Jump to content
Guest pepit

искам хонда

Recommended Posts

Guest pepit

здравеите тигри ! за сега само се регистрирах в семеиството.ожених си БМВто 325тдс и се глася за нов брак.колата е сивик 5 или 3 врати (купе).четох доста и искам да финализирам нещтата с дирекна помощ от ваша страна,защтото започнах да си брамча с уста от 10дена))))))))))).и тъй като търся бързина над средното ниво,но не и максимална,защтото вариантите 160к.с.1.6 са ми скъпи,над 10хил.лв.се спрях на седана 4/5 порти 1590куб.126камили 94-97г.1140кг.тя май е англичанка,но какво значение и ако може да ми изпратите обозначението на ДВГто и въобщте мнения и препораки,както и за други варианти.хечбеците не ми допадат.очаквам и старите пушки да помогнат,благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

pepit-че сме тигри сме тигри и повече. вземешли HONDA ставаш един от нас и няма да згрешиш.варианта за 160 к.с. е мечта за повечето от нас. п.с.1.6 160 к.с. даи боже на всеки от нас

Редактирано от kleni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май още малко четене ти трябва.... значи сивиците в общи линии вървят така:

1992-1995 - 5ген сивик, седан, хечбек, купе

1996-2000 (ипонските модели) - 6ген - седан, хечбек, купе

1996-2000 (английските модели) - 6ген - тука дефиницията е малко по-сложна... мязат на хечбеци с 5 врати. по-тежки са от японските, но пък са малко по-комфортни.

 

двигатели:

d14XXX = 1400cc

d15XXX = 1500cc

d16XXX = 1600cc

 

B16XXX = 1600cc DOHC VTEC - 160hp :)

 

С два реда ще ми е трудно да ти изброя кое къде се слага, но малките втек двигатели са едноваловите (124-127кс) и са D16Z6 D16Z7 D16Z9 D16Y8 и ако не се лъжа D16Y2

Има и 1.6 без втек около 113к.с примерно D16Y7 D16Y3

1.5 има с икономичен втек, както и без втек и но моно/пълен инжекцион

 

Абе кашата е голяма ;) ако ще взимаш англичанка, гледай да е поне с д15з6 или д15з8 - 114к.с икономичен втек или D16Y7 - 113кс или нещо такова... едновалка без втек

Успех! има важна тема с вдигатели на хонда в този форум, огледай я и питай преди да купиш нещо. За огледи ако си в София говори с Омбре.. негови телефони и карта за сервиза има във важна тема в "Сервизи/магазини"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepit

след 14 дана сам на лов за хонди в Германция,до тогава трябва да ми е просветнало.щте ме улесните ако ми степенувате 5 сивика по ускорение,като таван приемаме 1.6-160к.с. и като години 92-98.кои са другите 4 в нисходяш ред,изключваме хечбеците.вашите данни+мойте(оскадни)щте определят сивика.не претендирам за конкретен,защтото може да не го срещн,но от 5 е друго.Мерси 1net,ако питанката ми,ти е ясна SOS ! или други от вещтите,пък ако стане работота,щте има по кракче )))))))))))))).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич като искаш ускорение и барзина си вземи рексче,няма мощна и в са6тото време супер икономи4на кола.а за това че хонда е сачетание до няква степен на мощи икономия спрямо бавареца ще го разбереш сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...