Jump to content
Tedislav96

Странна лампа на таблото+друг проблем

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте.Днес светнаха тези две лампи на моята Сивик2.2 дизел.Едната е за проблем с двигателя, но какво означава другата?Също така колата е като спъната, в ниските обороти я няма и е доста мудна,ваче над 2.5к го има ускорението...Моля за съвет?Благодаря.

IMG_1991.jpeg

IMG_1995.jpeg

Редактирано от Tedislav96

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DPF филтъра е задръстен. Трябва да е мудна постоянно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата преди мен DPF-а е запушен (първата снимка), но обикновенно в такава ситуация "чека" не свети (втората снимка). Очевидно има проблем, но трябва да се закачи на диагностика и да се види какво ще покаже. Какъв е двигателя i-CTDI или i-DTEC?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е i-CTDI.Благодаря за отзивите, ще я закарам на диагностика тези дни и ще видим какво ще покаже.Ако е запушен DPF какво бихте препоръчали- почистване или премахване както и софтуерно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Tedislav96 написа:

Ако е запушен DPF какво бихте препоръчали- почистване или премахване както и софтуерно?

И аз съм в твоето положение от един месец и още се чудя какво да правя. Ама голям зор нямам, има какво да карам и чакам да ми отлежи в главата решението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.04.2024 г. at 15:18, Tedislav96 написа:

Двигателя е i-CTDI.Благодаря за отзивите, ще я закарам на диагностика тези дни и ще видим какво ще покаже.Ако е запушен DPF какво бихте препоръчали- почистване или премахване както и софтуерно?

Махай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Премехнах DPF във София но на път обратно я изпънах на магистралата и след 40-50 мин каране колата влезе в авариен режим без да свети нито един чек...След огасване и стартиране се оправи.Механикът каза,че е изчистил грешките и ми препоръча да отида на нова диагностика и след това да му изпратя снимки.От какво може да е този проблем?

Редактирано от Tedislav96

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...