Jump to content
Krasi-mir

Помощ за разкодиране на Honda Navi 08A40-2S6-4000-01 type 9953838 by Clarion

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

За един преател питам.

Търсачката не помогна.

 

Значи, колата е Сивик 9, 2014-та, бензин, комби.

"Радиото" е това

IMG-073f697cd841064463cef7007396a5b7-V.thumb.jpg.6f111aebfae6ae14b4cdb6711d4a6313.jpg

 

IMG-f538bd721cfd52cf2024a9a528eda570-V.thumb.jpg.777a1081a6938bbffca1c1617d22faf8.jpg

 

Неще да "тръгне", иска код. ПитАл е дилъра в София и в Пловдив. Отговор - "Не можем да помогнем, този тип "радио" е с 4-цифрен код, създаден от собственика".

 

Обади ми се, казах му за онзи сайт с американския VIN + сериен номер на радиото. Не става.

Питах гугл и действително е така - създаден от собственика код.

Порових се още малко и намерих това

 

https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/804206-Honda-Navi-08A40-2S6-4100-01-type-9953838-by-Clarion/page4

 

Да, ама не. Понеже съм тотален компютърен неграмотник, все едно ми говорят на китайски.

Доколкото разбрах, трябва от някакъв flash да се извади някакъв dump. Пращам този dump и ми казват кода. Елементарно! :D

 

Таааа, с две думи - Помощ, Моля?!

 

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, който е продал колата, е трябвало да даде кода, а може и да не се е сетил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, ама вече късно. Колата идва от през девет планини в десета. Автокъщи, дилърчета, джамбази ... ходИ го намери оригиналния собственик.

 

п.п. Прочетох още малко. Трябвало да се разпои EEPROM (англ Electrically erasable programmable read-only memory), да се сложи в EEPROM програматор и всичко е точно.

Значи - търся компетентен изпълнител на процедурата. Засега в София, ама нямам против и в други градове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Krasi-mir написа:

 Трябвало да се разпои EEPROM (англ Electrically erasable programmable read-only memory), да се сложи в EEPROM програматор...

Това могат да направят мнозина, които се занимават с електроника, но като го сложат в програматора, какво да му препрограмират вътре...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаех, нямаше да питам.

От обща техническа култура, т.е.може и да греша - с програматора се "вади" някакъв файл. Пращам файла на младежа от горния сайт да ми намери кода. Сглобявам всичко обратно и въвеждам кода.

 

Таааа, тетака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...