todor1820 2 #1 Posted January 22 Здравейте, извинявам се първо ако има вече тема по въпроса. Предвид студените температури тези дни, при сутрешното палене когато дам контакт, лампата за подгряване на свещите светка за около секунда и изгасва веднага.. въпорсът ми е при всички 2.2 150к.с. Ли е така или проблема е при мен? прилагам и клип Поздрави IMG_1904.mov Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 89 #2 Posted January 22 Aз съм със 7 генерация и е по същия начин и при мен, нищо тревожно , нормлано е.. Share this post Link to post Share on other sites
JapCar 355 #3 Posted January 22 (edited) Тези лампички нищо не показват... всички мислят, че свещите помагат само при палене... Бях закачил временно светодиод на шината за подгряване и го бях извел около чистачките, да го виждам. След запалване, светеше още половин километър след тръгване. (не съм сигурен, дали с пълна мощност, или намалено напрежение) Имах изгоряола свещ, нямаше индикация, а колата си палеше. Edited January 22 by JapCar Share this post Link to post Share on other sites
Gladiator_BG 81 #4 Posted January 22 8 hours ago, JapCar said: Имах изгоряола свещ, нямаше индикация, а колата си палеше. При N22B1 колата индикира дори при влошено състояние на свещта още преди да изгори... Времето което свети подгревната лампа, ако не се бъркам е необходимото време на свещите да достигнат работната си температура при палене. След запалването продължават да работят докато двигателя достигне някаква оптимална работа/температура. При проблем със свещите светва PGM-FI 1 Share this post Link to post Share on other sites
JapCar 355 #5 Posted January 23 Преди 16 часа, Gladiator_BG написа: Времето което свети подгревната лампа, ако не се бъркам е необходимото време на свещите да достигнат работната си температура при палене. След запалването продължават да работят докато двигателя достигне някаква оптимална работа/температура. И аз мисля така, само не съм сигурен, дали след запалване, продължава с пълно напрежение, или понижено, защото греят яко и биха изгорели... По светодиода, който монтирах, не може да се познае, но и не ме интересуваше... Share this post Link to post Share on other sites