Jump to content
BOSTONIAN

смяна на D14z4 с D15z8v-tec ?

Recommended Posts

Е колеги,как мислите,колко трудоемко е и дали трябва да сменям и полуоските,щото ми се струват различни.Идеята ми е на английския си хечбек да махна двигателя си D14Z4,90h.p,който иначе си е на 65000 км.,и да си взема D15Z8V-tec,115h.p ,което е пак от англичанка доколкото знам.Ако някой е правил подобно нещо нека да сподели,за тия които не знаят пак да казват ;):) Забравих,карам англ.сивик 2000г.,сребриста фурия.Чакам мненияяяяяяя,че немам търпение в тая жега ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PreludeManiac

Ами... аз не разбирам кой знае колко, но на Сашо (Alex-civic) миналата година се наложи да сменя двигател и смени неговия Д14-нещо-си (90к.с.) с Д16-нещо-си (113к.с.) и няма оплаквания. Само, че не е Втек. Не знам дали няма наистина да се наложи да сменяш и другите благини, което определено оскъпява доста процеса... ако не се лъжа и компютъра беше различен за двата двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

за тия които не знаят пак да казват

Това не е добра идея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се знаеш, че Д15з8 въпреки своите 115 к.с. е икономичен Втек, а не както колегите обичат да се изразяват "расов Втек" :) Идеята при Д15з8 Втек е различна -> цели се икономия на гориво ... естствено мотора си има и доста прилични динамични показатели ;);););) Аз лично, ако не гоня икономия на гориво, имам парите и търся Хонда с малко повече мощност от тази която карам, бих си купил просто Хонда с Втек мотор с 125 к.с. без да се замислям ... пък 125 к.с. ги прави каквото пожелаеш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е защо пък да е толкова трудно... просто смени двигателя без да пипаш скоростната кутия, полуоски и тем подобни.Ще трябва и ЕЦУ-то да смениш и да направиш някои промени по инсталацията, но не звучи толкова зле.Сравни 2-те ЕЦУ-та дали са от едно поколение (еднакви букси) и ако са, проблемите доста намаляват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това е добра идея 1net,но това за което си мисля е ударена Хонда от Герм. за 1000 евро.Всичко си е ок.по двигателя,но не знам колко ще ми стъпи транспортирането.Всъщност това е предмет на друга тема.Доколкото разбирам щом купетата са еднакви няма да имам проблеми!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...