Jump to content
lyubomirspasov

Проблем дистанционно

Recommended Posts

Здравейте! След смянана на батерията на дистанционното възникна проблем. При затваряне червеното диотче свети няколко секуди, гасне и толкоз. Повече никаква реакция при натискане на бутоните - не светва.Има ли нещо,което пропускам докато свети.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дане би да се притиска при затваряне някое от копчетата и да е постоянно задействано?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Дистанционното има защита против случайно натискане. Излъчвателя работи известно време и после спира, дори и да продължаваш да натискаш.  Времето  мисля е 10 секунди. Това време е достатъчно ако ползваш "комфорт" функцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
46 minutes ago, spase said:

Не е точно така. Дистанционното има защита против случайно натискане. Излъчвателя работи известно време и после спира, дори и да продължаваш да натискаш.  Времето  мисля е 10 секунди. Това време е достатъчно ако ползваш "комфорт" функцията.

На второто дистанционно, при натискане на бутона диода светва в момента на натискането и гасне. Не свети докато е натиснат бутон. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пробвай с друга батерия, купена от друго място. Често тези батерии залежават и са вече изтощени. Или размени батериите, за да се убедиш, че дистанционното работи. Ако диодчето примигва, но колата не се отключва, тогава е друг проблема.

При мен при натискане и задържане светва за кратко, изгасва за около секунда и после пак почва да свети за 10 секунди. След това изгасва.

Редактирано от spase

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, spase said:

Пробвай с друга батерия, купена от друго място. Често тези батерии залежават и са вече изтощени. Или размени батериите, за да се убедиш, че дистанционното работи. Ако диодчето примигва, но колата не се отключва, тогава е друг проблема.

При мен при натискане и задържане светва за кратко, изгасва за около секунда и после пак почва да свети за 10 секунди. След това изгасва.

При слагане на батерията свтва за няколко секунди, загасва и повече никаква реакция. Опитах с няколко батерии-същата работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Остава варианта някой от бутоните да е заседнал. Разглобявай го и махай бутоните, виж тогава дали ще светва нормално.

Да не е сложена батерията обратно. Не знам обаче тогава дали изобщо ще светне. Дай една снимка как е сложена батерията.

 

Редактирано от spase

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
34 minutes ago, spase said:

Остава варианта някой от бутоните да е заседнал. Разглобявай го и махай бутоните, виж тогава дали ще светва нормално.

Да не е сложена батерията обратно. Не знам обаче тогава дали изобщо ще светне. Дай една снимка как е сложена батерията.

 

При неправилно сложена батерия не светва. Бутоните разглобени и почистени. Цъкат си :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих моя ключ. При затваряне НЕ светва. Чак при натискане на бутон светва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...