Jump to content
JapCar

Предупреждение "i" на таблото...

Recommended Posts

Откакто я купих, при контакт, винаги излиза "i" на таблото което значи, че някъде има проблем. С натискане на бутона "i" сменя проблемите, които се показват на другия дисплей- обикновено трите седалки с колана (не винаги), но винаги А с кръгова стрелка и акумулатор.. Показвам ги на снимките. В ръководството, което изтеглих на български (оригиналното е на швабски), при описанието на индикаторите ги няма, или са на друго място, където не съм стигнал...За една седалка с колан е ясно какво е, но какво е това с коланите и трите седалки?

Това с А, е ясно, че е свързано със старт/стоп системата, но наличието и на акумулатор вероятно означава, че е слаб акумулатора, за да работи... Моят наистина е слаб, но как системата познава, дали отчита до колко пада напрежението при стартиране, защото при каране той се зарежда напълно, виждам, че е 14.2V, но не гасне това предупреждение? Ако натисна бутона А OFF, предупреждението изгасва, вероятно, защото системата е изключена, но при всяко палене, тя по дифолт се включва.

За да стигна до нормалния дисплей от третата снимка, при всяко стартиране, трябва да цъкам бутона "i"...

Няма ли някой от Плевен с такъв Сивик, да обменим малко мнения?

20240411_102203.jpg

20240408_155359.jpg

20240408_155335.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Акорд 8 това с трите колана се появява само когато си отварял задна врата преди палене. Явно логиката е, че щом е отваряна задна врата, някой е влязъл и е седнал, а на таблото се изобразява информация дали има закопчан колан или не. При мен този екран изчезва след няколко секунди, ако не натискам нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DAN_DAN написа:

При Акорд 8 това с трите колана се появява само когато си отварял задна врата преди палене.

Еее, изглежда тъпо престараване, но не съм се сетил, че са трима... Може би е така, защото не винаги се появява, но не съм го свързал с това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Коланите на задния ред са три, колкото са и местата. На твоята снимка и трите са разкопчани.

Също така и не можеш да закопчееш средния колан в накоя от закопчалките на страничните и обратно.

Редактирано от DAN_DAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DAN_DAN написа:

Коланите на задния ред са три, 

Е, излиза, че не е някакъв проблем...

Мога да сложа имитация на колани в слотовете...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JapCar написа:

Мога да сложа имитация на колани в слотовете...

Няма нужда, тогава пак ще ти излиза информацията на таблото, ама ще показва, че коланите са закопчани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо..., кому е нужна тази информация...? 

Не може ли да се изключи програмно тази " полезна екстра"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен тази екстра не ми пречи, дори е много полезна, като видя, че някой не си е закопчал колана и веднага го строявам. Всичко е направено с цел безопастност. А дали може да се изключва, не знам, ти май си първият който пита за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, DAN_DAN написа:

 Всичко е направено с цел безопастност.

То е за задната седалка, а там няма датчици за седнал човек, та системата предупреждава само ако е отваряна задна врата, без да знае има/няма седнал... За предните седалки е полезно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JapCar Коланите по закон са задължителни за всички места в превозното средство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, DAN_DAN написа:

@JapCar Коланите по закон са задължителни за всички места в превозното средство.

Да, знам, но на практика стражарите не следят стриктно, както за предните...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...