Jump to content
Niakoi

"Инертност" на двигателя

Recommended Posts

Kогато превключа на по-висока предавка, в момента в който отпусна съединителя (вече съм превключил), двигателя още не е свалил оборотите си. Ако изчакам малко всичко е ок - т.е. много дълго време след отпускането на газта, оборотите не падат. Това нормално ли е за Accord 1.8 - 1997г F18А3!? От скоро я имам тази кола и ми се струва, че това не е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало. Най-вероятно ти диша от входящите колектори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми го прави същото. Като пусна газта при превключване не падат веднага оборотите, а понякога дори и се качват. Също така като спра и освободя от скорост стоят към 1100-1300. И за да си паднат до нормалните ~800 трябва всеки път да ритвам веднъж рязко газта след като съм спрял вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен не връщаше хубаво пружината на дросела от пренатегнато жило, и трябваше да ритам газта, вижте дали не ви е пренатегнато жилото или омекнала пружината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Ако случайно не се окаже механичен проблема или
не можеш с по-горните напътствия да го оправиш пробвай това: Л И Н К

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kогато превключа на по-висока предавка, в момента в който отпусна съединителя (вече съм превключил), двигателя още не е свалил оборотите си. Ако изчакам малко всичко е ок - т.е. много дълго време след отпускането на газта, оборотите не падат. Това нормално ли е за Accord 1.8 - 1997г F18А3!? От скоро я имам тази кола и ми се струва, че това не е нормално.

И при мен е абсолютно същото положението колега. Все се кана на някоя среща да помоля да пробвам някоя друга хонделка дали е така. Аз и свикнах, но затруднява ме честно казано като искам да карам нормално. Като я ръчкам няма проблем. По- рано връщам газта от колкото натискам съединителя и после като включа на по-горна предавка подавам лекичко газ пак по-рано. Пробвах с добавка STP няма никакъв ефект. Като пусна газта оборотите не мърдат- при работа на празен ход.Майната е карал мойта но нищо не каза тогава. На някоя среща ще ги пробваме и ще ги мислим- аз нямам идея от какво е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен не връщаше хубаво пружината на дросела от пренатегнато жило, и трябваше да ритам газта, вижте дали не ви е пренатегнато жилото или омекнала пружината.

Може и това да е. Днес пробвах вместо да ритна газта, да си пъхна крака зад педала и да го дръпна. И си падат до нормалните. Явно наистина не се връща жилото достатъчно. Пробвах с wd40 пръсках навсякъде по педала и жилото където се вижда, както и отпред където се хваща за дросела. Обаче нямаше ефект :unsure: А за коя пружина става въпрос? Защото и вътре в купето на педала има някаква пружина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен съм сигурен, че не е от дроселите. Чистил съм ги /не бяха и мръсни/ и въобще нищо никъде не заяжда а и да дърпам педала няма никакъв ефект.Не съм махал катализатора, не знам дали не оказва влияние той нещо. Уж е на 110 000 км ама знай ли се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Може и това да е. Днес пробвах вместо да ритна газта, да си пъхна крака зад педала и да го дръпна. И си падат до нормалните. Явно наистина не се връща жилото достатъчно. Пробвах с wd40 пръсках навсякъде по педала и жилото където се вижда, както и отпред където се хваща за дросела. Обаче нямаше ефект :P А за коя пружина става въпрос? Защото и вътре в купето на педала има някаква пружина.

жило на газта се регулира така: при напълно натиснат педал, дросела трябва съвсем леко да е опрял в ограничителя. И като отпуснеш педала при такава настройка ще видиш че жилото е напълно отпуснато и прави леко коремче. Стегнато ти е жилото просто.Става дума за пружината на дроселовата клапа.

При мен съм сигурен, че не е от дроселите. Чистил съм ги /не бяха и мръсни/ и въобще нищо никъде не заяжда а и да дърпам педала няма никакъв ефект.

че ти колко дросела имаш :Pа има ли ефект ако просто изчакаш на празен ход? примерно за 20-30-40сек нормализират ли се оборотите? Ако не се нормализират проблема ти е в дроселовата клапа... нещо някъде заяжда. Затова като я сриташ от ударното хлопване се оправя. Ако обаче оборотите сами си падат, но след доста време, проблемът е другаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

при мен е същата работа, като дигна примерно до 3000 като пусна педала падат бавно до 1500 после още по бавно, прави го само на бензин на газ няма проблем, и го прави само когато двигателя е напълно загрял, имам съмнение че е от неправилно управление на EACV клапана, защото на газ го изключвам и емулирам. Става дума за карбураторен Акорд

Редактирано от uko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord F18A3

че ти колко дросела имаш ;)а има ли ефект ако просто изчакаш на празен ход? примерно за 20-30-40сек нормализират ли се оборотите? Ако не се нормализират проблема ти е в дроселовата клапа... нещо някъде заяжда. Затова като я сриташ от ударното хлопване се оправя. Ако обаче оборотите сами си падат, но след доста време, проблемът е другаде.ами мислех, че са два, но може да се бъркам с аудито- май наистина беше една клапата.Оборотите просто задържат за секунда и след това падат но малко по-бавно и заковават без никакви колебания на 800 или колкото е там при празен ход. Никакво сритване не оказва влияние, а иначе се форсира перфектно. А иначе това си има и положителни страни например при каране на първа по неравност не придарпва и не сяца. Аз даже си мислех дали не е направено умишлено. Ако има начин да се направи да си падат бързо като на другите коли бих го направил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...