Jump to content
ilias

24 часа Nürburgring

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Honda Civic Hybrid се класира на 108 място от общо 220 стартирали автомобила. Колата е с 1,5 литров бензинов мотор и електрически мотор с 20 коня мощност. Заедно двата мотора произвеждат мощност от 150 конски сили и 250 Nm. Времената на една обиколка са били около 11:41 минути. Обиколаката е 25,4 километра. Колата е давала около 3,5 литра разход на обиколка, това означава около 14 литра на 100 километра което е изключително постижение. Това е 3 пъти по-малко от колите с обикновен бензинов мотор. Колата е доказала качеството на хибридната технология и е затвърдила имиджа на Хонда като пионер в автомобилостроенето.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

В 35-тото издание на състезанието са участвали 11 екипа на Хонда с общо 30 автомобила. Освен Civic Hybrid е имало частни Civic Type R, Honda S2000, NSX-R и фирмени Civic Type R и JAS-Accord.

Най-доброто постижение за Хонда: Honda S2000 17-то място, втора в класа си, 14 обиколки след лидера и средна скорост от 138 км/h.

Редактирано от ilias

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Интересно ми е кои са заели първите места ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ilias

Интересно ми е кои са заели първите места ?

Manthey Racing Porsche 911 GT3 RSR won, 112 laps, average speed 157.689km/h

Една снимка от състезанието която много ми хареса:

Публикувано изображение

Снимки от състезанието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Ако можеш и да изровиш някое клипче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

бе на мен слабо представяне ми се струва това!То като не сме в челните позиции,че и на формулата 1 яко се дъним :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как слабо?s-2000 е втора в класа си!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка нас не ни интересува на кое място са хондите в тези състезания , защото ние не сме състезатели и караме хонди не защото са номер 1 във формула 1 или някой друг шампионат. В крайна сметка ние харесваме доста други качества. Все едно миналата година като бяха бързи рената във F1 и да си купим рена . Разбира се ако се представят добре и там , това само може да ни радва , но ..... не става само с яденееее :) Пък и няма марка която да е номер 1 по всеки показател и навсякъде. Всяка има своите предимства . Ние ценим това , което най-добре предлага Хонда и затова е най-доброто от наша гледна точка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен представянето на хонда не е слабо, като се има предвид постижението на хибридния сивик. Това е нова технология, която за пръв път се пуска в състезателни условия, при това 24 часа. Колата е показала надеждноста на хибридната технология и се е представила на ниво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е давала около 3,5 литра разход на обиколка, това означава около 14 литра на 100 километра което е изключително постижение. Това е 3 пъти по-малко от колите с обикновен бензинов мотор. Колата е доказала качеството на хибридната технология и е затвърдила имиджа на Хонда като пионер в автомобилостроенето.

Те това не го вярвам. 42 литра бензин на 100? та то колите е трябвало да доливат на всяка 4та обиколка... който се е усетил да натовари 2 варела е спечелил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko
Отговорено (Редактирано)

Те това не го вярвам. 42 литра бензин на 100? та то колите е трябвало да доливат на всяка 4та обиколка... който се е усетил да натовари 2 варела е спечелил...

Honda Civic 7Gen. с двигател D16V1 (тази от аватара) ~70км с постоянна скорост 160км (~5000rpm) дава разход 11-12л/100кмЗа какъв разход става дума, когато крата ти е почти през цялото време на газта (и то на пълна газ !!!). А и двигателите там не са 1600сс. Така, че разход 40л/100км за спортен автомобил, по време на ръчка е нещо напълно нормално. А коли като Dodge Viper си имат нормален среден разход от 40л/100км :) Редактирано от emko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...