Jump to content
vulchobg

Предни спирачни апарати CR-V III

Recommended Posts

Здравейте! Касае се за Хонда е CR-V III бензин, автомат, 2009 г. След проверка в сервиз на странен звук на метал при неравности на пътя отпред в ляво се оказа, че има износени отвори на водачите на преден ляв супорт на спирачния апарат. Смениха водачите, но проблема остана и се налага да се сменя супорта. Такава част не се предлага  нова. Продава се комплект със спирачния апарат на цена 1240,04 лв. Минавам на варианта търсене на комплект спирачен апарат+ супорт втора употреба.   Въпрос: Едни и същи ли са предните спирачни апарати на CR-V III дизел 2,2 и бензин 2,0?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата водача са различни на единия има уплътнителен пръстен,мисля беше горния и той ли трака.

20231216_110115.thumb.jpg.71ce065ce1965deaabbd6ee7cac96989.jpg

 

Ти ли сменя водачите и сигурен ли си за тракането мисля че не е от там.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменени са в сервиз. Там е установено тракането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо те въртят според мен ако е такъв водача няма как да трака мисля че може и долния да се сложи такъв и се уплътнява.

Сменят се и всички пластини държащи накладките както и накладките ако са към края си.

Смени сервиза мисля че искат да ти вземат едни пари.

@vulchobg

Има телефон под ника ми мога да обясня.

Редактирано от CARPERA
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случаят не е такъв. В сервиза са доверени хора и от доста време им ползвам услугите. Накладките са сменени през месец април 2022 г. съответно и пластините. Но пак се връщам на въпроса: Едни и същи ли са предните спирачни апарати на CR-V III дизел 2,2 и бензин 2,0?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да има заключение по темата, така и не стана ясно дали са еднакви спирачните апарати на дизела и бензина, но проблемния супорт е сменен с втора употреба, благодарение на колегата ekolev, който безкористно ми го изпрати абсолютно безплатно, за което огромно благодаря. За разлика от друг път ремонта го извърших сам и резултата е отличен. Освен супорта смених и пластините на накладките, за които имам съмнения, че ще се окажатн и основните виновници за тракането. И от двете страни имаше счупени пластини.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 12/29/2023 at 8:43 AM, vulchobg said:

Случаят не е такъв. В сервиза са доверени хора и от доста време им ползвам услугите. Накладките са сменени през месец април 2022 г. съответно и пластините.

@vulchobg

Тогава какво са правили в този доверен сервиз,сменени пластини и след година се чупят?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са парчетата пластини които бяха останали от проблемния супорт. Не мога да кажа дали са на пробег от 2022 г., но най-вероятно не са сваляли накладките, когато са сменяли водачите. Щяха да забележат счурените пластини. Всичко това е от бързане. Леките ремонти се претупват. 

IMG_20240301_175657.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...