Mario Petkov 1 #1 Posted December 17, 2025 Здравейте, Оказа се че Хондата имала понече забележки от колкото си мислех след като отидох на по-добър сервиз - присъдата е следната: Следи от теч антифриз зад водна помпа, разширителен съд не е укрепен, антифриз на min, втулки пр. Стабилизатор, външен ремък, теч масло кормилна рейка, предна лява къса щанга, залепена със силикон пробка картер, заварявана греда преден мост отпред вляво, смачкана спирачна тръба след удар, липсва декоратевна кора - багажна кора, климатикът не охлажда. Прикачам снимка на заварената греда преден мост в ляво и на смачканата спирачна тръба, а в следващо съобщение ще пратя на рейката. Въпроса ми е дали да се занимавам с ремонт или да я продавам? На 100 000км реални е и предната браня е за смяна - оказа се че и тавана е бил китосан и за това се е напукал (дали не се е въртяла по къпак от предишния собственик и за това да са го китосвали - не знам 😅) И ако кажете, че по-добре да я продавам колко мога да й искам в това състояние - без да прикривам нищо. Всичко друго й е наред Share this post Link to post Share on other sites
goga 286 #3 Posted December 17, 2025 Дали да я правиш не знам, но пиши от кого/кой търговец си я взел. Share this post Link to post Share on other sites
Mario Petkov 1 #4 Posted December 17, 2025 (edited) Здравете, Поне ми кажете колко би могла да струва в това състояние, ако нямате идея дали да я правя? От частно лице е - втори собственик в бг (карал я е 3г. като втори собственик) Edited December 18, 2025 by Honda_Z Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него. Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #5 Posted December 18, 2025 Не знаем и каква е колата, знаем какво ѝ има само. LX е доста базово изпълнение, още повече, че за онзи пазар са по-скопени откъм екстри. Ако е от САЩ, а не Канада, това означава, че и уредите не са в метрична система, а климатикът (който така или иначе не охлажда) е във фаренхайт. Стреляйки в тъмното, казвам между 3 и 4 хиляди лева. Но едно нещо струва толкова, колкото някой би платил за него, та това с оценката може да е доста подвеждащо, понеже не знам кой би си вкарал таралеж в гащите с такива технически проблеми - това с кита и бронята са бял кахър. Share this post Link to post Share on other sites
Mario Petkov 1 #6 Posted December 18, 2025 (edited) Благодаря за отговора! Изжлежда, че най-големите проблеми са климатика и оправането на предната греда тя въобще има ли къде да се оправи и дали има вариянт да се замени с нова? Edited December 18, 2025 by Honda_Z Предупредих Ви вече да не цитирате предходно мнение, а Вие правите точно това отново?! Share this post Link to post Share on other sites
Mario Petkov 1 #7 Posted December 30, 2025 За сега реших да я оправям. Може ли съвет от къде мога да закупя спирачни тръби (brake lines) или дали има фирма която може да ремонтира тръбичките без да се сменят а да направят нещо като конектори (ако може да препоръчате), външен ремък и какво трябва да значи, че разширителния съд не е укрепен? И дали има от къде да закупя декоративната багажна кора? Share this post Link to post Share on other sites