Jump to content
svemar

Временно "закърпване" на Модул Мигачи

Recommended Posts

Здравейте фенове, Ще споделя как "закърпих" модул мигачи след като останах без десни мигачи. По законите на Мърфи това се случва Петък привечер и познайте дали има работещи морги Събота и Неделя:huh:. Положението при мен беше като на клипа който споделям:
https://www.youtube.com/watch?v=pDN1ucP6wM8

 

Достъпа е малко затруднен и неудобен, но човека на клипа показва вариант. В тези модули натоварената част са съответните релета в предвид принципа им на работа. Предполагам, че модула е все още оригиналния на колата и си представих колко хиляди мигания са минали през него. Ето полуразглобения модул с едното отворено капаче на реле:
IMG_20240324_085139.thumb.jpg.0dab03a34f33982f6507fc6275b3022f.jpg

Оказах се прав! Ето снимка как контактната пластина е залепнала за подвижната котвичка на релето" Ограденото с червено"

IMG_20240324_090112.thumb.jpg.44f56cf26dcf92bf95b95357339d0d3f.jpg

Оригинално това е свързано с точкова заварка, но разбираемо е не всеки да има такова оборудване у дома си, а и да не говорим за минимилистичните мащаби с които трябва да работите. Аз лично се наложи да наслагвам 2 лупи.
IMG_20240324_090156.thumb.jpg.af02ebeeee8b91e53a14022df3a99508.jpg

Преди да ме критикувате за метода който съм използвал, а именно запояване, то затова съм кръстил темата "ЗАКЪРПВАНЕ" !

Релетата използвани в оригиналната схема са:

IMG_20240324_153016.thumb.jpg.1c41d49ef4c9c61bca315e57030dd903.jpg
Ако имате познания и умения, моля споделете от къде може да се намерят аналогични релета които да паснат по размер на платката, че иначе ще се оформят едни "гроздове" от релета и кабели!
Тука опираме до дилемата дали да търсим от моргите или да поръчаме оригинал. Колко ли време са работили модулите които бихте взели от моргите и колко биха изкарали? На мен лично 40лв. за стар модул не ми е оферта!
Ето парт номерата, цената и местоположението на модула:
1473973134_.thumb.JPG.dfcf17bbaf6916a4ec02db502bfcbd77.JPG

Има разлики в модулите преди фейса, защото след фейса мигачите вградени в огледалата са LED.
Виждате какви са цените. Моето решение беше да поръчам оригинал за да съм сигурен, че ще изкара още толкова.
Надявам се темата да е полезна за феновете за да не изпаднат в ситуация като мен! По гадно щеше да е да ми изчезнат левите мигачи, е съдбата беше на 50% на моя страна.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релето можеш да си вземеш от всякъде без да е необходимо да е ОЕМ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...