни

...тва е моя вариант ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... кое е по-добре да караш нови дебика,сава и подобни ... или 2-3 годишни бриджстоуни ???:lol: а ако сте за новите ... на коя година трябва да ги изхвърлиш и да си купиш пак нови ???

мисля минималния допустим грайфер е 3-4ммhttp://www.autoreview.ru/archive/2007/05/tyres/ http://www.autoreview.ru/archive/2007/06/rus_tyres/
грайфера ясно ... въппоса е за възръстта на каучука ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust
Отговорено (Редактирано)

Стига сте го мерили тоя грайфер бе ...... тя гумата ако е на 1-2 години няма нищо да му има .....ако пък е 4-5годишна , ако ще и с 2см грайфер да е , 2 месеца ако ще само да е карана.... айде няма нужда :lol:

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

на теория май 4-годишните гуми минават за износени - смисъл че гумата вече е остаряла и почва да губи качества... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest komsho
Отговорено (Редактирано)

на теория май 4-годишните гуми минават за износени - смисъл че гумата вече е остаряла и почва да губи качества... ?

качествата на гумата с времето се влошават ... въпросът е колко бързо ... защото бриджстоун и дебика ... примерно ... от магазина не излизат с еднакви качества :ph34r: Редактирано от komsho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sashko

Еми със 17" щеш не щеш ще си караш със старите, че иначе току виж си дал повече пари за гуми отколкото за колата!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

Еми със 17" щеш не щеш ще си караш със старите, че иначе току виж си дал повече пари за гуми отколкото за колата!!!

има много просто решение :ph34r: не карай със 17"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина хората , които могат да си позволят чисто нови гуми са малко или поне - малко сравнение с тези които могат !!! Практиката ми със служебните коли ( там не може и да става въпрос за компромис !!! ) чисто новата гума е в пъти по-добра , по-ефтино излиза и преспективна с каквато и да е втора употреба !!! Сега да не даваме за пример единични случаи когато някой не иска да изкара мангизи от едногодишните си налъми и ги шитва колкото да си купи с парите , които ще изкара за тях една чисто нова ;) Практиката ми е най-вече с марките Йо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение е , че повече от 3 сезона един чисто нов чифт гуми не трябва да се кара !!! ( говорим си за летни гуми !!! ) . Мишелин Енерджи купен преди две години , т.е. карат 3 сезон на колата на майка ми ( Джазз ) вече не стават за нищо !!! Но има голямо НО , от Йокохамите каращи 5-ти сезон , без и 2мм грайфер мога да кажа само добри неща - японците си знаят работата , абе как и един път не ми свирнаха в завой :ph34r: как веднъж не решиха , че имат собствено мнение как да ме лашнат в завоя :D

...искаш да кажеш ,че една 5 годишна гума е много добра ... а пък си на мнение , че повече от 3 годишни гуми не трябва да се карат .. ;) последно ? ... някой няма ли да изкара нещо данни чифри ...ала бала :) примерно ... една и съща гума тествана ..нова и престояла 4 години в склада ... :D ...макар че резултатите от такъв тест .. могат да представлява интерес само за българите... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JAZZ

за мен новата гума си е нова и бих я предпочел пред каквато и да е втора употреба!сега вече за това колко е стояла по складове не мога да изразя мнение!... и все пак моето мнение е "ЗА" новите гуми!!! ако се притеснявате дали не са престояли по складове разни,то на тях си пише кога са произведени,така че споко!и все пак всеки си решава какво да предприеме!аз съм решил!успех на всички! :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен новата гума си е нова и бих я предпочел пред каквато и да е втора употреба!сега вече за това колко е стояла по складове не мога да изразя мнение!... и все пак моето мнение е "ЗА" новите гуми!!! ако се притеснявате дали не са престояли по складове разни,то на тях си пише кога са произведени,така че споко!и все пак всеки си решава какво да предприеме!аз съм решил!успех на всички! :)

като казах ... престояла в склада , нямах предвид ,това че ни продават отлежали гуми като за нови/не, че сигурно не се случва/ ... просто така най-добре ще се сравни , колко една чисто нова гума е по-добра от примерно 4 годишна , такава-същия модел същата шарка , без да се взема предвид износването на протектора ... а да се отчете само остаряването на каучука, колко влошава представянето на гумата ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нз аз поръчах Тойо Проксес и гумаджията ми каза че т'ва е една несравнима гума за лятото,каза че мн малко марки могат да оспорват с нея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...