Jump to content
Informer

Снимки от Божура

Recommended Posts

Хванах му края, последните гонки и награждаването. Основно снимките са на аматьорските пускания и малко папарашки снимки на малкото красавици които се размотаваха там :)!!!ТУК!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най после и RX-7 в бг.(поне несъм виждал) интересни не6та си заснел благодарим ти за материалите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най после и RX-7 в бг.(поне несъм виждал) интересни не6та си заснел благодарим ти за материалите :)

Модератори, знам че не е това мястото да пиша точно това но... и аз бях на Божурище и видях как тази кола върви... просто нямам думи! Човека не можеше да тръгне както трябва, нещо много гуми въртеше, но беше сериозен претендент /от Англия идва/ и ги правеше смешни просто ги настигаше като стой та гледай. Питах колко литра е и ми отговориха.. 1.3... аз останах потресен. Сигурно всички знаете за този тип двигател, но тъй като аз чувак за него за първи път, реших да споделя с вас своето откритие. Роторен двигател. :D Нищо общо почти няма с обикновения двигател, защото не е с кръгли бутала, то дори не са бутала това, ами са.. ротори. ТРИЪГЪЛНИ! Порових се и разучих, просто шапка свалям на Мазда, много добра инженерна логика, много... впечатли ме много. За тези, които не знаят що за чудо е това ето моят източник да разбирам как работят нещата, и в частност линк за този двигател:http://auto.howstuffworks.com/rotary-engine.htmДерзайте, искрено се надявам да просветлявам някого в нещо ново ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефче, ако си беше направил труда да прочетеш и в "тунингбг" - форума какво пише, малко инфо специално за тази кола, щеше да разбереш че колата е тунингована специално за драг, двигателя е нараснал до обем от 2.5л, би-турбо, три ротора, и според думите на собственика е около 620-30 коня лудница :D Видях я на живо и аз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Шефче, ако си беше направил труда да прочетеш и в "тунингбг" - форума какво пише, малко инфо специално за тази кола, щеше да разбереш че колата е тунингована специално за драг, двигателя е нараснал до обем от 2.5л, би-турбо, три ротора, и според думите на собственика е около 620-30 коня лудница :D Видях я на живо и аз :)

дамм ванкелов двигател. там основният проблем е износването на ако може да се нарече ръбовете на буталата и оттам живота на мотора е сравнително къс. ако се намери достатъчно твърд материал да понася износването, ще се удължи животът на мотора. друг проблем е това, че запалването на сместа не става хич равномерно и това налага да се слагат системи с повече от една електрическа свещ на горивна камера! ;) има и доста друго инфо из нета... Редактирано от sirakoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя не е откритие на Мазда, но за сега до колкото знам само те го използват в серийно производство.Двикателя е дело на Ванкел, който до колкото си спомням е немец и е създаден доста одтавна. На времето е използван и от други марки.Например Ситроен имат вариант на GS birotor с 2 литров ванкелов двигател.Предполагам, че в нет-а има много инфо. Поне във wikipedia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:) има и Лади с такъв двигател- навремето полицейските и състезателни ;)а иначе по темата не е било лошо на Божура :D Редактирано от didone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

Кога ще доживея да си взема някакво такова японско зверче.....еххх...маздата е невероятна .....просто нямам думи....само заради нея ме е яд че не отидох

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ilias

Хванах му края, последните гонки и награждаването. Основно снимките са на аматьорските пускания и малко папарашки снимки на малкото красавици които се размотаваха там :)!!!ТУК!!!

Не съм в Бг и не мога да отворя този линк. Ще може ли някой да качи някаде другаде снимки, че ми е интерестно да ги видя. Мерси предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще доживея да си взема някакво такова японско зверче.....еххх...маздата е невероятна .....просто нямам думи....само заради нея ме е яд че не отидох

и мен за това ме е яд... да я видя наживо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

времената на дарко някой знае ли ги ? гледам , че има 1-2 старта със ситроенчето АХ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

времената на дарко някой знае ли ги ? гледам , че има 1-2 старта със ситроенчето АХ

даде 14и... :) тои изощо не мислеше да се пуска :) защото не беше готов с настроиката :) но накрая се нави :) но без да я тормози много ;) но нека тои да си каже :) Редактирано от ma4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lz2lps

времената на дарко някой знае ли ги ? гледам , че има 1-2 старта със ситроенчето АХ

Времена: Citroen AX - 13.028Honda Civic - 14.420

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, 14-ка на ненастроена кола, на 0.3 е турбината... :) А сега си представете 1-1.5 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри снимки колега Informer, като гледах снимките видях един познат който си го снимал с едно БМВ Z3, гледам че е дал 13-ки добре е много е добре ще го поздравя това бмв варви яко над 340 коня е пьлна лудница и той е от Елин Пелин и е голям фен ))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

времената на дарко някой знае ли ги ? гледам , че има 1-2 старта със ситроенчето АХ

Времена: Citroen AX - 13.028Honda Civic - 14.420
Бах тоз Ситроен,той излетя бе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Вярно тоя ситроен варви грамотно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez
Отговорено (Редактирано)

Вярно тоя ситроен варви грамотно

Хе, хе .. грамотно :rolleyes: Истинската дума е страхотно. Отупа не една турбо- машина.За атмосферка, даваща на Божура 13-14сек да кажеш че вьрви "прилично или грамотно"си е чиста проба неразбиране, неясност с материала изобщо, и завист. Кефите :( Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно тоя ситроен варви грамотно

Хе, хе .. грамотно :) Истинската дума е страхотно. Отупа не една турбо- машина.За атмосферка, даваща на Божура 13-14сек да кажеш че вьрви "прилично или грамотно"си е чиста проба неразбиране, неясност с материала изобщо, и завист. Кефите :D
Батенце не мога да разбера... всяко второ мнение ти е заяждане във форума. Обвинения срещу нас и тем подобни! Просто ми е необяснимо, наистина... завист? Човека се изрази така защото машината върви по дяволите, не защото завижда. Разбирам да имахме достоен претендент на тези не приличащи на автомобили машини, но нямаме за да завиждаме. Нека модераторския екип ми шибне 20% ако трябва, но просто не мога така... сверете, че всяко мнение е в обвинение, че сме неграмотни, незаинтересувани, завистливи, заядливи... Ето сега се заяждам вече, защото не издържам! Да, върви колата, вървят и всичките ламариноподобни коли на божура, и аз с интерес ги наблюдавам и оценявам трудът... но да завиждаме, е не бъди смешен! :huh:
Ама защо се вразваш бре колега???Пък и ако искаш да ти стане ясно защо, КУПИ СИ " ОРЕЛ" :) И сега ако не ме нахрани значи няма да е истина!!!! :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Ситруен изкъртва положение сега може да се каже че е и по добър ;) в TN Motosport имат и една червена Корса сега която и тя върви много добре на дупница тази година и беше дебюта. Скоро може и да имат в клуба наш представител на Honda ;) Honda Civic с Турбо 300 конски сили

Редактирано от thegodfather

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Мазда-та...още като влезе в производство и ми казаха,че мотора е 1.3л-щях да падна от смях и невярвах,че е така,но уви...вернооооо!!!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги темата е от 2007 година !!!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...