Jump to content
BaiJack

Accord 2.2 i-ctdi гасне в движение.

Recommended Posts

Здравейте колеги. Колата е Хонда Акорд 2.2 i-ctdi 2007г. 

Проблем: Колата гасне в движение. Светва енджин чека и пали след 4-5 минути. Преди да минат тези 4-5мин. колата не пали. Акумулатора е нов и върти без проблем. След, като запали върви нормално, без предърпване или нещо нехарактерно. Вчера за 5км разстояние угасна два пъти в движение. Забелязах, че става, когато сменям примерно от 3-та на втора при натискането на съединителя и пускането на газта. Когато угасне в движение се губи хидравликата и спирачките до някъде. Когато угасна за първи път преди месец енджин чека се изчисти сам след известно време. На място колата работи без проблем. Скоро ще я нося на диагностика, но бих искал да знам от какво може да е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имам подобен проблем. При работа на място изведнъж двигателя (Акорд 7 дизел, фейс) угасва,като завъртя със стартера пали веднага. При движение на ниска скорост усещам как угасва и веднага се запалва. Забива за части от секундата муцуната без да пипам газта и продължава да работи. Сега не пали на температура около нулата, като се постопли пали от раз. При тестване с HDS ми дава грешка в ABS (загуба на комуникация). С чисто нов акумулатор съм. Когато работи, живите данни са прекрасни. 

Редактирано от Tokio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разбрах къде е проблема - в ЕКУ-то. Днес на -2 градуса затоплих компютъра с духалката и колата веднага запали. Сега търся ЕКУ.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори го виж вътре ако и е влизало вода и окислява платката, още от вън ще си проличи ако има ръжда някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма влага или вода нито отвън, нито отвътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема решен със смяна на EKU-то и съответното опознаване с другите модули с HDS с кодовете от Honda.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...