Jump to content
g.n.g

Accord 2.4 грешка - датчици или смяна на верига

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Пускам тази тема, тъй като видях много други съдържащи код P0341, но в нито една на намерих моят проблем.

Колата е Accord 7, 2004 година, 2.4 бензин/газ

На 213к километра (би трябвало да са реални, защото я взех внесена от Швейцария с минал преглед там, и километрите тогава съвпадаха).
Проблема е следният:

От известно време светва чека, VSA и ! на таблото.

Разчита го като грешка P0341- Camshaft Position Sensor "A" Circuit Range / Performance (Bank 1 or Single Sensor), което само по себе си води до няколко неща.

Най-страшното за мен (ако се случи не мисля да го правя) е да се сменя верига (колата се кара по-малко от 7к на година, и така или иначе имаме други ще да се бракува).

Обаче:

Грешката светва САМО при първото палене на студен двигател?

Изчаквам да загрее и да си включи на газ, трия грешката, чека и ламБите гаснат, и потеглям.

В този ден мога да паля безброй пъти колата и нищо не светва.

Работи си нормално, върви си нормално и всичко е ок.

Не се чува да трака веригата, работи равномерно и на студено и на топло, а като е топла не се чува и двигателят даже.

Обслужвана е винаги на време.

 

Някой имал ли е сходен проблем, защото на мен ми казаха или датчиците (на разпределителният вал )или веригата, но не ми се иска с "проба-грешка" да се случват нещата.

 

Благодаря предварително за съветите / насоките!

Поздрави от мен, и приятна почивка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката сама по себе си ти дава "датчик за положението на разпределителния вал". 

Относно това, дали веригата е за смяна, може много лесно да се провери, като се свали капака на клапаните и по белезите ще си покаже. Има много клипове в Интернет кое как става. 

Успех! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново.

Сега се чудя дали да поръчам оригинален датчик, и да чакам около 30 дни за доставка, или да взема заместник веднага?

Знам от ;ичен опит, че кнок датчика работи САМО оригиналният, но за това нямам представа.

Оригиналният с отстъпка идва около 260 лева, а на някои уж реномирани марки около 90 лева.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 5/21/2024 at 9:37 AM, g.n.g said:

Привет отново.

Сега се чудя дали да поръчам оригинален датчик, и да чакам около 30 дни за доставка, или да взема заместник веднага?

Знам от ;ичен опит, че кнок датчика работи САМО оригиналният, но за това нямам представа.

Оригиналният с отстъпка идва около 260 лева, а на някои уж реномирани марки около 90 лева.

 

От една година съм с AUTOLOG за 20 лева, нямам проблеми. 

Редактирано от gmarinov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...