Jump to content
MonsterOOD

Възмутен съм от КАТ !

Recommended Posts

Баце много тупо ама наистина е така! В таз държава всичко е възможно ти сам си се обедил вече на 1000%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо нещата трябва да бъдат прости, когато могат да бъдат сложни!?Не виждам какво пречи на КАТ да оторизира фирми, където да си регистрираш колата.Като фирмите за технически преглед. КАТ няма да изпусне таксите по регистрацията, а ще реши много повече проблеми. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пречи им това че ще намалеят кинтите които правят ВСИЧКИ по веригата. Тия най-долу и по пътищата взимат от нас, дават на началниците, те по-нагоре ....... дУпетат или друг простак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пречи им това че ще намалеят кинтите които правят ВСИЧКИ по веригата. Тия най-долу и по пътищата взимат от нас, дават на началниците, те по-нагоре ....... дУпетат или друг простак.

Дам Г-н 10% ке осиротее :dry::);):dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това като търсих кола за жена ми гледах да е регистрирана.Още не съм ходил да сменя талона, нали си е с български номера.Просто не мога да загубя 2 дена да стоя на опашка и на всяко гише да ми се правят на велики.За мен съм решил. че ще и сменя талона, чак когато това ще стане за 30мин. max.Май доста ще почакам :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два дена ако утрепаш само цар ще си :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааммм.КАТ-една от инстанциите,които ме докарват до оргазъм само като им произнеса именцето... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха. Вчера 4 юли отидохме до Видин с един приятел да гледаме за кола ( Хонда естествено :) ) Ние сме от Бургас. Видяхме колата , хареса ни и решихме да отиваме в кат да вземем временни номера да я докараме до Бс. Останахме приятно изненадани,че видиш ли 4 ти е празника на МВР и работят до обяд , но явно по някакви много важни причини няма да работят и на следващия ден - 5 ти . Просто " елате в петък ( 6 ти :) ) и всичко ще е ок ". Чудно !! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пък тия дни брах ядове с данъчните. Отидох да си платя данъка на колата за първи път, защото я регистрирах през май и данъка трябва да се плати до 2 месеца. И стана интересно - поискаха ми чуждестранния талон на колата!!! А при регистрацията в кат ми го взеха. Никой не ти казва какво трабва и какво не, а аз не регистрирам коли през ден, та да знам. Има в данъчното едни листове с изисквания, какви документи трябва да се представят, ама са залепени на самите гишета, на плота, хоризонтално... А по правило, пред всяко гише има поне по 5 човека да чакат за нещо - как да видя!? И за какво им е този талон, като вече си имам български? Сигурно защото смятат, че ченгетата са тъпи и са объркали нещо!!!

Редактирано от Niakoi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За талон да си вземеш след акт отиваш 8.30 там (гишето отваря в 9.00) и с малко късмет до 1 час максимум си готов. За регистрация на кола автокъщите още от миналата година предлагат такива услуги, трябва ти нотариално заверено пълномощно с името на човека от автокъщата. Аз мойта кола им я платих докато и поставяха бг номерата в халето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така знам, и по нова в новините го показахапо цял свят автокъщите се занимават с бумащината ама българина нали все си мисли че някой ще го метне пък и обича да се оплаква... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време чух, че мислят при смяна на собственоста да не ходиш с колата - отиваш с документите и ти издават нов талон. Щото тва е най-голямата тъпотия - купуваш регистрирана кола с номера, минат технически преглед, застраховки и пак да се редиш на тия безумни опашки.Някой да знае дали ще го въведат това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

Да де автокъщите могат да ти регистрират колата ама с пълномощно и трябва да им платиш ! говорех че назапад отиваш даваш парите и се прибираш...с нова Хонда :) те си имат номера сичко си е точно...тука можеме само да сънуваме такова нещо ;(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hamann

Здравейте хора,Според мен България е държавата на абсурдуте.Обичам си страната МРАЗЯ си държавата.Така ще е според мен поне още 15 год. защото никой не си търси правата а всеки казва майната му и продължава. Все пак има "някакви" закони и трябва да се спазват поне аз така мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest addevil
Отговорено (Редактирано)

Аз пък тия дни брах ядове с данъчните. Отидох да си платя данъка на колата за първи път, защото я регистрирах през май и данъка трябва да се плати до 2 месеца. И стана интересно - поискаха ми чуждестранния талон на колата!!! А при регистрацията в кат ми го взеха. Никой не ти казва какво трабва и какво не, а аз не регистрирам коли през ден, та да знам. Има в данъчното едни листове с изисквания, какви документи трябва да се представят, ама са залепени на самите гишета, на плота, хоризонтално... А по правило, пред всяко гише има поне по 5 човека да чакат за нещо - как да видя!? И за какво им е този талон, като вече си имам български? Сигурно защото смятат, че ченгетата са тъпи и са объркали нещо!!!

хахах много забавно! аз имах подобен проблем - отидох първия път да подавам декларация за придобиване с идеята да си платя данъка. Взех почивен ден, но докато стигна до там (понеже се занимавах и сдруги изнсституции преди това) те видиш ли затворили. Работно време от понеделник до четвъртък от 8:30 до 12:30. Записах си какви докуметни трябват. Занесох ги втория път, когато се оказа че трябвало даим и копия. Жената, която работи на ксерокса разбира се не беше на работа :) . Отидох трети път с копията, всички документи, талони , преводи и чудеса които пишеше, от които тя прибра само две копия и ми се развика че те не били склад за документи и за какво съм и носела немския талон например??? А преди това в КАТ забелязах, че се радват да прибират оригинално талони и документи - всичко, което им подадеш взимат. Че даже ми взеха документите и се оказа че чак на следващия ден можело да се плати самия данък!!!! НЕВЕРОЯТНО Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък отидох преди 2 дена да си взема талона и какво стана?-Не ми го върнаха-защо?-защото не съм си платил акт от 28 Март 2005 за 120 лв. треа първо да си го платим и тогава ще ми върнат талон4ето. Междувременно ми дадоха наказателното постановление и ми казаха че мога да карам с него 1 месец. А само като се сетя защо ми писаха акт преди 2 години ми се къса сърцето-решихме един приятел да го правиме хондаджия и му намерихме сивик 4ген, седанче-та купуваме го, отиваме у квартала и му викам дай едно кръгче да я пробвам! И какво стана........ударих я!!!! и то не у каква да е кола ами у Москвич 12 бате!!!- резултата беше че размазах Москвичо отсекаде а на хондичката само пукнах бронята изкривих капака и малко таникиите(ебати здравата кола), а москвичо беше много лачен и го караха едни чобани, направо им е..х майката селска! Да го духат си4ки с москвичи!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък отидох преди 2 дена да си взема талона и какво стана?-Не ми го върнаха-защо?-защото не съм си платил акт от 28 Март 2005 за 120 лв. треа първо да си го платим и тогава ще ми върнат талон4ето. Междувременно ми дадоха наказателното постановление и ми казаха че мога да карам с него 1 месец. А само като се сетя защо ми писаха акт преди 2 години ми се къса сърцето-решихме един приятел да го правиме хондаджия и му намерихме сивик 4ген, седанче-та купуваме го, отиваме у квартала и му викам дай едно кръгче да я пробвам! И какво стана........ударих я!!!! и то не у каква да е кола ами у Москвич 12 бате!!!- резултата беше че размазах Москвичо отсекаде а на хондичката само пукнах бронята изкривих капака и малко таникиите(ебати здравата кола), а москвичо беше много лачен и го караха едни чобани, направо им е..х майката селска! Да го духат си4ки с москвичи!!!

Ами правилно са ти написали акт! Какво се оплакваш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chulio

Аз пък тия дни брах ядове с данъчните. Отидох да си платя данъка на колата за първи път, защото я регистрирах през май и данъка трябва да се плати до 2 месеца. И стана интересно - поискаха ми чуждестранния талон на колата!!! А при регистрацията в кат ми го взеха. Никой не ти казва какво трабва и какво не, а аз не регистрирам коли през ден, та да знам. Има в данъчното едни листове с изисквания, какви документи трябва да се представят, ама са залепени на самите гишета, на плота, хоризонтално... А по правило, пред всяко гише има поне по 5 човека да чакат за нещо - как да видя!? И за какво им е този талон, като вече си имам български? Сигурно защото смятат, че ченгетата са тъпи и с

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Всички говорите за тези документи многобройни и задължителни. Тъй като скоро ще купувам и регистрирам кола, мога ли да помоля някого да напише тук какво точно се изисква.. всичко за да помогнете на един младеж да не повтаря същите маневри? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички говорите за тези документи многобройни и задължителни. Тъй като скоро ще купувам и регистрирам кола, мога ли да помоля някого да напише тук какво точно се изисква.. всичко за да помогнете на един младеж да не повтаря същите маневри? :)

С няколко думи: изкарай си ксерокопия на всички документи
и не си давай оригиналните документи без бой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За пред общината мисля се попълваше декларация за придобиване на МПС, даваш копия от документите и плащаш екотакса спрямо мощност на колата и такса регистрация процент (върти ми се в главата, че беше 4% или 0.4%) от стойността на колата - застрахователна или на каквато сума е внесена, плюс данък МПС за месеците до края на годината. Трябва да отидеш в общината до два месеца след закупуването на колата иначе санкции.

 

Ако някъде съм в грешка поправете ме

 

Плати си на някой (автокъща) да ти регистрира колата в КАТ, не си струва да се мъчиш :)

За пред общината (данъчното), намери оценител да ти я оцени. Моята е с фактура от фирма вносител и трябваше да платя 5 пъти по-висока такса, но с оценката е друго - макар, че има фактура, се плаща по оценката. Плаща се 2% от оценката.

На мене ми я оцени една кака, дето прави застраховки към всички засрахователи :-), но е и лицензиран оценител

Редактирано от Niakoi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

За пред общината мисля се попълваше декларация за придобиване на МПС, даваш копия от документите и плащаш екотакса спрямо мощност на колата и такса регистрация процент (върти ми се в главата, че беше 4% или 0.4%) от стойността на колата - застрахователна или на каквато сума е внесена, плюс данък МПС за месеците до края на годината. Трябва да отидеш в общината до два месеца след закупуването на колата иначе санкции.

 

Ако някъде съм в грешка поправете ме

 

Плати си на някой (автокъща) да ти регистрира колата в КАТ, не си струва да се мъчиш :)

За пред общината (данъчното), намери оценител да ти я оцени. Моята е с фактура от фирма вносител и трябваше да платя 5 пъти по-висока такса, но с оценката е друго - макар, че има фактура, се плаща по оценката. Плаща се 2% от оценката.

На мене ми я оцени една кака, дето прави застраховки към всички засрахователи :-), но е и лицензиран оценител

 

Прав си, има го и този вариант, за да спестиш разходи. Мисля най-официалният вариант е нотариално заверена оценка-декларация на лицензиран оценител. Аз платих на база сумата обявена пред митниците от автокъщата и пак реализирах икономии. Редактирано от Ironstone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...