Jump to content
Ross17

Силна миризма на бензин от ауспуха

Recommended Posts

Здравейте,

Бихте ли ме посъветвали какво мога да направя за следния проблем. Усеща се силна миризма на бензин от ауспуха.
Honda Jazz MK1 2007 1.4 iDSI CVT  двигател: L13A6.
Освен стандартното обслужване: Масло двигател, свещи, масло на скоростната кутия са сменени са: свещите, горивния филтър, EGR-а и каналите са почистени, клапаните са регулирани. От към разход на гориво не мисля че е завишен с нормално каране 80-90 показва 5-5.5/100. За градско е относително какво ще покаже.
От сервиза на Хонда ми казаха да ходя на ГТП за да ми измерят газовете и че е от катализатор (При технически преглед не са ми казвали че са завишени). От ГТП ми казаха да ходя на диагностика.
Какво бихте ме посъветвали да направя? Нормално ли е за този модел Jazz с този двигател да мирише така?
(Ако е за диагностика къде бихте ми препоръчали дали Бултрако е най-доброто място защото директно ме пратиха на ГТП за измерване на газове)
(Ако е от катализатора дали може да се почисти че да не се стига до нов в хонда ми обявиха 3500лв за нов)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При повредена ламбда сонда се получава такъв ефект. Скоро имах такъв проблем на една кола и след безмислени диагностики, които не доведоха до нищо, сам си смених ламбда сондата и всичко се оправи.

Редактирано от inspektora
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква марка смени ламбда сондата. Предполагам че оригиналните едва ли са евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 20 часа, Ross17 написа:

С каква марка смени ламбда сондата.

Magneti Marelli. Колата не беше Хонда.

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...