Jump to content
krasimir_01

D13b2 Na Газ към колегите с подобна "екстра"

Recommended Posts

Колеги, помагайте че ми се е запали главата сложих газ на колата ама вместо за икономия сега ми се иска да сляза да я бутам че да върви все едно съм закачил ремаке пълно с пясак отзад на газ колата е просто трагедия :) повече от 120км/ч не ще да вдигне на 4 с газ до ламарината на предишните предавки и на равно с 1 човек в колата без багаж (само по фанелка и къси панталони ;) )>Нормално ли е на газ да не може да мине повече от 5к оборота на втора да се мъчи при не много голям наклон а и оборотите са ми много ниски може би около 200 об/мин ;) и на 4 предавка изобщо да не може да набере примерно от 60-70км/ч изобщо не отлепя при това на равен участък трябва да вдигна 80-90км/ч на 3 предавка и тогава да мина на 4 тя просто подържа скоростта. Мотора работи някак много глухо все едно съм му метнал ватенка отгоре на място повече от 5к оборота не ще да прескочи иначе работи стабилно и не прескача или да изменя оборотите. Газовата уредба е Ловато с плочка във филтърната кутия на карборатора. На бензин си работи нормално само дето и там са същите обороти на празен ход мнооого ниски това се получи след настройка на колата на газ.Преди да пипат настройките на бензин си работеше на нормалните 800 об/мин на празен ход дали са свалили оборотите много на бензин и от там да идват всички проблеми. Доколкото знам на газ би трябвало да са по-високи а не обратното и с тая плочка не се ли задушава карборатора на газ и да е много богата сместта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ognyan
Отговорено (Редактирано)

дай да ти видим колата и ако не можем да я оправим да те пращам направо при свестни газаджии, че кой знае къде са срали по нея? Свиркай ако искаш да се видим и да бутнем нещо по газовата. Аз ще ти дам едно кръгче да видиш как може да върви Д15Б2 на газ ;) а, то било Д13, още по-малко проблеми трябва да имаш :)

Редактирано от Ognyan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай да ти видим колата и ако не можем да я оправим да те пращам направо при свестни газаджии, че кой знае къде са срали по нея? Свиркай ако искаш да се видим и да бутнем нещо по газовата. Аз ще ти дам едно кръгче да видиш как може да върви Д15Б2 на газ ;) а, то било Д13, още по-малко проблеми трябва да имаш :)

След като се върне от морето колата и ако не могат да се справят в сервиза дето ми я слагаха ще се възполззвам от офертата че ми идваше да се самоудуша и самозгазя след като си тръгнах към нас на газ иначе момците са пичове ама май това Хонда трудно се прави от всеки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

дай да ти видим колата и ако не можем да я оправим да те пращам направо при свестни газаджии, че кой знае къде са срали по нея? Свиркай ако искаш да се видим и да бутнем нещо по газовата. Аз ще ти дам едно кръгче да видиш как може да върви Д15Б2 на газ :) а, то било Д13, още по-малко проблеми трябва да имаш ;)

След като се върне от морето колата и ако не могат да се справят в сервиза дето ми я слагаха ще се възполззвам от офертата че ми идваше да се самоудуша и самозгазя след като си тръгнах към нас на газ иначе момците са пичове ама май това Хонда трудно се прави от всеки
не се притесняваи и аз бях така само за ниските обороти но след 3-4 дена настроики се оправи просто ти трябва някои които разбира а за това че не иска да варви просто са ти я удошили прекалено много пак и трябва да покараш кам 500км за да се напасне изпаритела ;) Редактирано от kamenski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Какво и беше на моята първия път бедна смес запушихме наполовина тръбата към филтъра и се оправи ама за около 1000км сега пак има проблем и мисля пак да я карам да я прегледат пак че сега трудно взе да набира до 2к об/мин набиа нормално и след 2,5к об/мин забива нос и глъхне двигателя. Имам и един въпрос: Трябва ли да се сложи емулатор че взе компа да дава грешка като колата работи на газ и трябва ли да променя ъгала на запалване и ако да как и за какви пари става въпрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малееее,бахти изпълнението.На Д15Б2 смесителя/плочката/ се слага точно над дюзата/дюзите/,демек моноинжекцията,слага се клапа против детонация и колата става самолет и гори 6.5-8газ.Моята с нормална настройка си обръщаше километража.

Редактирано от 323f-fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще я снимам не е блестящо изпълнение пробита ми е кутията на филтъра на 2 места и са напъхани едни дълги маркучи увити по стените на филтъра

Експерименти му е майката. Градско 8-10 ще си ако е уцелена. А оборотите 8000 не трябва да са и проблем. Редактирано от Mark Antoniy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малееее,бахти изпълнението.На Д15Б2 смесителя/плочката/ се слага точно над дюзата/дюзите/,демек моноинжекцията,слага се клапа против детонация и колата става самолет и гори 6.5-8газ.Моята с нормална настройка си обръщаше километража.

И аз така исках да я направят но нямали толкова тънка плочка и щяло да опира в капака та затова я плякнаха в кабораторната кутия по мое мнение компютъра минава на авариен режим и затова колата не върви направих си експеримент превключа на бензин карам 10км и пак на газ колата започва да работи като на бензин но много за кратко и след това пак забива нос и колата умира гледах и диода на ецау-то мига код за грешка на газ а на бензин като ресетна компа не дава грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи открихме проблема маркучите които влизат в плочката при завоя са се сгънали и намалили отвора като подавам газ се свиват още и колата умира видях че са се огънали ама де да знам че това е проблема сега колата си върви нормално :D

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...