Jump to content
Arminius

:(((

Recommended Posts

Горките животинки мани мани ужас, тия хора нямат никаква милост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислите ли, че се държат по различен начин към децата си? Да не говорим към изоставените и бездомни деца!Положението е ТРАГИЧНО!Проблема е мноооого по сложен и комплексен и е най-вече в главите на хората!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен точно това е начина да се реши проблема с бездомните кучета и котки. Даже трябва още по-твърдо да се пипа. Като се саберат на глутници тия песове става опасно и тогава всички реват че не се зимали мерки срещи тях. Кастрацията не е решение. Трябва нещо перманентно и крайно (сещайте се сами какво е то). Ако си го гледаш у вас като домашен любимец кучето или котето няма проблем, щото си носиш отговорността за него, обаче за бездомните помияри и котки не трябва да има милост. Разнасят само болести, бълхи и кърлежи. Природозащитниците и хуманиститите да ма прощават ама тия животни нито са на изчезване, нито можем да ги сравняваме с хора или деца че да става дума за хуманност. Тва си е една напаст от която трябва да се оттървем веднъж за винаги. Природозащитниците защо не отидат да реват срещу бракониерите дето трепат елени и мечки дето наистина имат нужда от защита. Тва момиче дето и е родила 5 котета, котката дали ще ги гледа; я ще ги раздаде,я ще ги пусне на улицата да ги хранят други като им фърлят от терасите и да се ровят котетата в боклуците и разнасят мрасотия. Проблема наистина е сериозен и трябва сериозно решение, не да го кастрираш и пак на улицата, и то тва е за кучетата, ами котките - за тях никои никакви мерки не взима. Ами тва е според мен евтаназията е наи-доброто, евтино, трайно и ефикасно решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извиняваш Antony , ама си млад и зелен и нямаш представа колко неуместен ти е поста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

Ще ме извиняваш Antony , ама си млад и зелен и нямаш представа колко неуместен ти е поста.

... между евтаназия и малтретиране има сериозна разлика ...хората трябва да се научат да прибягват до крайни методи само в случай на опасност ,а не когато нещо им пречи и решението не е достатъчно краткосрочно ...то и циганите само болести носят , но не сме почнали да ги избиваме ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

то и циганите само болести носят , но не сме почнали да ги избиваме ...[/quotе]А може би трябва, на главите ни са се качили вече. Аз тия данъци не ги плащам да храня мангалите.
И полицията я храниш :ph34r: И тя краде и си клати краката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблема може да се реши законодателно! В много страни са го измислили. За жалост какъвто и закон да се измисли тук той НЯМА да се спазва. И това важи за всички закони в скъпата ни Родина. Ето това е основният проблем.Думата ми е, че проблема с бездомните животни не може да се разглежда самостоятелно извън контекста на проблемите на обществото като цяло.п.п. А и бездомните кучета са удобни. Когато има някой сериозен проблем в обществото пресата гръмва за поредния случай на нахапана девойка/бабка от глутница бездомни кучета и вниманието на обществото удобно се отклонява.

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имате една малка грешка в реда на мисли :ph34r: кучетата по улицата не са там защото някоя баба ги храни или защото някой ги е пуснал да се скитат :) ... има екологична ниша и тя се запълва - демек докато има боклуци ще има бездомни животни които да се хранят с тях и да ги избиеш всичките до 2 години ще запълят пак нишата защото кучето може да се размножава 2 пъти годишно и да даде здраво потомство от 8-12 кученца :) кастрацията ги ограничава в рамките на нишата и ги спъва , но също не решава проблема ,а само намалява последствията ... спорил съм с много хора на тая тема и отговора е само един трябва да им се спре папу-то

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, боклука е част от контекста на проблема.То ако няма боклук няма и да има каруци с цигани по кварталите :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имате една малка грешка в реда на мисли :ph34r: кучетата по улицата не са там защото някоя баба ги храни или защото някой ги е пуснал да се скитат :) ... има екологична ниша и тя се запълва - демек докато има боклуци ще има бездомни животни които да се хранят с тях и да ги избиеш всичките до 2 години ще запълят пак нишата защото кучето може да се размножава 2 пъти годишно и да даде здраво потомство от 8-12 кученца :) кастрацията ги ограничава в рамките на нишата и ги спъва , но също не решава проблема ,а само намалява последствията ... спорил съм с много хора на тая тема и отговора е само един трябва да им се спре папу-то

Че одиш че одиш и па до спазването на законите че додиш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много неща тръгнах да пиша и на много хора да отговарям, но ще кажа само едно. Проблма е много дълбок. Някои колеги обясниха доста точно къде се корени. Докато има корубция, безотговорност и безхаберие, няма да се оправим. Това просто ни е в манталитета. :ph34r::)

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и циганите само болести носят , но не сме почнали да ги избиваме ...

........прав си Лукчо за циганите - безнадеждно закъсняхме и скоро те нас ще започнат........виж с кучетата трябва да се отнасяме по-хуманно наистина, но проблема идва от безхаберието на общинските власти, оттам безконтролното увеличаване на популациите им и накрая цитираните в статията драстични мерки :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща тръгнах да пиша и на много хора да отговарям, но ще кажа само едно. Проблма е много дълбок. Някои колеги обясниха доста точно къде се корени. Докато има корубция, безотговорност и безхаберие, няма да се оправим. Това просто ни е в манталитета. :ph34r::)

Колега Antony, радвам се, че има хора ,които мислят като теб-трезво!! Ти каза всичко това,което исках да напиша и сигурно малко хора ще го разберат..Вината за това си е изцяло наша и на никой друг.. кой знае колко пари се прибират за разни домове за кучета и темподоби и колко от получените суми отиват по предназначение.. сами можете да си отговорите ,тия които смятате ,4е да малтретираш животните и да ги убиваш е правилно... и такива изказвания са меко казано - просташки и лишени от смисъл. "Докато има корубция, безотговорност и безхаберие, няма да се оправим. Това просто ни е в манталитета." <--- :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много по хуманно е да трепем прасета и крави за да се наплюскаме. Ами превърнете уличните псета в храна и ето ви хуманното оправдание което явно е нужно на някои за си измият ръцете пред съвестта си. Все оше не ми е ясно как кастрацията е по ефикасна от евтаназията. Един от колегите по нагоре спомена че имало боклуци за ядене и за тва имало и бездомни животни. Ами ако се кастрират, то пак ще си ги има.Едно куче живее около 15 години. Ама ако няма кои да ги яде тея боклуци ми се струва че ще е по ефикасно. Тва че обществото ни е гнило отвсякуде си е ясно, ама сега какво да се оставим заради тва да ни изядат кучетата ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах вече, младичък си и не знаеш ;) Едно време нямаше котки, кучета, мишки и хлебарки даже нямаше ;) Но имаше ред и законност, въпреки шибания режим :) и се живееше лесно, щасливо и спокойно :D Дали ще спазваш законите по съвест или страх, е все едно. Те не са измислени случайно или зада облагодетелстват някого ;) Закона служи на нас ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах вече, младичък си и не знаеш ;) Едно време нямаше котки, кучета, мишки и хлебарки даже нямаше ;) Но имаше ред и законност, въпреки шибания режим :D и се живееше лесно, щасливо и спокойно ;) Дали ще спазваш законите по съвест или страх, е все едно. Те не са измислени случайно или зада облагодетелстват някого ;) Закона служи на нас ;)

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам куче. На националната доста хора го видяха.Въпроса никак не е прост.Крайните решения не водят до трайни резултати!Проблема с бездомните животни е отражение на действителноста в държавата като цяло.А тя се характеризира с една дума - БЕЗОТГОВОРНОСТ!Дори и да се кастрират или унищожат всички бездомни кучета и котки, проблема пак няма да се реши или по-точно ще се реши временно. Много от притежателите на кучета се отнасят към това безотговорно. Притежанието и грижата за домашно животно, преди всичко е свързано с много отговорности които трябва да поемеш както към самото животно така и към обществото. Но в България хората са свикнали с това, че точно за тях това не се отнася. И с право мислят така защото всеки ден виждат, четат гледат по телевизията как системно законите не се спазват и от това не произтичат никакви последствия.Агарантирано проблема няма да се реши ако се караме помежду си, без да помислим трезво и по-задълбочено върху един такъв сложен и с много нчанси проблем.

Колега много си прав за безотговорното поведение на хората, това е най големия проблем и затова си мисля че е ненужно да спорите.А сега ще ви задам един въпрос :Как ще се почувствате и как ще реагирате ако пет годишния ви син бъде ухапан от такова "миличко куче" гледано пред входа на някой блок от лелката на незнам кой си етаж, което се случи на сина ми или другия случай тъщата беше гонена и хапана от бездомни помияри точно пред общината на кв. "Зах. Фабрика" въпреки че и в двата случая кучетата са били кастрирани "от хуманност".Помислете малко как се чувства детето ми като види бездомно куче, добре е поне че от домашните не се шашка, и тогава ми отговорете.Между другото и аз съм гледал в дома си куче а до скоро имах и котка и по принцип обичам да има някакво животно у дома защото това се отразява добре и на децата ми НО не мога да понасям помиярите по улиците и дори само чакам някой да ми налети за да му видя сметката и да станат с един по-малко :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж си говорим с едно приятелче за това, как в Стара Загора почти няма бездомни кучета вече, а в София стават все повече. А той вика "Ми не знам - сигурно ги събират с камиони от Стара Загора и ги извозват до София" :D;);) Иначе на мен ми е много интересно как изобщо може да се защитават бездомните кучета. Те са пряка и реална опасност за всеки един от нас и това, че на някого му е мъчно за тях не ги прави по-малко опасни. Изтребване до крак, това е начина. А иначе котките са пичове ;) и не съм чул досега котка да е нападнала човек ;) Не виждам защо трябва и тях да избиваме. Че то както сме почнали, ако става дума и врабчетата и гълъбите се ровят из кофите за боклук... както и мангалите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Как ще се почувствате и как ще реагирате ако пет годишния ви син бъде ухапан от такова "миличко куче" гледано пред входа на някой блок от лелката на незнам кой си етаж, което се случи на сина ми или другия случай тъщата беше гонена и хапана от бездомни помияри точно пред общината на кв. "Зах. Фабрика" въпреки че и в двата случая кучетата са били кастрирани "от хуманност".Помислете малко как се чувства детето ми като види бездомно куче, добре е поне че от домашните не се шашка, и тогава ми отговорете.

хапан съм от доста домашни кучета със и без причина ,старото ни куче което си отиде хапеше ако го пипнеш (никога по друг повод) и хапеше всички ,без значение дали са големи пичове или не, освен хората с които живее ... ами да ги избием и домашните кучета за да е честно ... та на въпроса , досега от улично куче лично не съм хапан , но всичко се случва и точно за тия кучета има ефтаназия - за тия които са опасност за хората в града , но в софия кастрирани улични кучета няма със сигурност ,та не философствай на тема агресивността на кастрираните кучета :) ела у нас да ти покажа един кастриран какво можеш да му причиниш без да има реакция :D

Иначе на мен ми е много интересно как изобщо може да се защитават бездомните кучета. Те са пряка и реална опасност за всеки един от нас и това, че на някого му е мъчно за тях не ги прави по-малко опасни. Изтребване до крак, това е начина.

под опасно разбирам 80 колограмовия агресивен мастиф на съседа или 60 килограмовия расов немец на жената от съседния вход ;) а ти ми кажи как точно 5 броя 15 килограмови псета са опасни ? ще те лаят до смърт ли ? милите са точно на по един шут ако те нападнат ... за опасност ли си говорим или за вредата от кучетата ? ами тогава да избием и пернишките голфисти ... не мога да разбера защо смятате че решението на всеки проблем е геноцид ? преди 100 години в нова зенландия ,австралия и тасмания са изтребили едно животно защото смятали че убива овцете ... е оказало се че не е то ... в африка почти не са останали гепарди заради фермерите които решили ,че те им крадат добитъка и са опасни за децата им - е пак не били те ... не че помияра по улиците е някакво свято животно или изчезващ вид , но не това е начина ... Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lookcho имах предвид че дори и кастрирани за да не се размножават те пак са опасни когато са по улиците защото хапят хората и разнасят зарази, колкото до ефтаназията това преведено на разбираем език означава умъртвяване или иначе казано приспиване с инжекция с някакво вещество което ще рече убиване.За кастрирания който отглеждаш ако си го взел и от улицата това само говори добре за теб. Колкото до въпроса, говоря за пет годишно дете което няма твоята или на някой друг смелост да се обърне и да срита кучето, или трябва дасе грижим затях пък те нека си ни хапят какво толкова.Извинявай за острия тон но не се здържах като се сетих за случката и това че детето ми едва не започна да заеква от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като са толкова безпомощни пумиярите,защо вие тези дето ги защитавате толкова много не ги преберете по домовете си да ги обезпаразитите нахраните и да си ги гледате в къщи?така може да решите проблема.а не само да се дървите колко сте хоманни и как милите животинки са толкова добри и хапят децата и жените щото са лошо нещо. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудесна идея , по света се практикува умъртвяване за агресивните , а за нормалните кучета се търсят домове ... тука има една клиника която ги изняся в германия и там вървят по 400 евро когато са обезпаразитени , ваксинирани и кастрирани , което с транспорта струва не повече от 100евро за клиниката ... шефа й е пич , но е рядка порода и за съжаление няма много като него с 8 кучета у дома ... за съжаление сега имам достатъчно домашни любимци и се чака още един два да се присъединят и за това не мога д откликна на предложението на Бенджи :) но всичко с времето си ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи по AXN TV даваха една серия на "Вашингтон, Окръг Колумбия" един сериал за шефа на пол8ицията във вашингтон, даваха го и по Нова ТВ преди време. Та в снощната серия бяха изоставили едно кученце(мн сладко наистина) и му търсиха дом. тая която отговаряше за тва беше се разстроила че го е дала в приют за животни и ако не му намерят дом там за 24 или 48 часа го приспиват. Ето това е начина -бързо и лесно и наи-вече ефикасно. 2-3 дни срок и после в пещоите на кремиковци или на топлофикация за другите градове освен София (София не е България). Тука нащо е няква измишльотина - 14 дни. За какво? Да се хабят парите на данъкоплатците.Колегата е мн прав за тва което каза за защитниците. Що не ги приберат у тах си да ги гледат. Защото е отговорност и разход, и за какво - за "някви си помияри дето и на улицата им е добре стига да севдига врява и никои да не ги пипа, да се множат и разнасят зарази".И да разчитате на бездомните песове и котки да решават проблема с гризачите е просто смешно. Да вземем и мишките да почнем да кастрираме, и те са животинки, трябжа да сме хуманни и с тях. Да, ама не. Има си много по-ефикасни методи и за тях, пък било то и химически.А сравнения с тасманииския лъв и гепардите изобщо не ми правете защото те са естествена популация, а помиярите и котките са една язва на обществото, която трябва да бъде изрязана.На колегата дето питаше за котките, какво им било лошото. Ами лошото им е че се множат и разнасят зарази, бълхи и пр, а малките деца ги пипат и после що се разболявали.Да не говорим че в една нормална европеиска държава ако те ухапе улично куче(не че ги има както у нас де, ама) можеш да спукаш да съдиш общината и със сигурност ще спечелиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам че то и тук можеш да ги съдиш :) Ама трябва да вярвате ( в зокона и неговото предназначение ) и да се размърдате малко, а не само да лаете в нета и да се нагаждате към средата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много голяма проблематизация с тези кученца, вярно че като са бездомни и ходят на глутници са опасни, ама и такова отношение не са заслужили. Както винаги обичат да казват някой хора, че и аз покрай тях "мерките трябва да са превантивни" не трябва да се допуска толкова голям брой бездомни кучета. От друга страна хората които са решили да си гледат кучета или каквито и да било домашни любимци, трябва добре да се замислят преди да се захванат с това, понеже си изисква доста грижа след това. Работата не е само да го вземеш да му се радваш някой друг месец и да го оставиш на улицата по някое време. В чужбина наказват за тази работа (изоставянето на домашни любимци), дори могат да те вкарат в затвора за подобно нещо.А въпросът с тези "кучкарници" е това си е ужасия, най-малкото малко по-добри условия да им осигуряват на кучетата, то това си е зверщина, ама за съжаление такива "кучкарници" има на доста места не само там където са правени снимките...проблема с бездомните кучета ще си го има винаги, или поне ще отнеме още доста време докато се разреши, а до тогава за съжаление ние ще трябва да ходим и да си плащаме за да ни върнат кучетата защото са ни ги били прибрали и туко виш утре вземат и ги умъртвят...страшна работа, поне домашните кучета се различават от бездомните ама на тия в кучкарниците не им дреме за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се осъди общината, потърпевш няма да е мърльото, който не си взема мерки против псетата. Потърпевши сме всички ние - данъкоплатците. Защото общината, областта, държавата - в крайна сметка това би трябвало да сме самите ние :) А що се отнася до това дали кучетата са опасни. Това, че повечето от тях са страхливи не означава, че няма агресивни и освирепели. Особено като са на глутници и особено през зимата, когато източниците на храна рязко намяляват... Аз - ок, както и да е. И да ме е страх и да не е - все тая. Ами жените? Ами децата? Или тях "кучета ги яли"?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като другаря Берия:Има човек - има проблем. Няма човек - няма проблем.Да но виждате, че и тази работа до нищо добро не води.Когато обвиняваме държавата, всъщност обвиняме нас самите, защото държавата това сме ние!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blueeye

Понятието "демокрация" се ползва за параван и за консумация на масите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...